Україна - це Шевченко!

Дорогі друзі!

На абонементі нашого відділу відкрилася книжкова виставка до 200-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка "Україна - це Шевченко!". Завітайте до бібліотеки та послухайте розповідь бібліотекарів про книги, які стоять на полицях, познайомтесь з неповторною поєзією Великого Кобзаря, почитайте цікаві факти, які використані в оформленні виставки.

Зайцев П.І. Життя Тараса Шевченка – 2-е вид. – К.: Обереги, 2004, 480 с.: іл. – (Бібліотека українського раритету)

Книга професора Павла Зайцева «Життя Тараса Шевченка» є плодом його багаторічної наукової роботи. Павло Зайцев своїми розвідками здобув собі ім'я видатного шевчен­кознавця ще перед першою світовою війною. Безперервно продовжуючи свої дослі­дження, він, зокрема, в 30-х роках провів велику роботу над «Повним виданням творів Тараса Шевченка» Українського Наукового Інституту в Варшаві як редактор цієї надзвичайно цінної збірки і як автор ряду статей, коментарів до текстів і численних біографічних та бібліографічних приміток.

Написана з любов'ю до поета, дослідженню життя творів якого професор Зайцев присвятив усю свою довгорічну діяльність ученого, ця книга дає зразок вільного, неупередженого, об'єктивного вивчення. І саме тому постать поета-пророка України виступає в ній в усій своїй величі й багатстві.

Видання доповнене значною кількістю кольорових та чорно – білих ілюстрацій – архівних матеріалів, фото, репродукцій художніх творів як самого Шевченка так і його сучасників.

Лепкий Б. Про життя і твори Тараса Шевченка. – К.: Україна, 1994. – 173 с.: іл.

Наступна книга, автор якої Богдан Лепкий, розповідає про життя і твори геніального українського поета, мислителя та художника Т. Шевченка. Книга видана у 1994 році українським видавництвом «Україна», ілюстрована.

Вічний як народ: Сторінки біографії Т.Г. Шевченка: навч. посібник. – К.: Либідь, 1998. – 271 с.: іл.

Видання, яке я тримаю у руках є досить цікавим і змістовним: продумана структура, багатий фактичний матеріал, ефективна ілюстративність. До кожного розділу дається стисла й змістовна характеристика відповідних етапів життя і творчості Тараса Шевченка, головних мотивів його поезії, прози, малярства. Тема кожного розділу розгортається в мозаїці ілюстрацій, цитат з самого Шевченка та досліджень і відгуків про нього письменників, критиків, учених – його сучасників і сучасників наших (зачитати відгуки відомих людей про Т. Шевченка 262 с.).

Шевченкова криниця: збірник афоризмів із творів Тараса Шевченка. – К.: Криниця, 2003. – 22-56 с.: іл.. – (Скарби Тарасової Гори).

«Шевченкова криниця» - це збірник найвідоміших, особливо яскравих і змістовних висловів і ширших уривків із поетичних творів Тараса Шевченка та його прозової спадщини: повістей, драматичних творів, листів, щоденника тощо.

Кожен кого цікавить світогляд Кобзаря, кому потрібно писати чи говорити про нього, з допомогою збірника зможе швидко підшукати цитату на необхідну тему: про Бога, людей і Україну; пор громаду і родину, слово і красу та ін.

Цим виданням започаткувалася серія книг «Скарби Тарасової Гори», в якій представлена творча спадщина Т. Шевченка та інші унікальні матеріали із музейної збірки Шевченківського національного заповідника, - зокрема, каталоги його мистецької та букіністичної колекції, архівні документи, фотографії тощо.

Степанишин Б.І. Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка в школі: методичний посібник для вчителів. – К.: Проза, 1998. – 383 с.

Методична трилогія Бориса Степанишина розповідає про трьох найдорожчих українському серцю літературних постатей словесності нашого народу – Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка.

Кобзарева зоря: збірник. Поезії рад. письменників про Т. Г. Шевченка. – К.: Рад. письменник, 1984. – 262 с.: іл.

Це слова Андрія Малишка, одні із сотень і сотень посвят безсмертному Кобзареві, написаних сучасними поетами, Т.Шевченко був і залишається володарем сердець українського народу, він впливав і впливає на розвиток українського художнього слова, та й не тільки українського.

Збірка «Кобзарева зоря» вміщує у собі вірші українських радянських письменників і поетів, які писала про Т. Шевченка.

Кобзар В.Ф. Тарас Шевченко і наш край: туристські маршрути. – Кіровоград: Облполіграфвидав, 1989. – 4 с.

До вашої уваги пропоную переглянути брошуру, яка містить карту подорожування по наших краях Тараса Шевченка. Прочитавши її ви дізнаєтесь у яких містах та селищах Кіровоградщини перебував Тарас Григорович.

Бас В.В. Шевченків край: фотопутівник. – К.: Мистецто, 1989. – 263 с.: іл. – Текст укр. Та англ. мовами.

Шевченків край… Земля безсмертного Тараса… Так на Україні називають сучасну Черкащину. Тут народився, звідси пішов у світ великий син українського народу Т. Г. Шевченко. Фотопутівник запрошує читача побувати у багатьох місцях, пов’язаних з іменем поета та його творчістю. Видання написане на українській та англійській мові.

Національний музей Тараса Шевченка: Альбом. – К.: Мистецтво, 2002. – 223 с.: іл. – Текстівки англ., рез. англ., нім., рос., фр.

Мистецтвознавче видання «Національний музей Тараса Шевченка» - це альбом, який відображає значну частину мистецької колекції творів Тараса Шевченка, рукописи його поезій, прижиттєві видання, меморіальні речі, що зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка.

Репродукції художніх творів супроводжуються науковими коментарями. (показати фото Т. Шевченка, метричну книгу з записом про його народження 7 -8 с.).

Шевченко Т.Г. Кобзар. – К.: Наукова думка, 1997. – 368 с.

До книги «Кобзаря» Т. Г. Шевченка увійшли такі твори, як: «Думи мої, думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка», «До Основ'яненка», «Іван Підкова» і «Тарасова ніч». З того часу, коли була видана ця книга, назва «Кобзар» стала другим прізвищем Шевченка. «Ся маленька книжечка, — писав Іван Франко, — відразу відкрила новий світ поезії, вибухла немов джерело чистої, холодної води, заясніла невідомою досі в українському письменстві якістю, простотою і поетичною грацією вислову». Саме тому я окремо звертаю вашу увагу на цю книгу і рекомендую вам її переглянути чи прочитати.

Чуб Д.В. Живий Шевченко: Біолр. та літературозн. оповіді - К.: Веселка, 1994. - 140 с..

Автор багато років присвятив вивченню життєвого і творчого шляху Великого Кобзаря,, зібрав чимало невідомих фактів з його життя.

У книзі автор прагне розкрити обрах Тараса Шевченка, показати, яким він був у повсякденному житті, які мав смаки, уподобання, характер; романтичні пригоди та спроби одружитися.

Чимало сторінок присвячено також творчості Шевченка - поета і Шевченка - художника.

Шевченко Т.Г. Три літа: поезії: для серед. та ст. шк. Віку. – К.: Веселка, 1987. – 191с.: іл.

У запропонованому вашій увазі виданні подано твори революційного характеру. Їх розташовано у хронологічному порядку. Виняток ставить лише поезія «Три літа», яка відкриває збірник і якнайкраще допомагає збагнути, коли та чому поет,пережив болісний процес «прозрівання». У період «Трьох літ» Шевченко безповоротно утвердився на позиціях революційного демократа.

Шевченко Т.Г. Буквар Південноруський 1986 року. – К.: Веселка, 1991. – 63 с.: іл.

До книжки увійшли фототипічне видання «Букваря южнорусского 1861 року», укладеного і виданого Т. Г. Шевченком, тексти для читання з нього в сучасній транскрипції, розповідь про історію і драматичну долю першо-видання, про педагогічні погляди і просвітницькі задуми Кобзаря, про його щиру любов до дітей. Видання ілюстроване фоторепродукціями картин і малюнків Т. Г. Шевченка.

Більше про великого українського пророка, поета, художника Тараса Григоровича Шевченка Ви зможете довідатись відвідавши сайт де зібрано до купи як можна більше корисної інформаціїї про самого Тараса Шевченка та його творчість http://taras-shevchenko.in.ua/