РУДИК СТАНІСЛАВ КОСТЯНТИНОВИЧ

Post date: Feb 28, 2012 7:53:49 AM

доктор ветеринарних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України

Ім’я Станіслава Костянтиновича Рудика, заслуженого працівника народної освіти України, члена Всесвітньої асоціації ветеринарних анатомів, члена Європейської асоціації підготовки лікарів ветеринарної медицини, академіка АН ВШ України, доктора ветеринарних наук, професора добре відоме широкому колу вчених та практиків не лише в галузі ветеринарії та медицини, але й біології, зоології, а також тим, хто цікавиться питаннями охорони природи та історії.

Інтернаціональний бібліографічний центр з штаб-квартирою в Кембриджі (Великобританія) щороку визначає кращих інтелектуалів світу. В 1997 році у світ виходить друком його 12 випуск. Серед інших сюди занесено ім’я і нашого земляка. Професора Рудика також удостоєно високої нагороди України – ордена Ярослава Мудрого.

Рудик здійснив цілий ряд наукових експедицій в Україні, Казахстані, Туркменистані, Узбекистані, Таджикистані і в пустелі Сахара.

Народився Станіслав Костянтинович 25 травня 1940 року у селі Капітанка Голованівського району в родині селянина.

Після закінчення сільської семирічки (1954), вчився в Довгопристанській середній школі Первомайського району Миколаївської області та ветеринарному технікуму в м. Нова Українка Кіровоградської області.

У 1965 році С. Рудик закінчив з відзнакою українську академію сільськогосподарських наук (м. Київ).

Працював головним ветеринарним лікарем радгоспу «Радехівський» Львівської області, служив в армії. Після демобілізації вступив до аспірантури при кафедрі анатомії і гістології сільськогосподарських тварин УСГА.

У 1970 році Станіслав Костянтинович захистив кандидатську дисертацію. У 1972-1975 рр. був направлений в МСГ СРСР в Алжирську Народно-демократичну Республіку для організації вищого ветеринарного закладу у франкомовних країнах Африки. Повернувшись з Алжиру С. Рудик плідно працює на педагогічній і науковій ниві. З 1975 року він доцент кафедри, а в 1981-1983 рр. – старший науковий співробітник кафедри анатомії і гістології УСНА. В 1985 році успішно захистив докторську дисертацію. У 1988-1993рр. обраний деканом факультету ветеринарної медицини.

У 1996 році професора С. Рудика обирають членом Європейської асоціації ветеринарних анатомів та Наукового товариства ім. Тараса Шевченка.

Рудик став першим радянським анатомом, якого обрали до Всесвітньої асоціації ветеринарних анатомів (1989р.).

Станіслав Костянтинович прекрасний лектор, талановитий педагог, майстер своєї справи. У діяльності академіка, яка з неослабленою енергією продовжується, чітко знайшли свій виявив риси талановитого українського вченого, чудового педагога і організатора науки.

Гордяться жителі с. Капітанка своїм земляком. В шкільному музеї відведене місце, де розташовані матеріали про професора Рудика.