До висот Шевченкового слова

Довгоочікуване 15 листопада, коли вся бібліотечна спільнота району зібралась для проведення районного етапу обласного конкурсу «До висот Шевченкового слова», присвяченого 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка,

Заключним конкурсним акордом став заклик до всіх присутніх: «Тож нехай вогонь нетлінної душі Шевченка, запалить в наших серцях іскру віри, надії, любові до рідної землі, свого народу».

відбулося. Тепло, по-святковому бібліотекарі зустрічали своїх гостей, друзів, конкурсантів. Такий великий конкурс за кількістю учасників, а їх було 33, проводиться у нашій бібліотеці вперше. Виступи конкурсантів ще раз довели,що натхненні поетичні твори Великого Кобзаря – неоціненний скарб світової літератури – вже давно став надбанням широких народних мас. Разом з тим, присутні побачили Шевченка не тільки як символ, а й як людину – побачили по-новому, сучасно, зрозуміло, з усіма протиріччями і цікавими інтерпретаціями цієї непересічної особистості. Для кожного конкурсанта і для присутніх це був час, щоб зрозуміти, хто він – Шевченко для тебе! Учасники конкурсу демонстрували свої таланти в читанні творів Шевченка, творів на патріотичну тематику, творів місцевих авторів про Кобзаря, демонстрували, втілюючи на імпровізованій сцені, свій творчий задум (добір репертуару), рівень виконавської майстерності (дикція, вимова, емоційність), мовну та сценічну культуру (артистичність, поведінку на сцені). Підбиття підсумків конкурсу визнало одноголосно переможницею конкурсу Патрашко Ольгу Ігорівну, вчителя англійської мови Липовеньківської ЗШ І-ІІІ ст., яка прочитала вірш Т.Г.Шевченка «Думи мої, думи мої…», що не тільки журі, а й всі присутні були надзвичайно вражені її майстерністю та натхненною силою виконання.

Зачудовано присутні вслухалися в музику Шевченкових віршів – пісень: «Зоре моя вечірняя» та «По діброві вітер віє» виконанні учениць Голованівської дитячої школи мистецтв Кулик Марини і Белімової Вікторії (викладачі Довга Р.С, Коверна О.О.).

Гарну танцювальну композицію з українськими рушниками подарували присутнім також учениці цієї ж школи: Горбатюк Ліза і Горобець Олександра (викладач Макаринська М.В.).

Уболівальники, конкурсанти, запрошені, гості не поспішали розходитись після

організаторам за свято духовності та ласували запашним короваєм. завершення конкурсу. Вони з цікавістю розглядали виставку малюнків учнів Голованівської школи мистецтв «Слід Великого Кобзаря у моєму житті», яку було оформлено в фойє бібліотеки, ділились враженнями, вітали переможницю, дякували організаторам за свято духовності та ласували запашним короваєм.

Конкурс був щедрим не лише на добрі і щирі слова вітань, побажань, а й на гарний подарунок, який від душі презентував для переможниці конкурсу багаторічний і незмінний спонсор бібліотечних свят і конкурсів у районі - директор ТОВ «Катя» Портненко Сергій Павлович.