ГОРСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ФЕДОРОВИЧ

Post date: Feb 29, 2012 8:46:02 AM

відомий український вчений, інженер, конструктор, академік, кандидат технічних наук

Народився 1 січня 1929 року в с. Полонисте. Після закінчення Підвисоцької середньої школи, стає студентом Київського політехнічного інституту, а в 1955 році його, випускника, фахівця з виробництва в’яжучих матеріалів, направляють на роботу викладачем спец дисциплін в Чернівецький індустріальний технікум.

З 1963 року Володимир Горський –конструктор нафтоапаратури на Чернівецькому заводі, та не довго: тоді ж трест «Укргаз» запрошує здібного спеціаліста на посаду головного інженера Чернівецької контори зрідженого газу. Під безпосереднім керівництвом В. Горського за короткий час назване підприємство було реконструйовано, його потужність зросла в десятки разів.

У 1965 році Володимир Федорович став викладачем загально технічного факультету Чернівецького держуніверситету, заочно закінчив аспірантуру Львівської політехніки, захистив кандидатську дисертацію.

Немало часу і зусиль присвячує Володимир Федорович розробці й читанню лекційних курсів з інженерних дисциплін. Та найбільше праці він віддав створенню в університеті науково-навчальної лабораторії будівельних і тампонажних матеріалів, яка під його керівництвом понад 30 років успішно займається проблемами цементування нафтових і газових свердловин.

Десятки наукових розробок, виконаних лабораторією Горського Володимира, експонувались на багатьох виставках України і за її межами та удостоєні 28 медалей і дипломів. Ціла низка науково-технологічних проектів, розроблених у лабораторії, впроваджено у нафтодобувній галузі України та багатьох сусідніх країнах.

Володимир Горський опублікував більше 80 наукових і методичних праць, має 12 винаходів, обраний дійсним членом Нафтогазової Академії Наук, удостоєний медалі «Винахідник СРСР».

Не зважаючи на пенсійний вік Володимира Федоровича, трудові будні вченого повняться творчим неспокоєм, науковими пошуками та новими планам Нещодавно Володимир Федорович переступив поріг свого 80-ліття. Будучи знавцем, любителем і палким захисником природи, він вирощує цінні і рідкісні лікарські рослини та використовує їх у народній медицині з метою зміцнення і збереження здоров’я людей. Творити задля добра і користі людей – життєвий девіз Володимира Федоровича Горського.