Це потрібно не мертвим…

Post date: Jan 17, 2012 7:15:57 AM

У сільській бібліотеці Троянки впродовж чималого часу діє мобільний, щораз з новим тематичним направленням, краєзнавчий куточок. який до різних свят календаря, культурно-побутових заходів пропонує широкий вибір літературних та предметних експонатів.

Навесні, особливо напередодні 9 Травня, зростає зацікавленість відвідувачів закладу до експозиції куточка бойової слави «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим», де немає ціни фотоальбому з воєнними світлинами троянівчан-учасників бойових дій, їх спогадами про фронтові дороги, занотованим розповідям очевидців фашистських звірств у селі. На почесному місці експонати-матеріали, надані самими героями війни, шанованими жителями села (нині покійними) І. Белінським, П. Гоппою, Д. Гирбою, що дали дар талановито викладати на папері переживання, настрої, надії, яких зазнали на фронтах битв. Вони були активними дописувачами райони і вирізки з їх матеріалами складають чималий фонд документів.

Завідуюча бібліотекою Т. Чернійчук впевнена, що 9 Травня є тим днем у році, коли активізується зацікавленість до історії нашого народу часів Великої Вітчизняної війни і цей час варто використовувати найефективніше, щоб на прикладах рідних, близьких, односельчан розказати всю правду про ті звитяжні роки підростаючому поколінню.

У Троянці бережуть правду історії, особисто передану попередниками.

«Вісник Голованівщини», 2010, №35-36, 22 травня