Калиновий коровай

Post date: Jan 17, 2012 8:00:14 AM

Нещодавно у районній бібліотеці для дітей відбулося свято «Калина - символ України, калина - дерево святе», яке для учнів 2В класу Голованівської ЗШ І-Ш ст. ім. Т.Шевченка організували працівники закладу та актив бібліотеки.

Дівчатка-помічниці, заквітчані віночками, доповнювали цікаву розповідь бібліотекаря-ведучої О.О.Коверко художнім читанням, піснями про калину, переказами про її чудодійні властивості. Олена Олександрівна зробила історичний ракурс в сиву давнину нашого народу і розповіла, чому диво-кущ став оберегом нашим пращурам.

Другокласники зі своєю наставницею А.М.Сорокою на святі не пасували і брали активну участь у дійстві. Вони також розповідали вірші, співали, розгадували загадки-хитринки. Захід підсилювали наочні атрибути - великий букет червоної калини, книжкова виставка з творами авторів, які оспівували цей святий для України кущ, посібниками художньо-прикладного мистецтва, а ще - величезним калиновим короваєм, що спекла мама Дмитрика Виштикайла Ліна Вікторівна. Про його смакові якості дізналися всі присутні на той час в бібліотеці, бо кожному дістався чималий шматок від диво витвору теплих маминих рук.

Вісник Голованівщини, 2010р., № 87-88, 4 грудня