БОЙКО ЮРІЙ ЖОРЖОВИЧ

Post date: Feb 29, 2012 8:54:01 AM

заслужений майстер спорту України

Народився Юрій Жоржович в с. Троянка . Від батьків (обоє вчителі місцевої школи) він успадкував велике бажання вчитись, пізнавати невідоме і долати нескорене.

Закінчив успішно школу і вирішив піти шляхом батька – стати вчителем фізкультури (сам батько правда був проти цього).

Вступає і закінчує на відмінно Кіровоградський педагогічний інститут, факультет фізвиховання, – спеціалізація ігрові види спорту. Після служби в армії, його запрошують працювати на кафедру фізкультури Кіровоградського інституту машинобудування.

Саме тут він вперше познайомився з бейсболом. Навчили його зарубіжні студенти. Якраз і в Україні почали придивлятись до цього вельми цікавого виду спорту. Хто міг подумати, що в ньому будуть домінувати не столичні спортсмени і, навіть, не одесити, не дніпропетровці, а кіровоградці. І що в значній мірі це відбудеться завдяки зусиллям саме нашого земляка.

Вже через рік бейсбольна команда кіровоградського «Горну», очолювана Юрієм Бойком, здобула золоті медалі чемпіонів України. Юрій був також одним із провідних гравців команди.

Не пройшло багато часу, як збірна команда України, створена на базі «Горна», очолювана Бойками, стала чемпіоном Європи у групі «Б». Далі - міжнародні турніри у Франції, Італії, США…

У тридцятирічному віці Юрій Бойко, майстер спорту України готував команду країни до вирішальних поєдинків на першості Європи у групі «А».

В 2004 році йому було присвоєно звання Заслуженого тренера України по бейсболу.