Архів публікацій за 2011 рік

ДІМ, ДЕ ВІДЧИНЕНО ДВЕРІ ЗАВЖДИ

Пришкільні оздоровчі табори святково зачинили двері для вихованців, даючи їм повну волю до першовересневого дзвінка. Багато установ, організацій, закладів, підприємців, пересічних громадян Голованівщини робили багато корисного, щоб діти у таборах відчували себе на «ура!». Зокрема, бібліотеки району, план роботи яких на літній період тісно переплівся із планами організованого відпочинку дітей.

Оригінальними і цікавими були заходи Голованівської районної дитячої бібліотеки, де читачі здійснили екскурсію на «Казковий ярмарок», подорожували сторінками дитячої преси, давали відповіді на запитання мультвікторини, переглядали електронну презентацію «Шукачі скарбів народних» про казкарів братів Грімм. Малі розділівчани у місцевій книгозбірні познайомилися з історією рідного села, здійснили екскурсію до р. Нетеки, виявляли таланти під час пізнавальної години «Я - дитина України». Не менш цікаво досліджували національну історію вихованці Межирічківського табору під час години народознавства «Квіти - наші обереги», презентувалися на виставці робіт з бісеру, паперу, малюнків, улюблених квітів. А за­відуюча Новосільської бібліотеки провела урок здоров'я - «Мистецтво не хворіти», де діти згадали правила гігієни, відгаду­вали, за описом, лікарські рослини, сортували у різні кошики шкідливі та ко­рисні продукти харчуван­ня. Бібліотекар з Пушкового навчала відпочи­вальників ліпити іграшки з пластиліну та глини, ви­ставку з яких перегляну­ли всі бажаючі читачі закладу. Дві команди «Бармалеї» та «Про­мінчики» з Голованівської ЗШ №2 ім. Г.Міклея змагалися у грі «Казко­вий калейдоскоп»;, кожна правильна відповідь якої оцінювалася цукеркою. Чудові заходи провела дитяча бібліотека По-бузького. Це: конкурс ка­зок «Мені наснився чарі­вник, який...», брейнринг «Подорожу світ пригод»; бесіди в місцевому музеї ветеранів «Мій край, моя історія жива» та музич­на година «З історії ук­раїнської пісні», на якій розповідь бібліотекарів доповнювали піснями со­лісти народного хору «Візерунки».

Пришкільні табори відпочинку зачинили свої двері до наступного літа, але в бібліотеках району вони відчинені впродовж року. Поспішайте у дім книги, де навчать вас ко­рисно жити, працювати і відпочивати.

Вісник Голованівщини, 2011, № 34, 25 червня

НАША НАДІЯ, МАЙБУТНЄ І ДОЛЯ

1 ЧЕРВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Святкували цього дня і в Капітанці. На подвір'ї будинку культури зібралися діти 2-4-х класів з пришкільного табору відпочинку на літературно-музичне свято «Сонце -дитині», яке організувала бібліотекар Л.Галинець. Вірші, пісні, хороводи, ігри в музичному супроводі, інтелектуальна гра «Найкращий читач» захопила всіх присутніх. Переможцем останьої став учень 4-го класу Мишко Хитрук, а всі її учасники отримали презенти - книги. Батьки, які були присутні на святі, Н.Червона, І.Баранова, Т.Нечитайло, О.Дончак пригостили дітей солодощами.

Старшокласникам цього дня подарували поїздку до музею ракетних військ, яку організувала старшокласникам сільський голова З.Сторчак. Так у селі пошанували дітвору у її «професійний» день.

Матеріал підготували В.КІМНАТНИЙ, О.ТКАЧ, Н.ЧУШКІНА

Вісник Голованівщини, 2011, № 30, 4 червня

«НЕЗАБУТНЯ ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИКАМИ-ЗЕМЛЯКАМИ»

У рамках бібліотечного проекту «Відомі люди нашого краю» в районній бібліотеці для дорослих відбулася зустріч із знаменитими земляками: з поетом Валентином Леонідовичем Морозом та письменником Володимиром Михайловичем Граніним, які протягом багатьох років живуть, трудяться, творять в Одесі, де знайшли свою другу батьківщину, не забуваючи й про малу –Люшнювате таТроянку, котрі змушені були покинули в молодому віці. Назустріч запросили людей старшого покоління, тих, хто читає, цікавиться новинками української книги.

Для Голованівська це подія неординарна. Не часто сюди приїздять письменники такого рангу. Не вперше наші земляки відвідали рідний край, але в районну бібліотеку завітали вперше. У свій час письменники були удостоєні багатьох літературних премій. Вони приїхали до нас з новими творчими доробками, які й презентували для запрошених.

Щиро і натхненно звучала поезія із вуст відомих краян. Слухаючи цікаві розповіді про життя і творчість цих діячів українського слова, сповнюєшся великою гордістю, що наш край народжував і маємо надію, що буде надалі дарувати суспільству талановитих людей, які становлять золотий генофонд української нації - творців українського літературного слова.

Вісник Голованівщини, 2011, № 28, 21 травня

УВАГУ ДОЗВІЛЛЮ

У нас якось прийнято, що найважливіше аби люди були ситими та добротно одягалися. Звичайно, з цим не можна не погодитися, та переконана, що чимале значення також має, як населення проводить своє дозвілля. Тому була б рада, якби у програмі "Центральний регіон-2015" більше приділили уваги організації культурного дозвілля і не лише молоді, а й усіх односельчан. Мені приємно, що планується освітити та відремонтувати вулиці населеного пункту, але й хотілося, щоб у сільському клубі були створені належні умови для відпочинку. Потребує осучаснення і бібліотека. Найперше, потрібно придбати компютер, оновити книжковий фонд.

Ганна Музика, бібліотекар с. Семидуби

Вісник Голованівщини, 2011, № 22-23, 23 квітня

ПЛАНИ СТАЮТЬ РЕАЛЬНІСТЮ

На програму "Центральний регіон-2015" у нашому селі покладають великі надії, бо вже переконались, що плани стають реальністю. Так заплановане придбання шкільного автобуса для перевезення дітей з сусідніх сіл вже втілилось в життя.

Ще один пункт програми - ремонт сільського клубу. Сьогодні поки що власними силами, але вогнище культури у Молдовці ремонтують.

Як фахівець своєї справи і як патріот села, в якому нині проживаю. хотіла би, щоб у планах "Центрального регіону-2015" було придбання комп'ютера для сільської бібліотеки. Це стало б великою підмогою у розвитку і навчанні підростаючого покоління, а також стало б полегшенням у роботі багатьох наших односельчан, які неодноразово вже звертались до бібліотеки саме за допомогою новітніх технологій.

Майя Козинська, завідуюча бібліотекою с. Молдовка

Вісник Голованівщини. 2011, № 22-23, 23 квітня

ГІДНІ СЛАВИ КОБЗАРЯ

Дуже цікаво для працівників ДП «Голованівське лісове господарство» пройшло літературне свято «Сердечні пристрасті й розчарування Кобзаря» при­свячене 197-й річниці вшанування пам'яті Т.Г.Шев­ченка, яке організували і провели працівники район­ної бібліотеки для дорослих за участі учнів 10 А кла­су місцевої школи та їх наставника Т.С. Арчибасової. Школярі декламували вірші, розповідали про життя і творчість поета, прекрасним доповненням до літературно-поетичної композиції стали музичні твори у виконанні учениць школи мистецтв М.Кулик та А.Лавренюк. Літературна вікторина показала знан­ня працівниками лісгоспу життєвої та творчої дороги українського поета, а перегляд книжкової виставки «Поезія Кобзаря - вічна книга українців» дав змогу згадати улюблені твори митця.

Директор державного підприємства В.І.Федоренко подякував за змістовне дозвілля та побажав учнівській молоді бути гідними слави Тараса Шев­ченка і нести його слово у світ.

Вісник Голованівщини. 2011, № 17, 26 березня

І РАДІСТЬ, Й СУМ

Ваші ненадруковані листи, шановні дописувачі, як і мої гріхи, нікуди не поділися. Вони накопичуються в редакційному портфелі, щораз б'ючи струмом, як на них поткнешся поглядом. І ось сьогодні, коротенько розповім районній спільноті, чим ви хотіли з нею поділитися протягом останнього місяця.

Три листи від Н.Прядки з Олександрівки, Н.Погорєлової з Табанового, П.Козинського з Роздолу були дуже березневі - про святкування Міжнародного жіночого дня. у Олександрівці «жіноцтво вітав народний колектив «Горлиця» з ліричними та жартівливими піснями. Гуморески, сценки, водевіль-жарт гарно сприймався глядачами, які щедро нагородили артистів Є.Кравченко, П.Олійник, В.Слиняву, П.Токарчук, О.Василенко оплесками. А свято вдало організувала В. Олійник». У Табановому «свято відкрили сільський голова М. Пташник, фермер А.Макаринський та директор Лебединської ЗШ І-Ш ст. С.Бербега. Концертну програму підготували сільські аматори з керівником Т.Шестаковою та учні школи під керівництвом Т.Агафонової та В.Настенка. Всім присутнім у залі було привітно, тепло, затишно від музики, пісень, щирих слів, смачного короваю від В.Рибак, солодощів від С.Погорєлова і звичайно ж квітів від А.Макаринського». У Роздолі свято проходило у відремонтованому клубі, що сталося, як пише П.Козинський «завдяки заступнику голови РДА О.Яровому. Захід підготували сільський бібліотекар Г.Кудина, депутат сільради Н.Довга, завклуб П.Козинський, сільський голова М.Коваль, проповідник ЄХПБ Л.Тетієвський. Молодь і ветерани підготували високопрофесійнии концерт. Десять вдів Великої Вітчизняної війни отримали вітання та продуктові набори від засновників благодійного фонду «Відродження покоління» - депутатів обласної ради М.Новікова, В.Грушевського, засновника ТОВ КЛК О.Коваленка».

Пишіть про все-все, раді будемо знайомити читачів з вашими досягненнями, радістю, перемогами. Разом воюватимем з недоліками, нехлюйством, байдужістю. Чекаємо на ваші повідомлення.

Ольга Ткач

Вісник Голованівщини. 2011, № 17, .26 березня

ЧИТАЙЛИКИ КРОКУЮТЬ КРАЇНОЮ

11 березня в читальний зал районної бібліотеки для дітей з'їхалися діти-читачі, переможці першої ланки конкурсу «Найкращий читач України - 2011 року». Десять дівчаток і два хлопчики у ІІ (районному) турі переконували журі, як вони чудово орієнтуються в книжковому морі, люблять читати найцікавіші книги. Активні читачі Д.Данильченко, І.Сорока з бібліотеки Голованівської ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г.Шевченка, К.Кушмільова, А.Левицька з Побузької бібліотеки для дітей, О.Нікітіна з Роздольської, О.Беззубко, В.Розумовим з Межирічківської, К.Генсіцька з Молдовської, Б.Гапотченко з Красногірської, М.Жовноватюк з Капітанської, Д. Шевчук з Липовеньківської, І.Барабаш з Наливайківської, О.Грищук та В.Андрійчук з Шепилівської сільських бібліотек у першому раунді змагалися з красномовства-представи своєї особи, як читача, захищали читацькі щоденники, відповідали на запитання прискіпливого журі та своїх опонентів. Другий раунд випробовував конкурсантів на правильність і швидкість відповідей найширшого спектра питань, що стосувалися книжкового світу, які надходили з монітора комп'ютера. За кожну вірну відповідь діти отримували кольорові жетони. Журі визначило переможцем Ольгу Беззубко з Межирічки та Катерину Кушмільову з Побузького. Всі учасники ІІ туру конкурсу від благодійного фонду «Відродження покоління» отримали в подарунок книги енциклопедичного характеру, а від підприємців ПП «Довгополий» - солодощі.

Вісник Голованівщини. 2011, № 15, .19 березня

ЦЮ ВІЙНУ ВОНИ ПАМ’ЯТАТИМУТЬ ЗАВЖДИ

Далека та чужа країна Афганістан. Скільки смертей, скільки горя за 10 років безглуздої там війни. Проте ця безглуздість не применшує героїзму наших воїнів у афганському пеклі. Ніхто та ніщо не має бути забутим. Аби не забути - треба пам'ятати, а щоб пам’ятати - треба знати.

В Ємилівській бібліотеці пристанційного селища проведено зустріч, яку підготувала бібліотекар. Л.Мартиненко спільно з школою, щоб вшанувати пам'ять тих, хто поліг у афганських ущелинах, та поклонитися тим, хто прийшов із війни живим, хоча і з пораненою душею. Для воїнів - афганців прочитали вірші «Очі туманить ядуча сльоза», «Ховали інтернаціоналіста», «Хто ж відповість?». З привітаннями виступили голова первинної організації ветеранів Л.Я. Молдованов, голова сільської ради В.В. Бучко. Завдяки спонсорській допомозі сільської ради та голови правління ВАТ «Ємилівське ХГІІІ» В.Л. Капелюшного, секретар сільської ради Т.Д. Жовноватюк вручила воїнам - афганцям скромні подарунки з побажаннями здоров'я та сімейного благополуччя. У бібліотеці оформлена викладка фотографій «Події давніх, але незабутніх днів». На закінчення зустрічі бібліотекар ознайомила присутніх з папкою. «Вони пройшли пекло війни Афганістану». Ми горді тим, що поруч із нами живуть мужні, відважні, рішучі чоловіки, ми пишаємось воїнами-інтернаціоналісти.

Вісник Голованівщини, 2011р., № 9, 19 лютого

Найвизначніший лірик

Генріх Гейне - одна з найпомітніших постатей в історії німецької літератури XIX ст., найвизначніший лірик епохи. Його справедливо називають співцем кохання та природи. Він зворушливо оспівав те найважливіше для людини: її здатність щиро кохати, любити землю й природу. У простих та зворушливих рядках поет передав глибину й силу почуттів і переживань людини. Гейне й сьогодні лишається найулюбленішим, таким, що найбільше перекладається, іноземним поетом в Україні.

До 214-ї річниці від Дня народження видатного німецького поета було присвячено годину поезії, яка відбулася в районній бібліотеці для дорослих за участю вчителя зарубіжної літератури Голованівської ЗШ І-III ст. ім. Т.Г.Шевченка В.С.Шеврякової та учнів 9-В класу. Поетичне та прозове слово перепліталося музичними творами композиторів Шопена, Огинського. Гості заходу мали змогу почути цікаві факти з життя поета, послухати його поезії. Активну участь у заході взяли Ольга Клименко, Владислав Патик, Олександр Пахолюк, Настасія Яворська, Діана Гайдай, Катя Пашенюк, Аліна Парахонько, Ані Чопікян. Працівники бібліотеки пі

дготували книжкову виставку «Г.Гейне - класик світової літератури».

Любов ХОЛОСТОВА

завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки для дорослих

Вісник Голованівщини. 2011, № 9. 19 лютого

«Розмовляй рідною мовою. Будь собою!»

Саме під такою назвою в приміщенні районної служби зайнятості для її працівників було проведено свято рідної мови за участі учнів 10-А класу місцевої школи. Захід було спрямовано на підтримку рідної мови серед жителів селища, організаторами якого стали районна бібліотека для дорослих та вчитель української мови і літератури Голованівської ЗШ І-Ш ст. ім.Т.Г.Шевченка Т.С.Арчибасова.

Свято розпочалося з повідомлення про історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, з озвучення слів мудрих людей, які наголошують, що немає народу без історії, але ще більше його немає без мови, яка забезпечує йому неповторність, історичну спадковість, зберігає культуру.

Рідна мова є основою родоводу, що єднає рід, сім'ю. Мабуть, не було жодного видатного українського письменника, який би не висловив любові, а заразом і тривоги за долю рідної мови. їхнє захоплення нею учні передали через вірші Т.Шевченка, В.Симо-ненка, М.Рильського, Л.Костенко, Д.Білоуса і багатьох інших поетів. Працівникам установи було запропоновано мовні загадки та книжкова виставка, організована працівниками бібліотеки. Наприкінці зустрічі представник служби зайнятості І.О.Копієвська подякувала всім учасникам заходу і наголосила про необхідність пізнавати мовні скарби, утверджувати в собі рідне слово і українські традиції.

Валентина ЧАБАНЮК

заступник директора РЦЗ

Вісник Голованівщини. 2011, № 14. 12 березня