СТОЯНОВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Post date: Feb 27, 2012 11:29:30 AM

заслужений лікар - хірург України

Приїхала родина Стоянових до нашого селища в 1939 році, Батько – Микола Максимович, вчитель російської мови та літератури, мати – Євдокія Сергіївна - вчитель української мови і літератури і їх син Микола.

В школі Миколка навчався добре, встиг закінчити 9 класів. Потім була війна, окупація і визволення від фашистів. В 1944 році дев’ятнадцятирічним юнаком пішов у діючу армію. Під час визволення міста Познань був важко поранений. після лікування повернувся в Голованівськ, де продовжив навчання у школі і яку закінчив із срібною медаллю.

Роки навчання у Вінницькому медичному інституті залишилися у пам’яті на все життя, бо випали вони на 1946-1951 роки, коли в країні була розруха, голод.

Після закінчення інституту Микола Миколайович отримав призначення завідуючим районним відділом охорони здоров’я у Голованівську, а з 1956 по 1983 роки він головний лікар районної лікарні.

Голованівська лікарня за часів керівництва Стояновим славилася далеко за межами району професійністю фахівців та порядком.

Микола Миколайович був хірургом від Бога, робив складні операції в тому числі на серці. Багато людей завдячують йому своїм життям. Батьківщина високо оцінила його трудову діяльність. Крім бойових нагород «Ордена Вітчизняної війни ІІ ступеня», багатьох медалей, він був нагороджений «Орденом Трудового Червоного Прапора», мав звання «хірург вищої категорії». Але найвища нагорода за його працю, за заслуги в розвитку охорони здоров’я, було почесне звання ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ.

В 1986 році на 63 році обірвалося життя Миколи Стоянова. Справу батька продовжує сьогодні син Сергій, який працює в районній лікарні хірургом та намагається наслідувати працьовитість і досвід свого батька.