Семінари-практикуми

«Професіоналізм плюс традиція»

27 квітня в приміщенні Голованівської районної бібліотеки для дорослих ім.С.В.Шеврякова проведено для бібліотечних працівників району день професійного спілкування «Професіоналізм плюс традиція». Учасники заходу ознайомились з консультацією «Професіоналізм сучасного бібліотекаря» та методичними рекомендаціями «Традиційні та сучасні методи залучення користувачів до читання» а ще переглянули відеопрезентацію «Калейдоскоп бібліотечного досвіду». Також всі бібліотечні працівники поділилися досвідом своєї роботи та почерпнули для себе цікавий та змістовний досвід своїх колег. Захід було проведено в рамках безперервної професійної освіти згідно плану роботи Голованівської районної бібліотеки для дорослих на 2018 рік.

День професійного спілкування

29 листопада на базі Голованівської районної бібліотеки для дорослих ім.С.В.Шеврякова проведено День професійного спілкування за участю бібліотечних працівників району, під час якого бібліотекарі ознайомились з вимогами щодо здачі звіту за 2017р. та методичними рекомендаціями з планування роботи бібліотек на 2018 рік. Також під час професійного спілкування було обговорено впровадження, результати, та робота над помилками щодо системи УДК, працівники бібліотек визначились з основними напрямками роботи з даного питання.

«Впровадження УДК: Основи систематизації документів за класифікаційною системою УДК»

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні вирішив перевести українські бібліотеки на використання універсальної десяткової класифікації (УДК) замісмь бібліотечно-бібліографічної класифікації ББК (Постанова Кабінету Міністрів від 22 березня 2017р. № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації»).

Система УДК – світова, її використовують 130 країн, ББК – це радянська розробка 60-х років минулого століття, яка і сьогодні має офіційний статус у Росії. Постанова передбачає відмову від використання ББК та поступове переведення протягом 2017 року бібліотек на УДК як міжнародну систему.

Саме з цією метою 13.10.2017 року для бібліотекарів району спеціалістами Голованівської районної бібліотеки було проведено семінар-практикум «Впровадження УДК: Основи систематизації документів за класифікаційною системою УДК», під час якого бібліотекарі ознайомилися з інформаційним повідомленням «Створення та міжнародне значення УДК. Перехід з ББК на УДК». А також дізналися про історію універсальної класифікації та її сучасний стан. Розглянули методичні рекомендації «Структура таблиць УДК, основні розділи». Та під час відеопрезентації «Деталізація розділів УДК» більш детально вивчили розділи таблиць УДК.

«Публічна бібліотека та інформаційне забезпечення євроінтеграційних процесів»

Євроінтеграція – цивілізаційний вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України вона посідає особливе місце. Стратегією діяльності у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції є активний перехід на сучасні європейські методи роботи, сприяння розвитку міжвідомчої взаємодії на горизонтальному рівні, розширення повноважень середньої та нижньої управлінських ланок у сфері обміну інформацією, заохочення ініціативності, глибокої продуманості пропозицій і бачення кінцевих результатів їхньої реалізації, вивчення та трансляція корисного досвіду інших європейських країн у сфері державного управління інтеграційними процесами. І саме бібліотеки в цих питаннях відіграють важливу роль. 1 березня, згідно плану роботи районної бібліотеки на 2017 рік, було проведено районний семінар-практикум для бібліотечних працівників району «Публічна бібліотека та інформаційне забезпечення євроінтеграційних процесів». Спеціалісти сільських бібліотечних закладів під час проведення навчального заходу ознайомилися з методичним повідомлення «Українські бібліотеки в процесі євроінтеграції», консультацією «Європейське бачення публічної бібліотеки», здійснили віртуальну подорож публічними бібліотеками країн-учасниць ЄС, а також дізналися про цікавий та позитивний досвід проведення різноманітних форм та методів роботи публічних бібліотек з популяризації матеріалів щодо ЄС та євроінтеграції України в ЄС.

«Толерантність: через бібліотеки – до миру і злагоди»

«Бібліотека – територія толерантності» - такий слоган ми сьогодні чуємо часто. І дійсно, з найдавніших часів і до наших днів бібліотеки зберегли статус особливого соціального інституту, важливою цінністю якого є безкоштовність і доступність послуг, можливість отримання знань, інформації, спілкування із друзями та людьми зі спільними інтересами. «Толерантність: через бібліотеки – до миру і злагоди» - саме під такою назвою проведено семінар-тренінг для бібліотечних працівників району, під час якого учасники ознайомились з методичними рекомендаціями «Бібліотека – вихователь культури толерантності у користувачів», рекомендаційним повідомленням «Тиждень толерантності у бібліотеці», переглянули відео по темі семінару. Активно бібліотекарі взяли участь у тренінгу «Вчимося толерантності разом» та тестуванні «Наскільки ви толерантні?».

Підводячи підсумки, учасники семінару-тренінгу зробили висновки, що розуміння проблем кожного користувача, який звернувся до бібліотеки, - це фундамент толерантності, що має стати неодмінною професійною рисою бібліотекаря і проявлятися у доброзичливості, повазі до людей, комунікабельності, терпимості.

Бібліотека і громада: соціальний діалог в умовах кризи

Відповідно до плану роботи нашої бібліотеки на 2016 рік, 2 березня відбувся семінар-практикум «Бібліотека і громада: соціальний діалог в умовах кризи».

Семінар проходив у формі обговорення. Зокрема, спеціалісти районної бібліотеки для дорослих ознайомили сільських бібліотекарів із Маніфестом Української бібліотечної асоціації, який вже прийнято у 2016 році.

Учасники обговорення, приміром, говорячи про кризові явища в нашому житті, виокремили такі: системна управлінська криза, інформаційна війна, психологічна криза, економічна криза, світоглядні розбіжності тощо. Відповідаючи на запитання про роль бібліотек у подоланні читачами кризових ситуацій, учасники обговорення зупинилися на таких аспектах діяльності бібліотек у цьому контексті, як: розробка адекватних моделей обслуговування читачів; сприяння вибудовуванню довіри до влади та економічній освіті читачів; активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи та патріотичного виховання; організація благодійницьких заходів; участь бібліотекарів в організації та розвитку громадського руху; присутність бібліотек в системі освіти протягом життя тощо. Серед факторів, що підтверджують важливість бібліотек у період кризи, було виокремлено: доступність, безкоштовне обслуговування, відкритість, стабільність, розгалужена структура, довіра з боку користувачів, професіоналізм.

Також бібліотекарі району переглянули цілий ряд відеороликів соціального спрямування, про роль бібліотек у вирішення кризових явищ у громадянському суспільстві, обмінялись власним досвідом роботи, а також познайомились із кращим європейським досвідом роботи бібліотек.

Бібліотекарі району традиційно навчаються

4 березня 2015 року на базі Голованівської районної бібліотеки для дорослих відбулись традиційні планові заняття бібліотечних працівників району – семінар – практикум «Бібліотека – середовище розвитку нового покоління».

Сьогодення диктує необхідність змін в бібліотечній діяльності. Тож, бібліотечні фахівці усвідомлюють, що якість обслуговування користувачів бібліотеки в першу чергу залежить від рівня професійної підготовки кадрів. Сьогодні працювати в бібліотеці важче, ніж раніше, але і набагато цікавіше. Тему семінару визначило сьогодення: виховання у підростаючого покоління патріотизму, духовності, моральності, толерантності, бережливого ставлення до історії та національних надбань народу. Під час проведення семінару – практикуму, бібліотекарі навчались як якісно та оперативно задовольняти інформаційні запити користувачів, як проводити масові заходи, щоб вони були цікаві користувачам, отримували методичні консультації, практичні поради, переглянули електронну презентацію форм роботи бібліотек України у напрямку патріотичного виховання. На завершення навчання обмінювалися досвідом роботи та отримали «домашнє завдання».

Інтеграція у віртуальний простір як складова успіху сучасної бібліотеки

25 квітня для бібліотекарів району було проведено семінар-практикум «Інтеграція у віртуальний простір як складова успіху сучасної бібліотеки».

Учасники семінару-практикуму ознайомилися з інформаційним повідомленням «Сучасна бібліотека в інформаційному просторі», «Аспекти діяльності бібліотеки у Інтернет-просторі», методичними рекомендаціями «Що таке блог? Актуальність його створення». Також приймали участь у практичних заняттях «Створення блогу» та відповідали на питання бліц-опитування.

У районній бібліотеці відбулося розширене засідання ради при директорові

9 квітня у читальному залі нашої бібліотеки відбулося розширене засідання Ради при директорів районної бібліотеки для дорослих за участю бібліотечних

працівників району. Учасники обговорили питання ролі публічних бібліотек у житті місцевих громад, підсумки їх діяльності за 2013 рік та перспективи розвитку бібліотечної галузі району на 2014 рік.

Підсумовуючи діяльність роботи публічних бібліотек регіону, директор бібліотеки, голова Ради Коваленко Н.Б., зазначила, що мережа бібліотек збережена, а бібліотека с.Липовенького перейшла в нове більш зручне та комфортне приміщення. Також директор розповіла про основні напрямки роботи публічних бібліотек району, їх кращий досвід та зупинилася на актуальних питаннях розвитку бібліотечного обслуговування. Методист районної бібліотеки для дорослих Тацієнко А.В., проаналізувала роботу бібліотек та зазначила про їх роль у процесі формування особистості. Бібліотекар інформаційних систем і мереж, Ковбасюк Н.С., надала методичні рекомендації щодо планування та звітності бібліотек, які стали учасниками Всеукраїнської програми «Бібліоміст».

"Адвокація: сучасна бібліотека - сильна громада"

Фокус - семінар

смт. Голованівськ, районна бібліотека для дорослих ім.С.В.Шеврякова

Організатори:

Районна бібліотека для дорослих

Мета семінару-практикуму – налагодження партнерських зв’язків із організаціями, меценатами, спонсорами задля покращення роботи та матеріально-технічного стану бібліотеки.

План проведення семінару-практикуму:

“Соціальне партнерство як фактор підтримки читання серед місцевої громади ”

Районний семінар - практикум

27 квітня 2012 р., смт. Голованівськ, районна бібліотека для дорослих ім.С.В.Шеврякова

Організатори:

Районна бібліотека для дорослих

Мета семінару-практикуму – налагодження партнерських зв’язків із організаціями, меценатами, спонсорами задля покращення роботи та матеріально-технічного стану бібліотеки.

План проведення семінару-практикуму:

“Сільська бібліотека і гуманітарні цінності ХХІ століття ”

Районний семінар - практикум

30 листопада 2011 р., смт. Голованівськ, районна бібліотека для дорослих ім.С.В.Шеврякова

Організатори:

Районна бібліотека для дорослих

Мета семінару-практикуму – покращення роботи бібліотечних закладів району щодо популяризації серед населення духовних цінностей, підняття престижу читання серед населення району.

План проведення семінару-практикуму:

“Сільська бібліотека і гуманітарні цінності ХХІ століття ”

Районний семінар - практикум

30 листопада 2011 р., смт. Голованівськ, районна бібліотека для дорослих ім.С.В.Шеврякова

Організатори:

Районна бібліотека для дорослих

Мета семінару-практикуму – покращення роботи бібліотечних закладів району щодо популяризації серед населення духовних цінностей, підняття престижу читання серед населення району.

План проведення семінару-практикуму: