2017 рік

Книга — найцінніший здобуток людського розуму, скарбниця знань. У світі існує безліч книжок, різних за характером та призначенням: одні розважають, інші виховують кращі людські якості.

Запрошуємо користувачів ознайомитися з новою літературою у нашій бібліотеці.

Палій Олександр. 25 перемог України. – 3-тє вид. – К.: К.І.С., 2016. – 116 с. Книга Олександра Палія «25 перемог України» популярно викладає історичні події, пов'язані з Україною, що справили найбільший вплив на світову, європейську та українську історію. Перелічені в книзі факти визнані й підтверджені академічною наукою. Книга стане в пригоді студентам, викладачам, учням загальноосвітніх шкіл та всім, хто цікавиться вітчизняної історією.

Яневський, Данило Борисович. Проект «Україна. Відомі історії нашої держави: продовження/ худож. – оформлювач О.Д.Кононунченко. – К.: ДОВЖНКО БУКС, 2016. – 285 с.: іл.. У новій книжці телеведучого, журналіста Hromadske.TV, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім — до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча. У книжці автор висловлює свій власний погляд на історію України і підкреслює, що історія Русі/України — це складова історії країн Центральної та Східної Європи.

Авдєєнко, Віктор Анатолійович. Київський патерик : 17 непростих питань української історії / В. Авдєєнко. - Харків : Орбіта, 2016. - 219 с Ким насправді були літописні поляни? Хто автор «Слова о полку Ігоревім»? Куди поділися хозари і звідки взялися козаки? Чи можна було уникнути татаро-монгольського ярма? Чи мала шанси Україна стати державою за Богдана Хмельницького і Михайла Грушевського? Про все це – і не тільки – докладно і захоплююче розповідає історик, журналіст, письменник Віктор Авдєєнко, висуваючи часом зовсім несподівані версії історичних фактів.

Стражний О.С. Менталітет Майдану: Хроніка подій - свідчення очевидців[Текст]/Олександр Стражний.-К.: "Дніпро", 2016.-192с. У цій книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 - лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Розгляд, зроблений не просто учасником Руху спротиву, але й психіатром, надає фактам неочікуване осмислення. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях — він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, в решті решт, діє. Аналізуючи поведінку учасників руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які залишилися «незадіяними». Завершується книга підсумком, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну в майбутньому.

Лойко, Сергій. Аеропорт: головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали: роман. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 374 с.: фото. Нова редакція роману з оновленою обкладинкою "Аеропорт" в твердій палітурці. Дія роману починається в Аеропорту (прообраз Донецького аеропорту) і розгортається по хвилинах протягом останніх п'яти днів більш ніж 240-денної облоги. Маленький український гарнізон Аеропорту денно і нощно відображає атаки противника, багаторазово перевершує їх в живій силі і техніці. У цьому зруйнованому повністю Аеропорту, підступні і жорстокі вороги стикаються з тим, чого не очікували і чого не можуть повірити. З киборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їх нелюдську живучість і впертість приречених. Кіборги в свою чергу своїх ворогів прозвали орками. Разом з кіборгами в Аеропорту знаходиться американський фотограф, який по ряду причин переживає цю необов'язкову війну, як особисту драму. Його очима, немов у калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорту, читач бачить всю історію того, що об'єктивні історики назвуть не інакше, як російсько-української війною.

Положій, Євген Вікторович. Іловайськ: розповіді про справжніх людей. – Х.: Фоліо, 2016. – 378 с. "Іловайськ" - книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в "Іловайському котлі", що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.

https://sites.google.com/site/golbib/ostanni-nadhodzenna/2017-rik/slide3.jpg?attredirects=0

Березовець, Тарас. Анексія: острів Крим: хронічки «гібридної війни». – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 391 с. У книзі аналізуються механізми та технології т. зв. «гібридної війни», розв’язаної військами Російської Федерації («зеленими чоловічками») на території АР Крим. Окремо досліджується розвідувальна та інформаційно-пропагандистська операція російських спецслужб, яка дозволила підготувати анексію Криму, починаючи з 1991 року. Твір містить велику кількість документів та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова.

Марчук, Євген Кирилович. На шляху до НАТО. – К.: Київ-Париж-Дакар, 2016. – 607 с.: фото. У книзі зібрано статті, виступи у Верховній Раді, на міжнародних і національних форумах, в друкованих та електронних ЗМІ щодо відносин України і НАТО відомого державного діяча Євгена Марчука. Це фактично історія про те, як одна людина намагалась витягти країну з «болота» і прогнозувала, що в разі не вступу України до Альянсу у нас виникнуть великі проблеми.

Історія європейської цивілізації. Близький Схід/ за ред..У.Еко; пер. З італійської О.В. Сминтина, В.О.Пшоняк, І.В.Раевської та ін.. – Х.Фоліо, 2016. – 1309 с.: іл.. Близький Схід — це місце, де зароджувалася цивілізація не тільки Сходу, а й Європи. Саме на території так званого Родючого півмісяця почала розвиватися культура віднов-лювального землеробства, з'явилося примітивне колесо. Тут найпершими навчилися робити керамічний посуд та обробляти метали. Саме тут виникли перші міста, а потім перші територіальні держави: Ассирія, Вавилон, Хетське царство.

Людям, що жили у Шумері, належить пальма першості у появі писемності і законодавства як такого. Тому не дивно, що найдавніші витвори мистецтва з’явилися також саме тут.

Про все це і розповідає наша енциклопедія. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом — всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

Героям слава!: розповіді для дітей про героїв фронту і тилу/ художник Х.Лукащук. – К.: Мамине сонечко, 2016. – 37 с.: іл..У книжечці – вісім коротких, якісно неоднорідних оповідань письменників й аматорів: Тетяни Рубан, Зоряни Лісевич, Оксани Давидової, Вероніки Барановської, Олени Маковій, Вадима Дорошенка, Оксани Самари та Лесі Борсук-Янківської. Усі вони – про ту реальність, у якій нам доводиться жити понад рік. Окупація Криму, початок війни, повістки, гордість за наших людей і біль утрат. Те, що ви читаєте, зачіпає за живе, але не через те, ЯК це написано, а ПРО ЩО. Бо війна триває, рани відкриті й сильно болять. Особливо коли бачиш, що розповідь присвячено реальному бійцю, що загинув на Сході. Ці історії про героїв – концентрат усього, що ми досі пропускаємо крізь себе, і саме їх своєчасність викликає сплеск почуттів.

Дацюк, Галина Іванівна. Янголи Небесної Чоти / Г.І. Дацюк. – Чернівці: Букрек, 2016. – 320 с. Під парасолькою назви зібрані імена людей, яких ми називаємо моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об’єднує й те, що зовсім недавно вони були гостями передач на Радіо Культура.

https://sites.google.com/site/golbib/ostanni-nadhodzenna/2017-rik/slide0.jpg?attredirects=0

Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв / упоряд.М.Семченко. – 2-ге вид. -: Українська прес-група, 2016. – 295 с.У новій серії публіцистики газети «День» — книжка про українських військових, медиків, капеланів, які борються за перемогу України просто на передовій. Її назва — «Катастрофа і Тріумф. Історії українських героїв». Це видання — про війну, без романтичних вигадок і пафосу. Це — досвід і думки бійців (і боєць тут — і рід занять, і тип характеру), які журналісти «Дня» збирали понад рік.

Торба, Валентин. Я-свідок: записки з окупованого Луганська. – 2-ге вид., перероб. – К.: Українська прес-група, 2016. – 383 с. Книжка луганчанина Валентина Торби «Я — свідок», в якій містяться його спогади і свідчення із окупованого Луганська, розпочинається зі слів Тараса Шевченка про загарбану Батьківщину і покріпачених людей. Занадто актуальними виявилися слова класика, який окам’янілим стоїть зараз самотньо в центрі Луганська серед триколорів, спостерігаючи за карнавалом божевілля і приниження, за наругою над українським прапором і побиттям юнаків у вишиванках.

Антонов-Овсеенко, Антон Антонович. Три войны Росии с Украиной/ худож. – оформитель Е.А.Гугалова. – Х.: Фолио, 2016. – 346 с.

Автор книги - російський історик і журналіст Антон Антонов-Овсієнко, онук відомого революціонера В. А. Антонова-Овсієнка та син письменника-дисидента - засновника музею історії ГУЛАГу в Москві А. В. Антонова-Овсієнка.

У виданні йдеться про три війнах України з Росією: про першу в 1917-1920 років, про другий в 1939-1954 років і третьому, сучасному, 2014-2015 конфлікті років. Автор аналізує кілька історичних спроб російської влади захопити територію незалежної України протягом останніх ста років.

Незалежність України / [упоряд. В. Дорошенко ; гол. худож. О. Білоус]. – Київ : Мамине Сонечко, 2016. – 49 с. : іл. Видання познайомить вас із оповіданнями та віршами про рідний край, про створення Конституції України, про героїв Крут, голодомор в Україні 1932 – 1933 рр., а також про інші події в житті нашої країни.

Горошко, Степан Іларіонович. Голодомор 1932-1933 рр. Українська гуманітарна катастрофа ХХ століття / Горошко С. І., Червінський В. І. - Київ : Україна, 2016. - 191 с. : іл.

У книзі подаються трагічні події життя українських селян, що відбувалися впродовж 1932—1933 років. Архівні документи, свідчення очевидців голодомору показують причини трагічних подій і української гуманітарної катастрофи XX століття.

Водночас це спроба здобути урок з пережитого для того, щоб уберегтися від схожих помилок у майбутньому.

Книга розрахована на науковців, студентів, широке коло читачів.

Енглунд, Петер. Захват і біль битви: Перша світова у 211 епізодах/ переклад із шведської Н.В.Третякової.- Х.: Фоліо, 2016. – 555 с.

Книга про Першу світову війну заснована на щоденниках і спогадах її учасників. Автор, досліджуючи архіви, відновив хід подій Першої світової війни. Кожен із дев'ятнадцятьох абсолютно різних людей з обох боків конфлікту розповідає про ту війну, що зазнав особисто, зокрема: багатодітна американка, яка влітку перебувала в маєтку в Польщі; датський пацифіст, мобілізований до німецької армії; російська медсестра; австралійка, яка приїхала на своїй вантажівці до Сербії, щоб служити в армії шофером; російський офіцер; німецький матрос; шукач пригод, латиноамериканєць, від якого відмовляються всі армії, крім османської; французький дипломат та ін. Петер Енґлунд показує, як настрій і сприйняття війни людиною змінюються від захоплення та ентузіазму до тотального страху і ненависті...