ВАРИНСЬКИЙ ЄВГЕНІЙ ТИМОФІЙОВИЧ

Post date: Feb 29, 2012 8:51:45 AM

відомий спортсмен

Народився Євгеній Трохимович в один з теплих травневих днів 1932 року в селі Свірневе. Чотири сина і чотири доньки ростили батьки – Тимофій Прохорович і Марія Яківна. Дати життя вісьмом дітям – теж своєрідний подвиг. Марію Яківну було нагороджено орденом Мати-героїня.

Хоч і бідне, але мирне життя цієї родини затьмарила війна. За рік до Перемоги на фронті загинув Тимофій Прохорович. В 1945 році пішли з життя старша сестра Надя та півторарічний братик Сашко.

Війна, голод, розруха зробили свою чорну справу – родина ледве зводила кінці з кінцями. Рано подорослішали діти. Закінчивши лише чотири класи, Женя був вимушений залишити навчання, щоб допомагати вижити сім’ї.

Якось, до родини Варинських, завітав брат Марії Яківни- Федір і запропонував Жені поїхати з ним. Спочатку хлопець навчався в ФЗУ м. Армавіра, потім працював малярем-штукатуром в Краснодарі. Та не сиділося на одному місці юній душі, хотілось побачити світ. В 17 років завербувався на рибні промисли Далекого Сходу, побував врізних місцях, гартуючи своє тіло і волю працею та заняттями спортом.

В 1950 році повернувся в рідне село. В той час через міську раду примушували юнаків вступати в ФЗО, готуючи кадри для відбудови міст і сіл післявоєнної розрухи. Навчатися Женя пішов в м. Миколаїв професії електромонтера. Був здібним учнем і гарним спортсменом. Про це свідчать численні грамоти, якими він був нагороджений.

Прийшов час служити в армії. По дорозі до місця служби юнаків розмістили в спортивному залі м. Калінінграда. Побачивши штангу, Євгеній відразу ж попрямував до неї. При вазі 70 кг хлопець підіймав в жимі 1000 кг , а штовхав 127. Фізичні здібності молодого солдата помітив дивізійний фізрук - капітан Шахов, який всіляко потім підтримував його. В армії згадав Євгеній Тимофійович про Круца І.С., написав листа і попросив поради, як правильно займатися штангою. Іван Семенович відгукнувся і зав’язалося дружнє листування між однодумцями. Поради Круца дуже допомогли Є.Т. Варинському в подальшій спортивній кар’єрі. Завдячуючи спортивним досягненням, кілька разів побував вдома у відпустці, зустрічався з Круцом, який був дуже задоволений, що хлопець виконав нормативи 1-го розряду по штанзі.

В 1957 році після служби в армії Євгеній Тимофійович працював методистом по спорту при Ульяновському цукровому заводі, вів секцію важкої атлетики. Сам неодноразово займав перші місця в своїй ваговій категорії на різних спортивних змаганнях і команду вивів на перше місце в Кіровоградській області. Тричі Варинський брав участь у конкурсах сільських силачів України.

В 1959 році на запрошення керівників по спорту переїхав у Голованівськ . 40 років пропрацював водієм, багато нагороджувався грамотами за добросовісне ставлення до праці.

«Я б радив молоді займатися спортом, - каже Євгеній Тимофійович, - він гартує здоров’я і допомагає в житті боротися з труднощами»