«… Ти у серці народу живеш»

Post date: Jan 16, 2012 1:56:44 PM

Міжнародний день рідної мови започатковано у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО і спрямований він на підтримку українського мовного та культурного розмаїття.

З нагоди цієї дати у районній бібліотеці для дорослих було проведено свято «Українська чарівна мово, ти у серці народу живеш», яке організували вчитель української мови та літератури Голованівської ЗШ I-III ст. ім. Т.Г.Шевченка Т.С. Арчібасова та працівники бібліотеки.

Учні 11-А класу розкрили історію становлення та розвитку рідної мови, мови дитинства, мови найпершого досвіду пізнання світу, основи перших взаємовідносин у суспільстві. І де б ми не були, якими б мовами не оволодівали, проте всі наші дні будуть наповнюватися словами материнської мови. У програмі звучали прекрасна поезія українських поетів, прислів'я, приказки, гуморески. А невичерпні скарбниці мудрого слова до сердець своїх однолітків доносили В.Діканова, М.Фіщенко, В.Хмільова, К.Косован, Т.Думик, Б.Парахонько. Захід доповнила книжкова виставка «Кращої, ніж рідна, мови не буває».

Свято закінчилося, але хочеться вірити, що українська мова буде жити і процвітати у кожній юній душі.

Вікторія МИЦЮК,

учениця 11 -А класу Голо-ванівської ЗШ І-ІН ст. ім. Т.Г.Шевченка

Вісник Голованівщини, 2010р., № 16, 27 лютого