КРАСЮЧЕНКО АЛЛА ІВАНІВНА

Post date: Feb 29, 2012 6:14:22 AM

заслужений вчитель УРСР

Алла Іванівна виховувалась в родині вчителів. Батько Іван Кирилович Красюченко – вчитель математики, директор школи, мати Ксенія Яківна вчителька української мови та літератури.

Семидубську семирічку закінчила з «Похвальною грамотою» в 1957 році. Зваживши, що села з школами – десятирічками були на значній відстані, на сімейній раді вирішили: донька продовжуватиме навчання в середньому спеціальному навчальному закладі. Вибір пав на Первомайське медичне училище. Справу було вирішено швидко і успішно. Дівчина була зарахована на престижне фельдшерське відділення училища без екзаменів. Та не встигли батьки залишити місто, як Алла, передумавши, забирає документи з медичного і подає до педагогічного. Екзамени з усіх трьох предметів склала на «відмінно». Незабаром в Семидубську школу надійшов подячний лист від дирекції Первомайського педучилища за відмінні та глибокі знання випускниці школи, яка стала студенткою училища.

В 1956 році Алла Красюченко закінчила педучилище. Після двох років роботи в Доброжанівській школі, що у Врадіївському районі, повертається в рідне село. Тут були кращі умови для поєднання роботи в школі з заочним навчанням на факультеті початкових класів Уманського педагогічного інституту. Тут, в Семи дубах, Алла Іванівна, знайшовши свою долю, переймає прізвище Пастушенко.

По закінченню інституту вдається до пошуку нових методів навчання, експериментує. Її новації, творчий підхід до навчально-виховного процесу знаходили схвалення і підтримку керівництва школи.

В 1963 році сімейні обставини примусили Аллу Іванівну залишити рідне село. Сім’я Пастушенків переїжджає в Первомайськ. Алла спочатку працює в четвертій, потім в одинадцятій школі. Тут, в Первомайських школах, відкрилося широке поле творчої роботи, тут прийшло визнання.

В 1985 році Аллі Іванівні Пастушенко присвоєно звання «Заслуженого вчителя УРСР». Такої високої нагороди вчителька заслужила дякуючи наполегливій праці по удосконаленню системи роботи з дітьми.

Помітний слід А. Пастушенко залишила в селі Підгір`є, де була директором. Школа стала впорядкованою і затишною. Вийшовши на пенсію, Алла Іванівна оселилася в селі Кримці Первомайського району, де і проживає донині.