Бібліоліцей

Методичний день

30 листопада для бібліотекарів району проведено методичний день «Планування та звітність бібліотек. Напрямки роботи бібліотеки в світлі сучасних вимог». Бібліотекарям були надані методичні рекомендації до планування, календар знаменних і пам’ятних дат на 2017 рік, пропозиції обласних бібліотек до плану роботи на 2017 рік, а також методичні рекомендації щодо звітності за 2016 рік.

Моє життя - бібліотека

15 квітня відповідно до плану роботи у районній бібліотеці проведено професійну зустріч «Моє життя – бібліотека». Досвідом своєї роботи ділилась І.А. Король - бібліотекар Пушківської сільської бібліотеки. Ірина Анатоліївна – мистецька натура і бачить світ у тонах добра, взаємодопомоги, передачі знань, досвіду, виручки, підтримки. На цих засадах і виховує підростаюче покоління, підсилюючи зусилля веселковою творчістю. Об'єднує колективи любителів творити олівцем, фарбами, ліпити з солоного тіста, шити персонажів лялькового театру, філігранно орудувати ножицями, створюючи обереги, картини-витинанки, закликати музу для написання поезій… Під час професійної зустрічі Ірина Анатоліївна провела майстер- клас для своїх колег по виготовленню аплікації із насіння.

Також учасники професійної зустрічі переглянули фоторепортаж «Мистецтво бути бібліотекарем» , та ознайомилися з виставкою «Феєрія бібліотечної майстерності».

Навчання традиційне, форми інноваційні: Бібліотекарі району навчаються

Сьогодення диктує необхідність змін в бібліотечній діяльності з активним впровадженням інноваційних форм і методів роботи. Тож, бібліотечні фахівці району усвідомлюють, що якість обслуговування користувачів бібліотеки в першу чергу залежить від рівня професійної підготовки кадрів. Чим вище рівень професіоналізму, ширше кругозір бібліотекаря, тим вище його готовність і вміння якісно та оперативно задовольняти інформаційні запити користувачів.

29 жовтня у Інтернет – центрі читальної зали Голованівської районної бібліотеки для дорослих, у рамках реалізації програми професійної підготовки для сільських бібліотекарів району «Професії необхідно вчитись!» за напрямком «Професійний злет», відбулись навчання у творчій лабораторії «Створення віртуальної виставки – інноваційний метод популяризації книги». З питаннями, як організувати книжкові виставки, як зацікавити читача наявними в бібліотеці виданнями, особливостями організації нетрадиційних книжкових виставок, використання Інтернет технологій у виставковій діяльності, досвідом організації віртуальних бібліотечних виставок для різних категорій користувачів – ознайомили учасників творчої лабораторії методист районної бібліотеки для дорослих Тацієнко А.В. та бібліотекар інформаційних систем та мереж Ковбасюк Н.С., які провели для сільських бібліотекарів практичні заняття щодо створення віртуальних бібліотечних виставок.

На завершення навчання бібліотекарі обмінялись власним досвідом роботи.

Як підтверджує практика, такі навчання є прогресивною сучасною формою професійних навчань.

«Бібліотечні інтер’єри: оформлення, освітлення, декор»

Саме під такою назвою 19 вересня в читальному залі районної бібліотеки для дорослих ім. С.В. Шеврякова для бібліотекарів району проведено інтернет-презентацію-ревю, в рамках бібліоліцею «Професії необхідно вчитись!».

Бібліотечні працівники ознайомилися з інформаційним повідомленням «Іміджевий інтер’єр: художнє оформлення, розміщення у бібліотеці для зручностей користувачів» та «Вплив дизайну сучасної бібліотеки на розвиток культурного середовища».

З великим зацікавленням присутні переглянули фото та відео презентацію «10 бібліотек майбутнього, які існують уже сьогодні».

На практичних заняттях «Декор у бібліотеці» учасники заняття навчалися виготовляти вироби своїми руками, які прикрашають інтер’єр бібліотеки.

«Бібліографічний опис – загальні вимоги та правила складання. Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки»

12 березня на базі Голованівської районної бібліотеки для дорослих проведено урок-практикум «Бібліотечний опис. Загальні вимоги та правила складання», в рамках функціонування бібліоліцею «Професії необхідно вчитись!». Бібліограф районної бібліотеки Каземірська С.С. підготувала для бібліотекарів інформаційне повідомлення «Бібліографічний опис – загальні вимоги та правила складання. Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки». Також було проведено практичні заняття «Складання бібліографічного опису книг та періодичних видань», які є досить ефективними для бібліотекарів під час проведення професійних занять. Бліц - опитування «Перевірка бібліотечно-бібліографічних знань» дало змогу проаналізувати актуальність проведення такого практикуму.

«Бібліотечний фонд: формування, облік та збереження»

«Бібліотечний фонд: формування, облік та збереження» - під такою назвою 26 лютого для бібліотекарів району проведено професійний урок у рамках функціонування бібліоліцею «Професії необхідно вчитись!». Було розглянуто ключове повідомлення «Робота з книжковим фондом – стратегічний напрямок діяльності бібліотеки», а також «Бібліотечний фонд: формування, облік та збереження». Доповненням теоретичних питань стали практичні заняття.

Продовжуємо навчатись

Одним із важливих напрямків роботи нашої бібліотеки є підвищення професійної освіти бібліотечних працівників. З цією метою організаційно – методичним відділом було розроблено програму підвищення фахового рівня працівників бібліотек, які мають невеликий досвід роботи, у формі «Бібліоліцею». Програма функціонує на постійній основі і носить назву «Професії необхідно вчитись!».

У 2014 році ми розпочали навчання проведенням майстер – класу «Зв’язки з засобами масової інформації та основи РR» – формою роботи, яка стала для бібліотекарів, що навчаються, цікавою та корисною. Адже безпосереднє спілкування із спеціалістами, отримання професійних порад, методичних рекомендацій є актуальним, дієвим, результативним. У плані проведення майстер – класу молоді спеціалісти прослухали інформаційне повідомлення «Комунікаційна стратегія сучасної бібліотеки. Популяризація роботи бібліотеки з використанням засобів масової інформації», отримали майстер – клас «Секрети успішного повідомлення для преси», який для них провела Ткач.О.Д., член спілки журналістів України, завідуюча відділом соціально – культурної сфери районної газети «Вісник Голованівщини», взяли участь у практичних заняттях, анкетуванні та отримали домашнє завдання.

Для проведення таких занять спеціалістами районної бібліотеки були використані матеріали тренінгу, який проводився у Кіровоградській ОУНБ ім.Д.І.Чижевського у рамках програми «Бібліоміст» у співпраці з Центром медіареформ тренерами Людмилою Гуменюк та Михайлиною Скорик.

Мистецький вересень з бібліотекою

Cвіт, перейшовши в третє тисячоліття, змінився невпізнанно, але необхідність використання для читання книжкової закладки залишилася незмінною. Щоб відновити традицію виготовлення книжкових закладок у читальному залі бібліотеки в рамках функціонування бібліоліцею «Професії необхідно вчитись!» за напрямком «Професійна адаптація» було проведено майстер– клас «Мистецький вересень з бібліотекою».

Майстер – клас із виготовлення закладок провели викладач будинку дитячої та юнацької творчості – Прокопенко С.А. та бібліотекар Пушківської сільської бібліотеки - Король І.А..

Також присутні познайомилися із історію розвитку та створення книжкових закладок; презентацію представила бібліотекар інформаційних мереж та систем районної бібліотеки для дорослих Ковбасюк Н.С.


"Масовий захід як засіб рекламної діяльності бібліотеки"

У районній бібліотеці для дорослих ім. С.В.Шеврякова в рамках функціонування бібліоліцею «Професії необхідно вчитись!» за напрямком «Професійна адаптація», відбулася творча лабораторія «Масовий захід як засіб рекламної діяльності бібліотеки» для сільських бібліотекарів, що не мають фахової освіти та стаж роботи до 1 року.

Бібліотекарі прослухали лекцію «Масовий захід як одна із активних форм популяризації

книги серед користувачів бібліотеки», переглянули електронну презентацію «Інноваційні форми і методи популяризації книги» та отримали консультацію «Впровадження активних форм масової роботи».

Під час обміну думками всі бібліотекарі поділилися власним досвідом проведення масових заходів. Найактивнішою була бібліотекар Перегонівської сільської бібліотеки, яка розповіла про цікаву форму роботи – краєзнавчий диліжанс «Вулицями нашого села». По завершенню творчої лабораторії присутні отримали домашні завдання із зазначеним терміном виконання.

«Огляд літератури: дієва форма роботи»

Першого березня 2013 року в районній бібліотеці для дорослих ім. С.В.Шеврякова в рамках функціонування бібліоліцею «Професії необхідно вчитись!» за напрямком «Професійна адаптація», відбувся урок фахівця «Огляд літератури: дієва форма роботи» для сільських бібліотекарів, що не мають фахової освіти та стаж роботи до 1 року.

Відкрила урок фахівця директор бібліотеки Коваленко Н.Б. Далі присутні прослухали лекцію методиста Ковбасюк Н.С. на тему «Огляд літератури як одна із ефективних технологій масової роботи бібліотеки».

Також для присутніх було підготовлено та представлено показовий огляд літератури до книжково-ілюстративної виставки «Світлий геній українського слова», присвяченій черговій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Огляд підготувала бібліограф Каземірська С.С.

Щоб закріпити опрацьований матеріал, сільським бібліотекарям було запропоновано самостійно підготувати та представити огляд літератури за вибраною темою.

Наприкінці кожен отримав домашнє завдання: висвітлити у звіті за І квартал 2013 року інформацію про проведений у бібліотеці огляд літератури.

"Інформаційна грамотність сучасного бібліотекаря"

План проведення:

1. Вступ.

2. Роль формування інформаційної грамотності сучасного бібліотекаря (інформаційна лекція)

3. Виконання бібліографічного опису книг.

4. Практичні заняття.

5. Виконання бібліографічного опису газетно-журнальних статей.

6. Практичні заняття.

"Бібліотеки світу як складові інформаційного простору"

План проведення:

1. Відкриття занять.

2. Веб - екскурсія по найвідоміших бібліотеках світу.

3. Фахові періодичні видання - джерело інформації про бібліотеки - рекомендації методиста.

4. Презентація друкованих видань районної бібліотеки для дорослих.

5. Підведення підсумків занять.

"Професії необхідно вчитись"

План проведення:

1. Відкриття занять.

2. "Професії необхідно вчитись" - бібліолекція.

3. "Компютер - бібліотекарю" - практичні заняття.

4. "Публічна бібліотека і бібліотекар" - анкетування.

5. Підведення підсумків занять.