10 книг, які читаються за одну ніч

Тримати читача в постійній напрузі і при цьому розповідати по-справжньому гідну історію - мистецтво, яким володіє далеко не кожен письменник. Але існують такі книги, які при невеликому обсязі здатні захопити настільки, що весь світ відходить на другий план.

Пропонуємо Вашій увазі книги, здатні подарувати вам цілу ніч (або цілий день) неймовірних вражень і залишити приємний післясмак.

Діана Сеттерфілд «Тринадцята казка»Готична історія, в якій є старовиний похмурий маєток, сімейні таємниці, привиди, хитросплетіння доль. Відчуття недомовленості, захоплює і не відпускає, поки не буде прочитана остання сторінка. У цьому романі прекрасно все: сюжет, атмосфера, характери, мова і вишуканий стиль. Безсонна ніч гарантована.

Ієн Мак`юен «Амстердам»Двоє друзів - процвітаючий головний редактор популярної щоденної газети і знаменитий композитор, що працює над «Симфонією тисячоліття», - укладають угоду про евтаназію: якщо один з них впаде в стан безпам`ятства і перестане себе контролювати, то інший зобов`язується його вбити ... Витончений, зачаровуючий роман про те, як легко людина здатна зруйнувати все навколо себе.

Дуглас Адамс «Автостопом по галактиці»Книга, яка приголомшує і ошелешує з перших же сторінок. Напевно, справжня подорож по галактиці саме такою і має бути - з неймовірними пригодами та неправдоподібними ситуаціями, з тоннами гумору і сарказму. Загалом, подорожуйте автостопом і читайте Адамса.

Джон Фаулз «Колекціонер»Самотній недалекий молодий чоловік несподівано виграє величезну суму грошей у лотерею. Що він з нею зробить, особливо, якщо враховувати його пристрасть до колекціонування метеликів і таємну любов до місцевої красуні? В історії протистояння маніяка і його жертви Фаулз побачив протиборство Добра і Зла, примітивного обивателя і піднесеного художника, Любові, Смерті і Краси.

Віктор Пелевін «Омон Ра»

«Омон Ра» - це моторошна історія про те, як кривавий радянський режим запускав в космос кораблі на людській тязі, а відбувалося це в дійсності або ...

На думку одного з побратимів по перу, Пелевіна можна читати з початку, з середини, з кінця - як священне писання. Дуже точно підмічено. І цей невеликий роман точно не залишить вас байдужим, обіцяємо.

Джейн Остен «Гордість і упередження»

Це роман у традиційному розумінні слова - не жіночий, чи не любовний, а просто класичний, вічний, щирий роман. І так важко повернутися зі старої доброї Англії з її епічності пристрастями і затишними інтер`єрами в нашу сіру галасливу сучасність, що хочеться залишитися в ньому назавжди. Як і в будь-якій хорошій книзі.

Деніел Кіз «Множинні уми Біллі Міллігана»Біллі прокидається і виявляє, що знаходиться в тюремній камері. Йому повідомляють, що він звинувачується в згвалтуванні і пограбуванні. Біллі вражений: він нічого цього не робив! Останнє, що він пам`ятає, - це як хотів кинутися вниз з даху будівлі школи. Йому кажуть, що з тих пір пройшло сім років.

Наріне Абгарян «Манюня»«Манюня» - світлий, насичений сонцем, запахами південного базару і приголомшливий анекдот про дитинство, про двох дівчаток-подружок Нарі і Манюні, про грізну і добру Ба - бабусі Манюні, і про купу їхніх родичів. Вони постійно потрапляють в казусні ситуації. Це те саме тепле і повне веселих пригод дитинство, яке робить людину щасливою на все життя.

Габріель Гарсіа Маркес «Згадуючи моїх сумних повій»Одна з тих книг, які викидають вас з реальності і змушують запитувати: «Що це було?». Пронизлива, сумна, атмосферна історія життя і любові - випадкової любові, несправжньої любові, пізньої, останньої і згубної любові, яка дозволяє людині хоча б на мить побачити світ таким, яким він є.

Стівен Кінг «Рита Хейуорт, або Втеча з Шоушенка»Якщо в якийсь момент ви почнете сумніватися в силу людського духу, просто прочитайте «Втеча з Шоушенка». Це історія про невинну людину, засуджену до довічного ув`язнення в тюремному пеклі. Історія виживання там, де вижити практично неможливо. Найбільша історія втечі і порятунку.