Рідне слово, ти – наше диво калинове!

Post date: Jan 17, 2012 8:01:48 AM

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Про проведення XI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» та на виконання наказу управління освіти і науки облдержадміністрації «Про проведення І-III етапів XI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика», а також з метою утвердження статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до національної культури й традицій у загальноосвітніх навчальних закладах Голованівщини 9 листопада ц.р. відбувся І етап конкурсу, в якому взяли участь 1679 учнів 3-11 класів. А 1 грудня 100 юних філологів із 17 шкіл району (переможці І етапу) взяли участь у II етапі конкурсу.

Журі відзначило кращі роботи Карини Оганесян (6 кл. Побузька ЗШ I-III ст.), Віти Мостовик (7 кл. Перегонівська ЗШ І-ІІІ ст.), Оксани Шкодовської, Ольги Клименко, Валентини Коваль, Єлизавети Папченко, Марини Макаринської, (відповідно 8, 9, 10, 11, З кл. Голованівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г.Шевченка), Анни Бекало (4 кл. Межирічківська ЗШ І-ІІІ ст.). Переможців нагородили грамотами відділу освіти, а всіх учасників II етапу конкурсу відзначили солодкими подарунками.

Протягом проведення конкурсу в навчальних закладах району пройшли тематичні лінійки, бесіди. До Дня української писемності та мови у Голованівській ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г. Шевченка організували інформаційну годину, тиждень української мови та літератури, години спілкування, вікторини серед учнів 7-9 класів, тематичні години, хлопчики та дівчатка 5-6 класів читали улюблені вірші про мову, учні 10-А (учитель Т.С. Арчібасова) взяли участь у святі «Рідна мова чиста, як сльоза», яке відбулося у районній бібліотеці ім. С.В. Шеврякова. З ініціативи шкільного парламенту було проведено вечір «Передаймо нащадкам наш скарб - рідну мову», на якому змагалися дві команди з учнів 9-11 класів, семикласники підготували літературно-музичну композицію, з якою виступили на загальношкільній лінійці.

Захоплююче пройшла мовознавча гра, конкурс плакатів, година спілкування «І тобі рости й не в'янути зроду, квітувати в поемах і піснях» у Пушківській ЗШ І-ІІ ст. Класні керівники 1-4 класів цієї школи провели свято «Беру тебе, як скарб, в пісенній вроді з джерел, що не міліють у народі».

А шкільні бібліотекарі організували тематичні книжкові виставки.

Вісник Голованівщини, 2010р., № 91-92, 18 грудня