«Наша сила в єдності»

Post date: Jan 16, 2012 1:55:09 PM

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике свято – День Соборності України. На виконання Указу Президента України «Про відзначення у 2010 році Дня Соборності України» в районній бібліотеці для дорослих діє книжково-ілюстративна виставка – роздум «Соборна Україна: від ідеї до життя».

На виставці представлені публікації з газет та журналів про етапи становлення та розвитку української державності, спроби реалізації ідеї соборності в минулому України та сьогоденні, об’єднання УНР та ЗУНР. Представлені також бібліографічні матеріали найвидатніших діячів-сподвижників і провідників соборності України: С. Петлюри, Є. Петрусенко, В. Прокоповича. Документи виставки відтворюють панораму Соборності України. За добу козаччини такі керманичі українського народу як Б. Хмельницький, П. Дорошенко, І. Мазепа дбали про єдність України. У ХІХ ст.. ідею соборності обґрунтували у своїх працях діячі українського національного відродження Т. Шевченко, М. Костомаров, І. Франко, М. Грушевський. На виставці знайшли висвітлення питання зміцнення Соборності Української держави в сучасних умовах.

Не один користувач та пересічний відвідувач бібліотеки протягом січня-лютого зможе ознайомитися з представленими документами виставки та скористатися сторінками Інтернету з даної теми.

Надія КОВАЛЕНКО

директор районної бібліотеки для дорослих

«Вісник Голованівщини», 2010, №8, 23 січня