ЗАТІЙЧУК ВОЛОДИМИР ЄВГЕНІЙОВИЧ

Post date: Feb 29, 2012 8:34:41 AM

відомий в районі та за його межами лікар – терапевт

Лікар. Це слово з давніх – давен викликало бажання схилити в шанобі голову перед людиною, яка володіла однією з найблагородніших і гуманних професій.

Є люди, які служінню улюбленій справі віддають усього себе, не уявляючи без неї свого життя. Саме такою людиною і був лікар-терапевт Голованівської районної лікарні Володимир Затійчук.

Народився Володимир Євгенійович у Вінницькій області у важкий і тривожний час 1919 року, був середнім із трьох братів родини Затійчуків.

Навчався у Одеському медичному інституті. Щойно отримав диплом, як розпочалась Велика Вітчизняна війна, працював лікарем у військовому госпіталі, був нагороджений багатьма медалями і «Орденом Вітчизняної війни».

Далі Перемога, мирне життя, працював невропатологом, фтизіатром, судмедекспертом, але головною його спеціальністю була терапія, тому керівництво призначило його завідуючим терапевтичним відділенням, а згодом і міжрайонним консультантом (на 4 райони).

Володимир Євгенійович завжди був в курсі всіх медичних новинок, захоплювався лікарськими рослинами. Сам їх збирав і виготовляв ліки. Вони врятували життя не одному десятку хворих.

В.Є Затійчук був високоосвіченою людиною. Він володів німецькою, французькою, румунською мовами, останнім часом вивчав югославську. Лікар вищої категорії.

Володимир Затійчук пішов з життя раптово. Відвідавши хворих, працював вдома над книгами, так за ними і помер. Це сталося в 1973 році. Він ще стільки мріяв зробити…