Нові надходження художньої літератури

Post date: Feb 4, 2016 11:52:03 AM

Агнон, Шмуель Йосеф. Нічний постоялець: роман: лауреат Нобелівської премії з літ. 1966 р./ пер. З англ.. В.К. Горбатька. – Х.: Фоліо, 2015. – 735 с. – (Б-ка нобелівського лауреатів). Шмуель Йосеф Агнон (1888—1970) — лауреат Нобелівської премії (1966), один з найвидатніших і найзагадковіших письменників ХХ століття, що писав на івриті й у своїй творчості поєднав минуле, сучасність і майбутнє. Багато творів Агнона, особливо автобіографічних, можна назвати «енциклопедією традиційного єврейського життя». У романі «Нічний постоялець», що вийшов друком 1937 року, змальовується життя у Східній Європі після Першої світової війни. Головний герой приїздить із Єрусалима до свого рідного містечка Шибуч на Галичині і з сумом дізнається, що багато його друзів загинуло на війні, від погромів та хвороб, а молодше покоління втратило віру. Проте письменник не втрачає надії на краще майбутнє свого народу, вбачаючи її у створенні самостійної єврейської держави.

Данціг, Шарль. Навіщо читати: есеї/ пер. З фр. З.Борисюк. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2015. – 215 с.

«Читання не суперечить життю. Воно — саме життя, життя значно серйозніше, не таке жорстоке, не таке фривольне, значно триваліше, більш горде і менш марнославне, досить часто з усіма слабкими сторонами гордості, сором’язливістю, мовчанням, відступом. В утилітарності світу воно підтримує відстороненість на користь мислення. Читання нічому не служить. Саме тому воно така велика річ. Ми читаємо власне тому, що воно нічому не служить». Поради, прояви ніжності, уїдливі зауваження та концепція читання як «брата літератури», вони обоє крокують поруч у боротьбі з часом. Це — філософія читання, яка змушує дивуватися, захоплюватися та аплодувати; породжуючи лише одне прагнення: (її) перечитати.

Гюнтекін, Решат Нурі. Листопад: роман/ пер. З тур. Ю.В. Григоренко. – Х.: Фоліо, 2015. – 158 с. Алі Риза-бей був упевнений, що щастя не у багатстві, а у великій дружній родині. Та одного разу він став перед вибором: залишитись чесним і гордо піти з посади або промовчати й далі, як і раніше, працювати з усвідомленням того, що покриваеш якісь темні справи. Будучи людиною принциповою, Алі Риза-бей покинув роботу і пішов на пенсію, сподіваючись на підтримку і розуміння лизьких. Та він ніколи й гадки не мав, що доживе до тих днів, коли власні діти докорятимуть йому за чесність і порядність. Однак усе в його родині перемінилось: милі бесіди затишними вечорами перетворились на міжусобні війни, рідні люди стали чужими, а сам Алі Риза-бей опинився у цілковитій ізоляції і на схилі віку раптом зрозумів,що життя схоже на неминучий листопад, за яким іде холодна зима...

Еко, Умберто. Номер нуль: роман/ пер. З іт. Ю.В. Григоренко. – Х.: Фоліо, 2015. – 191 с. На відміну від попередніх творів великого італійського письменника, вченого і філософа, події в ньому відбуваються в радянської епохи - в Мілані 90-х років ХХ століття. Головний герой - редактор газети, створеної для друку наклепницьких статей про бізнесменів і псування їх репутації. Однак, крім теми продажної журналістики, Еко згадує і недавні політичні події в Італії - замах на Папу Римського, діяльність масонської ложі Пропаганда №2, проведену НАТО операцію Гладіо і невдалий переворот.

Жовна, Олександр Юрійович. Визрівання. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2015. – 559 с. Вийшла у світ нова книга письменника з Кіровоградщини Олександра Жовни "Визрівання". Видання друкувало кіровоградське видавництво ТОВ "Імекс-ЛТД" на замовлення Державного комітету телебачення і радіо України. Книга "Визрівання" - зібрання творів письменника.

Кокотюха, Андрій Анатолійович. Адвокат із Личаківської: роман. – Х.: Фоліо, 2015. – 283 с. – (Ретроман). Початок ХХ століття, 1908 рік. Молодий киянин Клим Кошовий дивом вирвався з тюрми й тікає від переслідувань царської влади до Львова. Але й тут його заарештовує поліція – біля трупа відомого адвоката Євгена Сойки. Покійний мав у місті сумнівних друзів та могутніх ворогів. Самогубство – чи вбивство? Пошуки істини водять Кошового темними лабіринтами львівських вулиць. На його шляху – зухвалі батяри, міські кримінальні королі та російські терористи-бомбісти. А ще поліцейський комісар Марек Віхура, в якого Клим постійно плутається під ногами. Правда приголомшить Кошового та його нового відданого друга Йозефа Шацького. Й назавжди змінить долю загадкової та впливової.

Кокотюха, Андрій Анатолійович.Привид із Валової. – Х.: Фоліо, 2015. – 285 с. – (Ретроман). «Привид з Валової» - друга книжка серії «Ретророман». Події відбуваються у Львові, на дворі 1909 рік. Страшна та дивна смерть сталася у місті в будинку де за повір’ями блукає привид Чорної пані та збирає всі душі, що їй трапляться. В цій книзі можна знайти не тільки захоплюючий сюжет, а й історію однієї з культурних столиць нашої України.

Корнійчук, Володимир Петрович. Марія Заньковецька. Світова велич генія національного: мистецтвознавче дослідження. – К. Криниця, 2015. – 495 с.: іл..

Ця книга допомагає осягнути чари акторського генія Марії Костянтинівни Заньковецької — неперевершеної зірки національного українського театру на зламі двох епох, вікопомних для світової історії та історії України, і засвідчує її визначний внесок в українське театральне мистецтво.

Курков, Андрій Юрійович. Гра у відрізаний палець. – Х.: Фоліо, 2015. – 537 с. 1997 рік… У Києві на даху будівлі СБУ знайдено труп. Установити особу загиблого виявилося нескладно: це відставний генерал, радник президента з питань оборони Броницький. Але ось що цікаво: у трупа чомусь відрізаний великий палець на правій руці…Розслідувати цю незвичайну справу доручено молодому лейтенанту міліції Віктору Слуцькому. У ході слідства доля зіштовхує його з Ніком Ценським – колишнім військовим перекладачем. З часом вони починають розуміти, що втягнуті в таємну і жорстоку гру спецслужб України та Росії, які вийшли на слід величезних грошей колишнього КДБ.Не раз піддаючи своє життя смертельній небезпеці, Віктор і Нік не відразу усвідомлюють, що вони всього лише пішаки в цій грі…

Луцик, Петро Михайлович. Тамплієри короля Данила: романи. – Х.: Фоліо, 2015. – 286 с. Дія роману відбувається у XIII столітті. Папа Римський Інокентій IV відправляє до галицького князя Данила Романовича свого посла. Охороняти важливу особу доручено загону воїнів-тамплієрів на чолі з командором Гійомом де Пардо. Храмовникам доведеться вступити у сутичку не лише з монголами, що захопили руські землі, але й зі своїми одвічними суперниками госпітальєрами і навіть з ассасинами.

Несбьо, Ю. Син: скандинавський гостросюжетний роман/ пер.з англ.. В.Б. Чайковського. – Х.: Фоліо, 2015. 574 с. Сонні Лофтус упродовж останніх десяти років відбуває термін за злочини, яких не скоював. В обмін за це він безперебійно отримує героїн. Інші в’язні часто звертаються до нього по розраду чи благословення, оскільки Сонні має серед них реноме напівченця-самітника. Наркоманом він став, коли його батько, офіцер поліції, вчинив самогубство і вже після смерті був визнаний винним у корупції. Сонні перебуває у центрі уваги корумпованого середовища Осло: тюремний персонал, поліція, адвокати, збоченець-капелан — усі зацікавлені в тому, щоб він залишався у в’язниці. Та дізнавшись про деякі, тривалий час приховувані факти щодо свого батька, Сонні вчиняє блискучу втечу і розпочинає полювання на людей, винних у злочинах, за які досі змушений був спокутувати він.

Пазоліні, П’єр Паоло. Нафта: роман/ пер. З іт. Ю.Григоренко:худож. – оформлювач О.Д.Конеонученко. – Х.: Фоліо, 2015. – 700 с. – (Б-ка світової літератури) П'єр Паоло Пазоліні (1922—1975) — відомий італійський письменник і режисер, що полюбляв експериментувати у своїй творчості: він писав вірші, романи, сценарії до театральних по­становок, нариси й кіносценарії. «Я розпочав писати книгу, яка буде моєю справою протягом років, може, до кінця життя. Не хочу про неї розповідати...; досить сказати, що це щось штибу «підсумку» всього, що я пізнав, усіх моїх спогадів». Так Пазоліні описав свій останній роман, якому судилося лишитися незавершеним через несподівану й трагічну смерть автора. Роман «Нафта», розпочатий на початку шістдесятих, у часи світової нафтової кризи, робота над яким тривала аж до смерті письменника, у листопаді 1975 року, — це великий уривок того, що мало стати романом-monstruum, обсягом приблизно дві тисячі сторінок. Це відчайдушні розсліди людської природи, ви­вчення таємниць сексуальності й усе це на тлі розколу розквітлої Італії з її зухвалою економічною політикою та таємними змовами у владі.

Сей, Шьонагон. Записки в ізголов’ї/ пер.з яп. Н.Д.Бортнік; худож.-оформлювач Г.В. Кісель. – Х.: Фоліо, 2015. – 251 с.

Сей-Шьонагон (966 - 1017) - відома японська письменниця. Її "Записки в узголів'ї" - один з кращих творів доби Хейан (794 - 1185), написаний у жанрі дзуйхіцу - філософського ліричного есе, сповіді. Особливості цього оригінального есеїстичного жанру літератури середньовічної Японії була необмежена свобода авторського письма, без будь-якого заздалегідь складеного плану - своєрідне "слідування пензлю", коли автор записував в окремих, не пов'язаних єдиним стилем, темою та сюжетом розділах (данах) особисті переживання, почуття, емоції, різноманітні роздуми, власні філософські міркування, цікаві спостереження тощо. Перекладений багатьма мовами, цей геніальний твір "золотої доби" японської класичної літератури вже понад тисячу років викликає захоплення багатьох поколінь читачів у всьому світі, до числа яких відтепер мають змогу долучитися й українці.

Тисовська, Наталя. Двокнижжя: романи. – К.: Наш час, 2015. – 511 с. У пропонованій читацькій увазі книжці під однією обкладинкою зібрані найцікавіші детективно-пригодницькі романи лауреатки літературного конкурсу «Коронація слова-2011» Наталі Тисовської. Разом з героями читачі «Двокнижжя» розплутуватимуть загадки не тільки в Україні, а й у далекій заокеанській Буремній Затоці.

Чемерис, Валентин Лукич. Ярославна: роман – есе. – Х.: Фоліо, 2015. –508 с. Ярославна — одна з найвидатніших постатей Київської Русі, донька галицького князя Ярослава Осмомисла й жінка князя Ігоря Святославовича. Відомі й невідомі перипетії її життя та любові вже дев’ять століть хвилюють читачів.

А взагалі-то «Ярославна» — це роман про княжі міжусобиці, що колись підірвали Русь, це розповідь про віковічну боротьбу з кочівниками. Роман Валентина Чемериса переповнений динамічних і бурхливих пригод, пов’язаних з походом князя Ігоря. Автор скористався жанром роману-есе, що дозволяє позбутися традиційних обмежень і рамок, і виклав своє бачення тих далеких подій

Шевчук, Валерій Олександрович. На березі часу. Ті, котрі поруч: спогади про сучасників. – К.: Либідь, 2015. – 575 с.: іл..

Автор описує літературне середовище 1960-1980 р.р.Це життєві історії про людей , які вплинули на події в країні.

3+1: твори молодих авторів/ Ю.Ахмедова, М.Балабан, Г.Дудник, Г. Малюга – Муравчик. – Кіровоград: Імекс – ЛТД, 2015. – 95 с.