СВІРНЕНКО ВІТАЛІЙ ПЕТРОВИЧ

Post date: Feb 27, 2012 1:59:42 PM

талановитий спортсмен

Батько Віталія Петровича – Петро Степанович Свірненко відомий вчений, полярний дослідник, Герой соціалістичної праці. Мати - вчителька молодших класів Явдокія Марківна була досить шановною людиною в селі, її поважали як педагога, як принципову та порядну людину. Неодноразово її обирали депутатом до сільської ради, писали про неї нариси у районній пресі.

Сину Віталію передалась працелюбність, цілеспрямованість, людяність батьків і прагнення залишити по собі таке ж добре ім’я. Хоча, зважаючи на важкі часи, в які проходила його юність – він 27 року народження – з юних років учасник війни, важко було зробити якийсь певний вибір у житті. А тут ще й важка травма під час служби в армії. Служив мотористом, нагнувся до якогось вузла, а в цей час інші солдати клали ящик з підшипниками на полицю. Ящик зірвався і впав ребром на хребет Віталію. 2,5 місяці пролежав він у центральному госпіталі ім. Бурденка в Москві. На ноги поставили, та більшого не обіцяли. Не можна було нічого важкого підіймати, займатися фізичною працею. Віталій не впадав у відчай, почав примушувати працювати свою спину. Інтуїтивно відчував, що спині потрібний масаж і почав розтирати хворе місце, та робити наростаючі навантаження. Спочатку носив по піввідра води, потім більше й більше. Потім вже купався в ставку, змагаючись, хто далі нирне під водою. Тут його ніхто не міг перемогти. Якогось разу винирнув аж під протилежним берегом. Саме тоді його і запримітив Іван Семенович Круц, незрівнянний силач, людина-легенда, який пообіцяв зробити з Віталія справжнього спортсмена. На що той відповів, що був би дуже радий, але розповів про травму і застереження лікарів. Про те Іван Семенович запевнив Віталія, що за два місяця такий м’язів корсет на ту зону зроблять, що той диск нікуди не дінеться.

Віталій довірився досвідченому цирковому силачу і борцю. І за кілька місяців забув за травму. Його досягнення у гирьовому спорті були просто феноменальними. Віталій робив «хрест» з двома 2-пудовими гирями, які він тримав мізинцями.

Віталій Свірненко був дуже талановитим спортсменом, він сам придумав вправи, конструював снаряди для розвитку тієї чи іншої групи м’язів. Закінчивши Київський інститут фізкультури, він все своє життя присвятив фізичному розвитку дітей. Його внесено до Книги рекордів Гінеса як найстаршого чемпіона світу.

Про його успіхи свідчать як особисті записи, так і газетні публікації, де про Свірненка, як вчителя і тренера, писали нариси, пропагували його досвід роботи. Двічі був призером першостей України з важкої атлетики вже в пенсійному віці. Крім цього, Віталій Петрович кваліфікований масажист, багатьом допомагає позбутися недуг. Він звик бути корисним людям і іншим своє життя не уявляє.