«Той, хто володіє інформацією, той володіє світом»

Post date: Jan 17, 2012 6:55:23 AM

Нині у світі силу має той, хто володіє інформацією, яка відіграє незмінно важливу роль у будь-якої сфері людської діяльності. XХІ століття - ера інформаційного суспільства, у якому інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього. Але повністю його використовувати зможуть тільки ті, хто має необхідні знання і підготовку.

Для бібліотечних працівників це час змін, позаяк, глибоких та кардинальних; прийняття сміливих нестандартних рішень, в тих умовах, коли наше суспільство з кожним днем все глибше занурюється в, безладне, хаотичне сприйняття великого масиву інформації, здебільшого негативної та непотрібної. Тож, крилатий вислів: «Той, хто володіє інформацією, той володіє світом», є не просто лейтмотивом Голованівської районної бібліотеки для дорослих. Це щоденна праця невеликого колективу професіоналів та однодумців щодо задоволення інформаційного попиту населення нашого регіону, незалежно від їхнього соціального та фізичного стану, віку.

Завдяки підтримці обласної жіночої інформаційної служби (ОЖІС) в особі голови О. Гаращенко, нещодавно в нашій бібліотеці розпочав свою роботу інформаційно-ресурсний центр «Мережа громадянської освіти: правова освіта сільської молоді». Цей проект в нашій області отримав підтримку Національного Фонду Демократії (США).

Згідно з проектом наш Інформаційно-ресурсний центр володіє комп'ютерним та програмним забезпеченням, зокрема, книжково-документальним фондом правової тематики, старанно підібраним спеціалістами у відповідності з запитами користувачів. Серед них і фонд періодичних видань: «Урядовий кур'єр», «Голос України», «Право України», «Офіційний вісник України», «Офіційний вісник Президента України», «Іменем закону» та ін.

Паралельно із реалізацією цього проекту в нашій області, завдяки прийнятій районній програмі правової освіти населення, дієвої підтримки та допомоги заступника голови РДА О.П. Бугаєнко, ми отримали комп'ютерне обладнання та можливість підключитися до мережі Інтернет. Працівники бібліотеки взяли також участь у семінарах, які проводила обласна інформаційна служба на тему «Гендерна рівність. Сімейне право» та «Право на працю. Безробіття». Як результат - проведення відповідних тренінгів на базі районної бібліотеки для дорослих.

Створюючи інформаційно-ресурсний центр, ми ставили за мету - формування контингенту користувачів шляхом залучення до центру громадян різних соціальних груп: учнів, студентів, лідерів громадських організацій, представників місцевої влади, органів самоврядування; повне задоволення запитів користувачів необхідною інформацією на електронних носіях; підтримку правової освіти населення через широке використання довідково-правових баз України.

У рамках програми правової освіти населення в районній бібліотеці діє безкоштовна громадська правова приймальня. А доступ до комп'ютерної інформаційно-правової бібліотеки «Експерт - Юрист» та бази даних «Законодавство України» правової серії «Інфодиск», дає змогу оперативно вивчати і використовувати правову інформацію. Ці послуги бібліотека надає безкоштовно всім бажаючим громадянам.

За такий короткий час функціонування інформаційно-ресурсного центру було організовано та проведено круглий стіл «Моральність - це шанс урятуватись», дискусійну годину «Чи справді потрібно, щоб жінка була мужньою?».

У читальному залі районної бібліотеки для дорослих організовано та представлено користувачам книжкову виставку «гендерний паритет в умовах розбудови українського суспільства». Суттєво доповнює цю роботу випуск друкованих видань за тематикою проекту. Не один користувач бібліотеки отримав в особисте користування друковані видання, створені спеціалістами, бібліотеки: Інформаційний вісник «Правова допомога сім'ї», інформаційну листівку для батьків «Дитинство без насильства», інформаційні листівки «Сім'я - простір без насильства», «Мовчати не треба!», «Як реалізувати своє виборче право» та «Заповіді здоров'я».

Щоденна копітка праця бібліотекарів інформаційно-ресурсного центру доводить про велику практичну користь від нововведення, хоча це вимагає значних матеріальних та моральних витрат.

Надія КОВАЛЕНКО

директор районної бібліотеки для дорослих

Вісник Голованівщини, 2010р., № 21-22, 20 березня