ТКАЧЕНКО СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ

Post date: Feb 27, 2012 9:42:43 AM

поет, письменник, громадський діяч

Народився 13 травня 1951 року в селі Ново - Шепеличі Чорнобильського району Київської області. 1973 року закінчив Київський держуніверситет ім. Т.Г. Шевченка (факультет романо - германської філології), десять років працював викладачем Київського інституту іноземних мов. Кандидат філологічних наук (шекспірознавство). З 1987 року – на роботі в ООН.

Дитячі та юнацькі роки пройшли у селі Свірневому, Голованівську, Ульяновці. Про ці роки в нього залишились світлі спомини, які й привели його знову на Голованівщину з Нью – Йорка. Сергій Іванович залишив для шанувальників поезії, а також для бібліотек Свірневого, Голованівська більше десятка примірників збірок поезій та перекладів.

Мав друковані наукові статі з проблем шекспірології, перекладознавства, філології (збірники «Теорія і практика перекладачу», «Хай слово мовлено інакше», журнали «Сузір’я», «Українська мова та література в школі» та інші).

В часописі «Новини кіноекрана» надрукував в 1990-1992 роках низку статтей про американський кінематограф. Має ряд публікацій своїх виступів на наукових конференціях ООН з проблем мови і політики (напр.., «Перебудова мовної політики в Україні», «Мова як носій правди: відповідальність засобів масової інформації», «Типологічні аспекти міжмовної комунікації», «Мова як визначальний фактор національної свідомості: українська мова проти російської у пострадянській Україні» та ін.) в наукових виданнях Америки.

Автор перекладів з англомовних поетів Англії, США, Канади, Індії, країн Африки (часопис «Всесвіт», збірник «Вітрила», антологія «Поезія Африки», книга «Емілі Дікінсон: лірика» та ін.).

В українських виданнях друкував власні поетичні твори (добірка сонетів в «Літературній Україні» за 4 листопада 1999 року).