Режим роботи бібліотеки:Понеділок-четвер: 8.00 – 17.15П’ятниця:8.00 - 16.00Неділя: 9.00 – 16.00Вихідний: суботаСанітарний день: остання п'ятниця кожного місяцяНаша адреса:26500смт Голованівськ,вул. Собора, 45

Шановні користувачі! Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки!

,
95-річчя Голованівському району

Ми в соц.мережах:

http://libraryhlv.blogspot.com/

Виходь читати!

Настало довгоочікуване літо – в селищі стало душно, порошно і дуже жарко. Однак, в нас є свій оазис. Це центральний парк, який навіть в спеку, оточить свого відвідувача тінистою прохолодою і шелестом листя. Варто тільки присісти на лавку під покров великого дерева, як вся навколишня природа починає з тобою говорити.

Саме тут, де відпочивають батьки та діти, уже декілька років поспіль працівники нашої бібліотеки , щоб ближче познайомитися зі своїми потенційними читачами та стати справжніми друзями, проводять свої заходи. Чи можна уявити свій відпочинок на лаві у затишному місці біля фонтану без книжки, газет або журналів? Звичайно ж, ні! Щосереди з 10.00 години до 12.00 відвідувачі парку радо знайомляться з книжковими та журнальними новинками, які пропонують бібліотекарі. Відпочинок разом з бібліотекою – це завжди пізнавально, весело та цікаво. Бібліоліто запрошує всіх, хто хоче просто відпочити та приємно провести час.

«Під знаком Кирила і Мефодія»

Щороку, 24 травня, усі слов’янські народи відзначають День слов’янської писемності і культури, коли вшановують святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які створили писемність, здійснили переклад богослужбових книг із грецької мови на слов’янську, поширюючи християнське вчення. Вшановуючи пам'ять братів-просвітителів, проповідників православ’я Кирила і Мефодія, ми звертаємося до глибинних основ української писемності, духовності – могутнього джерела сили і життєздатності української нації.

Наша бібліотека, підтримуючи традиції, також долучилися до проведення свята. У літературних читаннях «Під знаком Кирила І Мефодія» до Дня слов’янської писемності і культури взяли участь учнівська молодь ліцею ім. Т.Г. Шевченка та ПТУ№38, які прочитали вірші українських поетів українською і білоруською мовами. Також гостей заходу бібліотекарі ознайомили з таємницями і загадками кирилівського алфавіту, в якому кожна буква має значення цілого слова, а весь алфавіт загалом несе послання нащадкам.

Читаємо «Енеїду» разом»

Сьогодні, 23 травня, в рамках проведення Акції «Мов фенікс, з попелу воскресло слово», працівники нашої бібліотеки провели флешмоб «Читаємо «Енеїду» разом», присвячений 250-річниці від дня народження засновника нової української літератури І.П.Котляревського. До флешмобу долучились молоді люди організацій та підприємств селища. Метою такої ініціативи є вшанування пам’яті класика вітчизняної літератури та доторкнутися до величного мистецтва рядками з його поеми «Енеїда».

Перший класик української літератури

У рамках проведення обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресло слово» з нагоди відзначення 250 – річчя від дня народження І.Котляревського у приміщенні ліцею ім. Т.Г.Шевченка Григоровича Шевченка працівники бібліотеки провели вікторину «Перший класик української літератури». За звання кращого знавця життя і творчості письменника змагалися команда учнів ліцею та команда ПТУ№38. Учні ліцею показали найкращі знання творчості та біографії І.Котляревського.

Оцінювали знання учасників літературної вікторини викладач української літератури ліцею Непотенко Л.М., бібліотекар ПТУ№38 Смаженко Л.М. та методист районної бібліотеки Тацієнко О.В.

Світло таланту творця Енеїди

Іван Котляревський... Ім'я це викликає у кожного з нас цілу низку асоціацій: і безсмертний парубок Еней, і невмируща Наталка - героїня п'єси, що стала праматір'ю нового українського театру, і рядки "Будеш, батьку, панувати..." Т. Шевченка, який перший передбачив світову славу Котляревського.

В рамках проведення обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресло слово» до 250 – річчя від дня народження засновника української літератури І.П. Котляревського, у нашій бібліотеці відбулося літературне свято «Світло таланту творця Енеїди». На заході були присутні учні 11 АОС група адміністраторів офісних службовців, викладачі училища та громадськість селища. До уваги присутніх ведучою свята Кандур Вікторією були представлені маловідомі факти з життя та творчості письменника, про його нерозділене кохання. Розповідь підсилювали відео - перегляди з фрагментів художнього фільму «Наталка Полтавка», докуметального фільму з увіковічення пам’яті І.Котляревського. Особливо емоційно глядачі сприйняли перегляд мультфільму «Пригоди козака Енея». Вчитель української мови і літератури училища Смаженко М.М. зазначила, що і в XXІ ст. І.Котляревський залишається із-своїм народом. Його твори вивчають в школі, його книги перевидають в друкарнях, його п’єси та водевілі ставлять в театрах. На заході була представлена книжкова виставка «Мандрівка у світ І.Котляревського».

Політичним репресіям – ні!

У третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.

Традиційно до цієї сумної дати в бібліотеці проведено тематично-просвітницькі заходи під гаслом «Політичним репресіям – ні!». В читальному залі функціонує книжкова виставка «Історія великих страждань», де розміщено матеріали з висвітлення історичної пам’яті нашого народу та утвердження історичної справедливості.. Присутні на заходах в бібліотеці вшанували пам’ять всіх, хто загинув від злодіянь тоталітарного режиму.

Цей день - трагічний і водночас повчальний урок нашої історії. Це не тільки історія та пам’ять, це - попередження злодіянь проти людяності сьогодні і в майбутньому.

«День Європи – символ спільних цінностей»

З нагоди святкування Дня Європи в Україні 16 травня в нашій бібліотеці було здійснено інтернет – круїз «День Європи – символ спільних цінностей» з учнями 10 –го класу Голованівського ліцею ім. Т.Г. Шевченка.

Захід був спрямований на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед учнівства, формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи», усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи. Було показано, як впровадження європейських цінностей та стандартів в Україні сприяє покращенню життя кожного українця та формуванню демократії, свободи та прав людини в України. Під час інтернет – круїзу працівники бібліотеки познайомили учнів та вчителів з новими надходженнями до Інформаційного центру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в Україні, який функціонує в читальному залі. Завдяки заходу учасники усвідомили, що зближення України з іншими європейськими країнами можливе лише за умов об’єднання європейських народів довкола спільних демократичних цінностей, які виступають надійною запорукою побудови держави, кожен громадянин якої відчуває повагу до своєї гідності, не терпить корупції, відповідально ставиться до інших людей та навколишнього середовища.

Також в рамках відзначення дня Європи для випускників місцевого ліцею бібліограф Кандур В.М. провела інтернет – консультування «Як вчитися у Європі?». Один з найпоширеніших стереотипів, що стосуються навчання за кордоном, — що це божевільно дорого. Мало хто знає, що деякі країни Європи надають освітні програми з нульовою або мінімальною вартістю навчання. Саме про них йшла мова під час заходу.

Будь в тренді! Вдягни вишиванку!

Сьогодні вся країна відзначає одне з найсамобутніших свят української культури – День вишиванки. Це свято має глибокий зміст. По всьому світу об'єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. У цей день варто пам'ятати свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Традиційно, цього дня всі працівники нашої бібліотеки прийшли на роботу в українській вишитій сорочці з метою збереження українських національних цінностей та їхньої популяризації.


«Книжкові перлини для кожної родини»

Здавна відомо, що cім’я – це життєвий осередок, що приводить людину в цей світ. Сім’я дає нам почуття згуртованості, учить нас співпереживанню, доброзичливості й мудрості.

Допомагати у створенні сім’ї, зміцненні сім’ї, консультувати подружжя перед вступом до шлюбу, консультувати з питань виховання дітей, надавати соціально-психологічна підтримку сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, відображати різні сімейні колізії покликані книги, які пропонують своїм читачам фахівці нашої бібліотеки. Кожне видання має свої перлини.

Сьогодні в бібліотеці відроджуються традиції читання в сім’ї. Так, в рамках відзначення Дня родини, було проведено день сімейного консультування «Книжкові перлини для кожної родини», учасниками якого стали користувачі, що читають за «сімейним формуляром». Це родини Рудих, Подкаури, Потапових, Галюків, Корнійчуків. Щоразу, коли вони відвідують бібліотеку, працівники традиційно надають їм консультації про книги, у яких важливу, а подекуди і головну роль грають родини. Учасники дня сімейного консультування зробили висновок, що родина й книга – тема глибока й багатогранна і, що читати книжки для них – здорово і водночас приємно. Адже дослідженнями доведено - читання розширює світогляд і зменшує стрес!

«1939 – 1945 рр. Щоб пам'ятали!»

Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.

8-го та 9-го травня відзначаються Дні пам'яті та примирення, присвячені жертвам Другої світової війни в Європі, проголошені Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Україна долучилась до всього світу у скорботі за жертвами цієї війни.

До Дня Перемоги у бібліотеці на абонементі організовано книжково-документальну виставку «Ще довго в пам'яті болітиме війна..» в рамках проведення заходів під загальною назвою «1939-1945 рр. Щоб пам'ятали!», які будуть проходити в бібліотеці протягом травня. На книжково-документальній експозиції представлено сучасні видання з історії України періоду Другої світової війни та про війну на Сході нашої держави.

Більш детальну інформацію про ті далекі роки, героїзм українських воїнів в наші дні, можна отримати, звернувшись до документів із фондів бібліотеки, а також радимо скористатися електронними базами даних та іншими ресурсами бібліотеки, в тому числі і традиційними картковими каталогами.

«Край терпіння й болю – Чорнобиль»

В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли сталася аварія на Чорнобильській атомній станції.

Наша бібліотека також не залишається байдужою до цієї трагедії. Так, у читальному залі оформлена книжкова виставка «Пам’ять Чорнобиля – пам’ять болю», на якій зібрана література, що нагадує про ті страшні дні, про наслідки цієї трагедії та про самовідданість людей, які стали на боротьбу з лихом. Біля виставки бібліотекарі проводять бліц-інформацію «Край терпіння й болю – Чорнобиль», в рамках якої обговорюються питання соціального захисту, допомоги та реабілітації людей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи; медичного забезпечення, обслуговування, лікування та оздоровлення ветеранів-чорнобильців; сучасного стану радіаційного забруднення навколишнього природного середовища, реабілітації флори та фауни постраждалих регіонів. Виставка буде функціонувати протягом квітня місяця.

Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я

Здоров’я населення є однією з найбільших цінностей, невід’ємною складовою соціально-економічного розвитку країни. Збереження здоров’я та забезпечення повноцінного життя людей, забезпечення максимальних показників здоров’я і благополуччя населення є одними з найважливіших цілей світової спільноти.

У нашій країні триває Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я (6–13 квітня), ініційований Центром громадського здоров’я і пов’язаний із Всесвітнім днем здоров’я (7 квітня). З метою привернення уваги людей до здорового способу життя, правильного харчування, колективної відповідальності за здоров’я всього населення України, в Голованівській районній бібліотеці для дорослих в рамках проведення Всеукраїнського тижня здоров’я було організовано та презентовано книжково-документальну виставку «Час обирати здоров’я», проведено онлайн-спілкування з сімейним лікарем за темами: «Реформа охорони здоров’я: питання та відповіді», «Здорова та щаслива родина».

На офіційному веб-сайті бібліотеки та у соціальних мережах, висвітлювалися питання проведення реформи медицини в Україні, а також питання, що стосуються сфери громадського здоров'я.


«STOP БУЛІНГ»

З метою запобігання та протидії булінгу в районній бібліотеці для дорослих фахівцями місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено інформаційну зустріч « STOP БУЛІНГ» з учнями 11 ТМ групи ПТУ № 38 .

Молодь поінформовано, що булінг є вкрай госторою проблемою, яка потребує негайного вирішення. Україна входить у 10-ку європейських країн за рівнем поширеності булінгу серед учнів. Зважаючи на це, фахівець місцевого центру Лісовий Олександр наголосив, що у протидії булінгу допомога дорослих дуже потрібна в будь-якому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю. Працівники центру більш детально розповіли про види булінгу, серед яких найбільш розповсюдженими є психологічний та фізичний. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібербулінг, який проявляється в образливих повідомленнях з погрозами, відредагованих фотографіях, блокуванні акаунтів і навіть шантажі.

Багато хто не надає булінгу вагомого значення. Це не просто пустощі або грубість, це – агресивна, свідома, вкрай негативна поведінка підлітка чи групи підлітків відносно іншого підлітка чи групипідлітків, що за відсутності своєчасної реакції може перерости в насильство. А фізичне насильство є злочином, за вчинення якого наступає кримінальна відповідальність.

У разі порушення прав підлітків рекомендовано звертатися до Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України. Серед присутніх розповсюджено роздатковий тематичний матеріал «Зупинимо булінг разом!» та «Твої права - твій захист».

Гетьман Іван Мазепа та його доба

20 березня Голованівська районна бібліотека для дорослих відзначила 380 років з дня народження видатного державно-політичного, культурного діяча, Українського Гетьмана – Славного сина України – Івана Мазепу.

В історії України Мазепа – постать, навколо якої майже три століття точаться гострі суперечки, схрещуються різні, часто полярні думки. Захоплення, різне неприйняття, замовчування – щонайменше такий діапазон суджень про нього. І на те є підстави. Що спонукало Івана Мазепу перейти від одного правителя до іншого? Яке його місце серед українських гетьманів? Чому улюбленець Петра І, удостоєний небувалих царських щедрот, став його заклятим ворогом?

Відповіді на ці та інші питання учнівська молодь 11 ТМ групи ПТУ № 38 (класний керівник Патик М.О.) дізналась під час презентації книжкової виставки «Гетьман Іван Мазепа та його доба» (про що анонсувалось раніше). Презентацію підсилив перегляд відеофільму «Україна: забута історія – Іван Мазепа», який допоміг присутнім на заході простежити родовід, життєвих шлях, непересічні людські якості Великого Українця. Пізнали його глибше, як автора філософських дум і пісень, більше дізнались про Гетьмана як адміністратора, господарника, полководця, щедрого мецената, покровителя Православної Церкви.

Іван Мазепа був першим українським гетьманом, який незмінно тримав булаву протягом майже 22 років. Цей період характеризувався економічним розвитком України-Гетьманщини, стабілізацією соціальної ситуації, піднесенням церковно-релігійного життя та культури.

В ті березневі переможні дні…

Сьогодні, ми відзначаємо пам’ятну дату -75річницю звільнення Голованівщини від нацистів, саме 18 березня 1944 року над нашим багатостраждальним краєм, над згарищами і полум’ям ще не стихлих боїв, в серцях земляків знялося довгождане світло Перемоги, осяявши кожну оселю, кожну сім’ю і родину. Cьогодні ми з теплом і любов’ю згадуємо подвиг захисників та визволителів рідного краю.

Ні біль важких втрат, ні радість великих перемог не забулися за цей час, адже пам'ять про подвиги наших батьків, дідів, прадідів, братів і сестер та вдячність за життя на вільній землі не мають історичного терміну давності – вони вічні. Вони – у пам’яті кожної родини, у назвах вулиць і площ, у полум’яних квітах біля меморіалів Слави.

Цьогоріч це свято наповнилося новим змістом, адже українці знову боронять власну державу від зовнішнього агресора, а тому сучасникам, напевно, легше зрозуміти тих, хто свого часу виганяв окупантів з рідної землі.

В рамках районного заходу з відзначення 75-ї річниці звільнення Голованівщини, що відбувся в районному будинку культури, бібліограф районної бібліотеки Кандур В.М. презентувала книжкову виставку «В ті березневі переможні дні…». Присутні познайомились з книгами, які відображають роки війни та визволення рідного краю від нацистів.

Гетьман Іван Мазепа та його доба

Історія України насичена бурхливими подіями, цікава та багатогранна. Ще пам'ятає українська земля, як стогнала від кінських копит монголо-татарських нападників, як розпинали та рвали її на шматки лихварі Московії та Польської шляхти. Знала українська історія і багато діячів, які підіймали понищену Україну з колін, прославляли та боролись за її незалежність. В часи радянської влади багато історичних фактів було навмисно перекручено. В результаті такої метаморфози, імена великих українських діячів залишились заплямованими або зовсім невідомими. В цю невелику когорту ввійшло ім’я видатного гетьмана Івана Мазепи.

З нагоди 380-річчя від дня народження видатного українця в читальному залі нашої бібліотеки створено книжково-ілюстративну виставку «Іван Мазепа та його доба», яка буде доступна для ознайомлення користувачів до кінця березня. А 20 березня – в день народження Івана Мезепи ми проведемо презентаційний захід для учнів ПТУ №38. Ми розповімо та покажемо відеофільм про Івана Мазепу-талановитого воїна, досвідченого дипломата, людину з багатим внутрішнім світом, ясним розумом та ерудованою вдачею. Адже він був великим інтелектуалом, знав в досконалості п'ять мов, володів престижною латинською – мовою дипломатів, лікарів та вчених. Також непогано знав церковнослов’янську і татарську мови.

Особистість гетьмана вражає своєю неординарністю. Україна за своє існування бачила немало гетьманів, але Іван Мазепа – мабуть самий загадковий персонаж. Навколо його імені ходить багато легенд, міфів та художніх вигадок.

Думаємо, що ознайомившись з історичними фактами про цю видатну людину, молодь ще більше дізнається про славну історію України, її героїв, непересічну особистість Івана Мазепи, надихнуться почуттям патріотизму, гордості за свій народ, за Батьківщину!

Шановні відвідувачі бібліотеки!

З 1 по 15 березня 2019 року у нашій бібліотеці пройде мистецький конкурс малюнків серед молоді нашого краю «На крилах Кобзаря», присвячений творчості Тараса Григоровича Шевченка.

15 березня буде визначено переможця та нагороджено цінним подарунком.

Презентацію живописного матеріалу учасників конкурсу можна буде переглянути з 1 по 15 березня 2019 року у фойє бібліотеки.

Оргкомітет конкурсу

«Вибори Президента України. Що потрібно знати українцям»

31 березня 2019 року згідно із затвердженим Центральною виборчою комісією України календарним планом виборів, відбудуться чергові вибори ПрезидентаУкраїни.

Невід'ємне право громадянина демократичної держави – вільно обирати владу. Неодмінний обов'язок демократичної держави – забезпечити своїм громадянам можливість реалізувати виборче право. Саме з цією метою 13 березня 2019 року в Голованівській районній бібліотеці для дорослих відбулася правова година «Вибори Президента України. Що потрібно знати українцям» , яка була організована для громадян селища, що стоять на обліку в службі зайнятості.

Захід відбувся за ініціативи Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, та також участі начальника Голованівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» Криницької Ірини Аркадіївни. Фахівці Лісовий Олександра та Пташник Ірина надали присутнім загальну інформацію про вибори, а зокрема, ознайомили з виборчим законодавством, процедурою проведення виборів, правами і обов'язками виборців, можливими порушеннями виборчих прав громадян. Їхні виступи підсилив перегляд рекомендованого Міністерством юстиції України до перегляду відеофільму «Про вибори – просто», який підготували працівники бібліотеки.

Під час зустрічі учасниками обговорювалися питання правового просвітництва серед населення, його форми, зміст та перспективи.

В бібліотеці оформлено постійно діючу книжково - інформаційну виставку «На допомогу виборцям», на якій представлені матеріали з газет та журналів по виборчій системі України, виборчих технологіях, законодавчі акти, а також відомості про кандидатів на пост Президента України. З матеріалами виставки присутніх познайомила бібліограф Кандур Вікторія. На допомогу ефективній реалізації свого виборчого права, працівники бібліотеки для своїх користувачів виготовили власну друковану продукцію у вигляді закладок і буклетів про вибори Президента України, яку було роздано присутнім на заході разом з правовими буклетами, що надали фахівці Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Що для мене рідна мова?

Ти постаєш в ясній обнові,

Як пісня, линеш, рідне слово,

Ти наше диво калинове,

Кохана материнська мово!

Д. Білоус

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають День рідної мови. Українська мова є рідною мовою українського народу. Отже, вона і тільки вона повинна бути рідною для кожного, хто вважає себе приналежним до української нації. Для кожної людини її мова – найкраща. Але в українській мові є щось насправді чарівне, щось співуче, ніжне, лагідне. Вона може бути сумною чи веселою, але водночас щирою, відкритою, красивою. А чи замислювалися ви коли-небудь, яке місце у вашому житті займає рідна мова? І чи зробили ви щось у своєму житті для популяризації нашої мови?

З метою привернення уваги громадськості нашого селища до шанобливого ставлення до української мови, підкреслення важливості державної мови для існування української нації, досягнення усвідомлення того, що саме через спілкування рідною мовою найлегше відчути себе часткою свого народу, Голованівська районна бібліотека для дорослих провела флешмоб «Що для мене рідна мова?». Яке ж зараз ставлення наших односельчан до рідної мови? Саме з цим запитанням працівники бібліотеки звернулися до працівників установ та організацій селища: комунгосп, районо, аптек, районної служби зайнятості та ін. На листівках з зображенням серця, учасники флешмобу писали, що для них значить рідна мова. «Рідна мова – це: національна святиня, засіб спілкування, душа народу, зв’язок з рідною землею, спадок моїх батьків, збереження традицій, дорогоцінний скарб, невід’ємна частина життя…..».

Всі учасники бібліотечного флешмобу «Що для мене рідна мова?», стверджували, що щоб змінити ситуацію на користь української мови, треба робити щось і від себе на роботі, вдома, чи у колі друзів!

Вони першими стали за гідність, за волю!

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), указом президента України від 11 лютого 2015 року 20 лютого визначено Днем Героїв Небесної Сотні.

Долучаючись до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, Голованівська районна бібліотека для дорослих пропонує своїм користувачам ознайомитися з постійно -діючою книжковою виставкою «Вони першими стали за гідність, за волю!», де висвітлюють героїчні події Майдану та патріотизм і мужність воїнів АТО. Книги і публікації в журналах та збірниках розкажуть про реальні події, які відбувалися на Майдані, про тих, хто не побоявся куль і кийків, поклав своє життя за рідну Україну, показав всьому світові, що українці ніколи не стануть на коліна.

Афганістан: подвиг, біль, пам'ять

15 лютого - тридцята річниця виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.

Ця подія в історії нашої країни, нажаль, викликає сумні спогади і біль. З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам'яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов'язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Тридцять років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року, останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію, як День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів та офіцерів. З них – 3360 вже не повернуться додому ніколи. А тих, хто і залишився живим, моральне каліцтво супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоча рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи...

До цієї дати протягом тижня в Голованівській районній бібліотеці для дорослих ім. С.В. Шеврякова проводились героїко – патріотичні читання «Афганістан: подвиг, біль, пам'ять» за участю учнівської та працюючої молоді селища. Під час заходів мова йшла про долю героїв, історію їх мужніх вчинків, спогади про страшну трагедію людства. Метою героїко – патріотичних читань було привернути увагу спільноти не тільки до Афганської війни як трагедії, а й до мужності людей, які сьогодні захищають цілісність і суверенітет нашої держави на сході України.

Її Величність Книга. Даруймо!

Є свята, які народилися завдяки увазі ООН або інших громадських організацій до проблем міжнародного характеру, є державні свята, релігійні, професійні… Приємно, що наші читачі знають про ще одне свято. Починаючи з 2012 року, 14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книг. Добрі справи робити завжди приємно! Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. У Голованівській районній бібліотеці для дорослих ім..С.В.Шеврякова організована акція «Подаруй бібліотеці книгу!». До проведення її долучились жителі нашого селища. Особливо ми вдячні нашим читачам Голімбієвській Т.П., Подлесній В.Г., Лівітчуку А.І.,Горецькому В.В.,Сухаїцькій С.А.,Грицюк І.В., які подарували бібліотеці книги та періодичні видання. Ми будемо щиро вдячні всім, хто продовжить цю добру справу. Подаровані видання є відчутним джерелом поповнення фонду. Акція проведена з нагоди Міжнародного дня дарування книг, та вона не є одноразовим формальним заходом, а триватиме протягом всього року. Наші дарувальники поповнили фонд бібліотеки на 145 приміників, це – твори художньої літератури, галузеві та періодичні видання. Відвідувачі бібліотеки зможуть переглянути їх на полицях постійно – діючої виставки – подяки «Райдужна палітра книжкових подарунків», організованої за підсумками Акції. В цей похмурий лютневий день об’єдналися два свята –День святого Валентина і Міжнародний День дарування книг, але і настрій і душу наших бібліотекарів зігріли увага і подарунки наших читачів – книги та солодощі у вигляді серця . Нагадуємо, що передати в дарунок книгу бібліотеці можна не тільки у святковий Міжнародний день дарування книг, а й у будь-який час. Не залишайтесь байдужими – бібліотеці потрібні нові книги!

«Подаруй часточку любові!»

14 лютого закохані у всьому світі відзначають День святого Валентина.

День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних сюрпризів. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.

За традицією, весело та креативно День святого Валентина відсвяткували і в Голованівській районній бібліотеці для дорослих. Читальний зал було прикрашено валентинками, повітряними кульками та цитатами про кохання із творів поетів та письменників. Запрошена на захід учнівська молодь 11 «Б» класу(класний керівник Медведчук М.П) ліцею ім. Т.Г.Шевченка мала змогу взяти участь у яскравій конкурсно - розважальній шоу-програмі «Подаруй часточку любові!». Свято було насичене оригінальними жартами ведучих, веселими конкурсами, привітаннями. За звання найніжнішої, найпривабливішої, найінтелектуальнішої, тобто ідеальної пари змагались Рибак Юля і Захаренко Вадим, Андреєва Юля і Ярошенко Данило, Дідоренко Карина і Войченко Микола. Фіналом святкового вечора стало визначення найкращої пари, якою стали Рибак Юля і Захаренко Вадим. Переможцям були вручені призи та зроблені фото на добру згадку про зустріч з бібліотекою.

14 лютого - Міжнародний день дарування книг!

Це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Шановні наші читачі!

Районна бібліотека для дорослих ім. С.В.Шеврякова традиційно в лютневі дні проводить акцію “Подаруй бібліотеці книгу !”.

Долучаючись до проведення Міжнародного дня дарування книг,

пропонуємо Вам три простих способи відсвяткувати цей день:

1.Якщо маєте вдома книги, які вже прочитали і не користуєтесь ними, – збагатіть їх гарними побажаннями і подаруйте бібліотеці! Ми впевнені, якщо цю добру справу зробить кожен,

багатшим стане бібліотечний фонд, а подаровані книги прочитають інші! Усі книги, подаровані нашій бібліотеці, будуть оформлені в окрему книжкову виставку та інформація про це буде висвітлена у ЗМІ та соціальних мережах.

2. Залучайте до цього свята друзів, у тому числі і через соціальні мережі!

3. Приєднайтеся до буккросингу, який діє за принципом «прочитав – передай іншому». Залиште прочитану книгу у людних місцях, щоб інші могли її прочитати, або передайте до нашої бібліотеки.

Приєднуйтесь до акції! Добрі справи робити приємно!

Будемо щиро вдячні за подаровані книги!

Телефон бібліотеки: 2 24 99

Героїчна Україна: від Крут до Майдану незалежності

Від трагічних подій під Крутами, які відбулись наприкінці січня 1918 року, нас відділяє сотня років. Ціла ріка часу минула, Україна зазнала значних змін і багатьох потрясінь, значно більших, аніж те протистояння юних патріотів України і більшовиків. Ця дата, пам’яті героїв Крут є більше життєствердною, ніж трагічною. Її життєствердність полягає в тому, що вона розвіяла багато міфів. Перший – це те, що українці не здатні захищати себе, свою Батьківщину. Герої Крут, як і Герої Небесної Сотні, – це, перш за все, герої духу. Їх об’єднало прагнення правди та незалежності України.

Історичними паралелями «Героїчна Україна: від Крут до Майдану незалежності» в Голованівській районній бібліотеці для дорослих вшанували пам’ять молодих героїв, що 1918 році полягли біля залізничної станції Крути та героїв Майдану. На захід було запрошено учнівську молодь 31 –ої ОКС групи ПТУ№38 (класний керівник Патик М.О. та майстер виробничого навчання Заболотна О.О.). Бібліотекарі познайомили присутніх з історичними подіями, які відбулися під Крутами в 1918 році і подіями, які відбуваються в нашій державі тепер. Було зазначено, що між ними можна сміливо провести історичну паралель, адже минають роки, змінюються покоління, і знову на захист незалежності країни піднімається цвіт нації, коли українські воїни ціною власного здоров’я й життя захищають рідну землю від російського агресора.

Учні Франчук Світлана, Янішевська Руслана, Чепис Каріна, Жилов Андрій декламували зворушливі поетичні твори українських авторів , які присвячені героям Крут та Майдану. Учасники заходу переглянули відеофільм «Крути. Молода кров», познайомились з книжковою виставкою «Ще юнаки, ще майже діти...» та вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

Уроки Голокосту: мужність, пам’ять, співчуття

Щорічно 27 січня ми відзначаємо День пам'яті жертв катастрофи і героїзму європейського єврейства для вшанування пам'яті жертв Голокосту. Допоки жива людська пам'ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану.

З метою вшанування пам’яті загиблих жертв Голокосту в Україні в районній бібліотеці для дорослих ім.С В. Шеврякова відбувся день пам’яті: «Уроки Голокосту: мужність, пам’ять,співчуття», на який запросили людей, що стоять на обліку у районному центрі зайнятості. Присутніх на заході, бібліотекарі познайомили з історичними фактами, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття та передали всю глибину трагізму приречених на смерть людей. До уваги глядачів було продемонстровано відеофільми: «Трагедія Бабиного Яру» та кадри документальної відеохроніки про нацистський табір смерті «Освенцим». Бібліограф познайомила з історичною літературою, документами, навчальними посібниками, книгами пам’яті, художніми творами, що присвячені минулим трагічним подіям і були представлені на книжковій виставці «Україна: уроки Голокосту».

«Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами, або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті і відстоювати гідність людини» - про це говорили насамкінець заходу присутні.

«З’єднай в єдину всю Україну»

Всього було в нашій історії: і високого, і трагічного. Як ніякий інший народ, українці заплатили за своє право на волю життям мільйонів синів і дочок. Ми живемо в незалежній і суверенній країні. Але шлях до нашої незалежності був дуже довгим і тернистим. Щороку 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну Українську державу.

Працівники нашої бібліотеки до дня Соборності для учнівської молоді ПТУ№38 провели бібліо - репортаж «З’єднай в єдину всю Україну» в рамках відзначення 100 – річчя проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР. Під час проведення заходу мова йшла про те, що рівно сто років тому справдилися довгоочікувані сподівання українців – постала з руїн Соборна Україна шляхом злуки Західноукраїнської та Української народних республік.

22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві з усіх куточків нашої країни прибули сотні тисяч українців під жовто-блакитними стягами, аби відсвяткувати проголошення єдиної Української держави з усіма її етнічними землями. О 12 годині під гарматні салюти та урочистий перегук софіївських дзвонів професор Федір Швець зачитав універсал Української центральної ради, в якому було проголошено злиття Східної та Західної України в одну соборну і неподільну державу – Українську народну республіку.

Розповіді бібліотекарів доповнила книжкова виставка «Соборність рідної землі», яку презентувала бібліограф районної бібліотеки. Учні познайомилися з книгами, що розповідають про передумови злуки ЗУНР та УНР в єдину державу, основні історичні факти, пов’язані з цим періодом історії України, та дізналися про вагомі історичні постаті, які цьому сприяли. Зокрема такі громадські діячів, як Лев Бачинський (віце-прем’єр ЗУНРу), Лонгин Цегельський (вважається автором основних документів щодо Злуки), Володимир Винниченко (голова Директорії УНР), Симон Петлюра (генеральний секретар військових справ УНР, а згодом – очільник Української народної республіки).


«Тобі, рідний краю, і честь, і хвала!»

10 січня 2019 року жителі Кіровогращини урочисто відсвяткували 80 - річний ювілей області України. До святкування долучилися районна бібліотеки для дорослих та районна бібліотека для дітей.

Долею дарована нам кіровоградська земля із чудовою природою і талановитими людьми. Золото степів, золото душі, золоті руки, золоті серця… Все це – про географічне серце України – Кіровоградщину. І не випадково у гербі нашої степової столиці так багато золотої фарби. В описі герба про це говориться так: «Золоте поле символізує багатство та родючість земель, на яких стоїть місто Кіровоград». Але чого все це варте без відданої любові тисяч людських сердець, які єдиним золотим сонцем зігрівають, леліють і возвеличують землю, котра проростає з їхніх душ, землю, яку за цього життя нам випала честь називати своєю малою Батьківщиною.

Такими словами було розпочато краєзнавчо - ювілейну панораму, присвячену ювілею області. На свято були запрошені працівники райдержадміністрації, відділу культури, ветеранської організації, учнівську молодь ПТУ№38 та учнівську молодь Голованівського ліцею ім.Т.Г.Шевченка. З фрагментами історії Кіровоградщини та безпосередньо з цікавими куточками обласного центру, видатними постатями краю познайомила присутніх вчитель історії Непом’яща. Т.М. До уваги гостей учениці місцевої школи Ковеня Ілона, Головатюк Яна, Пастушенко Яна, Штука Софія підготували поетичний калейдоскоп. Присутні на заході переглянули відео «Кіровоградщині – 80» та познайомились з книжковою виставкою «Тобі, рідний краю, і честь, і хвала!», яку презентувала бібліограф бібліотеки.

Українська мова – фактор безпеки та єдності українського суспільства

В рамках реалізації «Програми розвитку української мови на 2018 - 2028 роки», працівники нашої бібліотеки розпочали цикл пізнавальних заходів спрямованих на популяризацію української мови та літератури, української культури та фольклору , видатних земляків, котрі своєю діяльністю уславили рідний край та мову. Форми роботи різноманітні – лекції, бесіди, зустрічі с поетами та письменниками, літературно-музичні композиції, вікторини тощо. Слід зазначити, що до кожного заходу готуємо книжково-ілюстративні, книжково-предметні виставки, перегляди та огляди літератури тощо.

За відгуками користувачів, позитивного резонансу набула інтерактивна бесіда « Українська мова – фактор безпеки та єдності українського суспільства» , яка була організована для вчителів місцевої школи. Мова йшла про всебічний розвиток державної мови, як однієї з найважливіших складових національної ідентичності українського народу, яка є гарантією національної безпеки і суверенітету України та забезпечує єднання нації.

Для суспільства особливо важливі такі функції мови:

об'єднавча — мова об'єднує людей, створює в них відчуття групової єдності, групової ідентичності і, отже, сприяє перетворенню населення на суспільство;

організуюча — мова виступає засобом планування, мобілізації зусиль, адекватного передавання волі від одних структур суспільства до інших;

інформаційна — мова забезпечує здатність підтримувати й відтворювати високу інтенсивність внутрішніх зв'язків, якими поширюються інтелектуальні й моральні імпульси, що пронизують усе суспільство;

когнітивна — мова є засобом пізнання та освоєння навколишнього світу й поширення набутих знань серед членів усього суспільства;

акумулятивна — мова нагромаджує, зберігає й передає життєво важливий суспільно-історичний досвід від покоління до покоління.

Учасники заходу відзначили, що мова — це - не просто засіб людського спілкування, а те, що вона живе в наших серцях - дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь, це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.


«Життя обпечене ураном»

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС».

З цієї нагоди в читальній залі нашої бібліотеки до уваги відвідувачів з 10 по 17 грудня представлена книжкова фото – документальна виставка «ФФ» . На виставці представлені фото учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, а також публікації з української преси про початок будівництва Чорнобильської атомної електростанції, перші повідомлення про аварію на ЧАЕС та заходи з ліквідації наслідків аварії, а також низка публікацій про соціальні, екологічні та економічні проблеми, пов’язані з аварією на ЧАЕС, у яких детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу та спроби їх подолання, питання енергетичної безпеки та використання альтернативної енергетики.

Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини,

який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права»

Шановні користувачі!

Ураховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, підвищення освіченості населення з правових питань та попередження порушень в сфері захисту прав людини наша бібліотека буде проводити наступні заходи:

10.12 «Право: від людини і для людини» - сторінками «Загальної декларації прав людини»

11.12 «Право на безоплатну правову допомогу» - правова консультація за участю центру вторинної правової безоплатної допомоги

12.12 - 13 12 «Як виходити із конфліктної ситуації без порушення правопорядку?», «Як уникнути конфліктної ситуації, що назріває?» - тренінги для учнівської молоді у рамках функціонування юнацького консультативно – психологічного пункту «У пошуках себе»

14.12 «Правовий Олімп» - правознавчі розваги для учнівської молоді ПТУ 38

Мій улюблений світ без насильства

Наша бібліотека підключилась до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», розробивши цикл правових заходів з метою привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім'ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми.

Незважаючи на те, що на дворі XXI століття, жорстоке поводження з жінками залишається найпоширенішим порушенням прав людини в сучасному світі. Воно забирає більше життів і набагато частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті. Щоб насильство щодо жінок припинилося, потрібно, щоб суспільство проявило нульову толерантність — абсолютну нетерпимість до цього явища. В рамках акції, в бібліотеці для різних груп користувачів було проведено День толерантності «Толерантні ми, толерантне суспільство», годину – застереження «Шукати « красивого життя» - стати живим товаром?», круглий стіл «Мій улюблений світ без насильства». Цікавою стала презентація книжкової виставки «Насильство над жінкою в світовій класиці» підготовлена працівниками бібліотеки. Партнерами бібліотеки у проведенні та організації заходів стали: центр соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, місцевий центр з надання БВПД, районний центр зайнятості .

«За України долю встав Майдан»

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014 році. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи європейське майбутнє України, у читальному залі нашої бібліотеки організована книжкова виставка «Пам'яті героїв Небесної сотні". На виставці представлено фотоальбоми, літописи очевидців подій, романи, оповідання, вірші, які висвітлюють героїчні події Майдану та патріотизм і мужність воїнів АТО. Біля книжкової виставки бібліотекарі проводять діалог з читачами. Це болюча тема, тому у кожного українця виникає багато запитань, які спонукають до діалогу, роздумів і сподівань на краще майбутнє.

Шановні користувачі!

Щоб пригадати ті пам'ятні події, опинитися в атмосфері Майдану запрошуємо Вас взяти участь в онлайн – вікторині «За України долю встав Майдан» за посиланням:


Пам'ятаймо!

Невідомий Голодомор: селяни-повстанці чинили опір колективізації

Щороку в останню суботу листопада ми згадуємо жертв Голодоморів, невинно закатованих окупантами у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках. Проте ця трагічна сторінка нашої історії має і мужні моменти.

Мало хто знає, але голодні українці, чинили з останніх сил відчайдушний опір більшовикам. Селяни, котрі пережили Перші визвольні змагання, нарешті усвідомили, чим був насправді більшовицький режим. Водночас окупанти хотіли винищити українців, яких вважали "класовим ворогом, що заважає будувати комунізм".

Оголошення сталінською диктатурою закону "про п'ять колосків" стало останньою краплею. Селяни-повстанці, озброєні хто чим міг, здійснювали напади на каральні загони чекістів з ОГПУ, котрі не тільки конфіскували продукти та майно, але й здійснювали розстріли українців за вияв непослуху. Особливо гострим народне невдоволення восени 1932 року було у степовому Приазов'ї, де окрім повсюдних репресій відчувався неврожай.

Звісно, що голодні та безсилі селяни не могли довго чинити спротив добре підготовленим загонам, так званим "буксирним бригадам". До початку 1933 року народне повстання було придушене, а звістка про нього довгий час була схована якомога далі від людських очей під грифом "цілком таємно". Окупанти як могли намагалися витерти з пам'яті українців ті злочини, що вони вчинили над нашими пращурами в Центральній Україні, на Запоріжжі, Донбасі, Слобожанщині та Наддніпрянщині.

Нещодавно до нашої бібліотеки надійшла книга сучасної української письменниці Світлани Талан «Розколоте небо», яку видавці Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова» вибрали для друку, тим самим дали життя цьому роману про Великий Голод в Україні та боротьбу селян за своє життя і життя своїх дітей, онуків.

Це саме та історія, яку не можливо читати без брому. І саме та, яку не можливо не читати, яку мусить читати кожен українець. Хай кажуть: невчасно, досить жалів і трагедій, давайте про світле й оптимістичне… Але це те, що не можна забувати. Те, що не можна конденсувати до одного рядка в підручнику історії. Те, що докорінно змінило всіх нас… Відгомони голоду є в кожному з нас, у кожному нащадкові тих, хто вижив.


«Толерантні ми – толерантне суспільство»

Щороку 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Саме цього дня 1995 року на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО було одностайно прийнято Декларацію принципів толерантності. Толерантність… Як мало в цьому слові для серця українця: воно сприймається більшістю з нас як заморська дивина. Але з часом воно отримає прописку не тільки в нашій мові, а і в нашій свідомості. Поняття “толерантність” сьогодні трактується дуже різнопланово. Перш за все, це терпиме ставлення до іншого, несхожого на тебе, прийняття іншої людини, інших думок і поглядів. Це мистецтво жити поруч з несхожим, спосіб вирішення конфліктів, мистецтво цивілізованого компромісу.

У рамках відзначення цього дня в Голованівській районній бібліотеці для дорослих ім.С.В. Шеврякова для безробітних, що стоять на обліку в районній службі зайнятості було проведено День толерантності «Толерантні ми – толерантне суспільство», на який було запрошено юриста районного центру зайнятості Запорожчука Я.Д. та фахівця Голованівського місцевого центру з надання БВПД Пташник І.М.

Детальніше тут

«…І сонцем слово засіяло!»

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято - День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти. Також, цього ж дня православна церква вшановує пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов'янської писемності Мефодія і Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови. Традиційно до цього дня в нашій бібліотеці проводяться мовознавчі заходи. Цього разу на годину мови «Говоримо правильно – пишемо грамотно» бібліотекарі читального залу запросили працівників культури. Мова йшла про те, що людина створила культуру, а культура — людину. Мовна культура— це надійна опора у вираженні незалежності думки, розвиненості людських почуттів, вихованні діяльного, справжнього патріотизму. Багато чудових слів було сказано про мову, про любов до неї, про неї, про її значущість, важливість та безсмертя. За допомогою практичних завдань, учасники заходу перевірили свої знання з української мови. В ці дні користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з книгами по історії української мови, українського письменства за допомогою книжкової виставки «…І сонцем слово засіяло!»

Торгівля людьми. Як не стати жертвою?

Багато людей знають про проблему торгівлі людьми - з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, біл-бордів... Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним. З метою підвищення поінформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину, Європейським Парламентом 18 жовтня 2007 був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

Відзначаючи цей день, працівники нашої бібліотеки разом з районним центром зайнятості населення організували для безробітних годину - застереження «Торгівля людьми, як не стати жертвою?» До участі в заході було запрошено спеціаліста Голованівського місцевого центру з надання БВПД Лісового О.В. та фахівця із соціальної роботи центру соціальних служб для сім'ї , дітей та молоді Вишневську О.І., які ознайомили учасників заходу із правилами офіційного пошуку роботи, поінформували про організації та установи, куди можна звернутися, потрапивши у сучасне рабство. Присутні мали можливість переглянути відеоролик «Життя на продаж», дізнатись про правила безпечного виїзду за кордон. Також було наголошено на тому, що може зробити кожен, щоб запобігти торгівлі людьми. В ході проведення заходу працівниками бібліотеки було проведено локальне опитування на визначення проблеми «торгівля людьми», роздано друковану продукцію відповідного інформаційного змісту.

Обласний форум бібліотекарів Кіровоградщини

2 жовтня 2018 року відбувся обласний Форум бібліотекарів Кіровоградщини. Велику спільноту бібліотечних працівників області вітали з Всеукраїнським Днем бібліотек і нагороджували почесними відзнаками обласної державної адміністрації та обласної ради перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Петрович Коваленко, голова обласної ради Олександр Анатолійович Чорноіваненко, директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Григорівна Животовська, голова обласного комітету профспілки працівників культури Зоя Миколаївна Кадук.

Подарунком учасникам Форуму стала чудова концертна програма музичної школи №1 ім. Генріха Нейгауза, Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького.

Наша бібліотека і в цьому році була відмічена грамотою Кіровоградського обкому профспілки працівників культури за багаторічну просвітницьку, соціокультурну діяльність, популяризацію творчості класика української літератури М.Кропивницького, активну участь в житті місцевої громади та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. До грамоти додався і цінний подарунок: портативна станція для гаджетів, яка дасть ще більші можливості для належного обслуговування користувачів та проведення масових заходів.

Щиро вдячні обласному керівництву за увагу та високу оцінку нашої праці!

Всеукраїнський день бібліотек

Осіннє свято не одне! Та для бібліотечних працівників, читачів, відвідувачів, друзів та шанувальників друкованого слова, головне - Всеукраїнський день бібліотек. І навіть природа нам посприяла теплою осінньою дниною та барвами «бабиного літа». До нас на святкування прийшли керівники району, які докладають багато зусиль, щоб бібліотеки були багатофункціональними центрами розвитку громад, сучасними осередками дозвілля та просвітництва – заступник голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П, начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини РДА Піщик Т.В., ветерани культури району Гербіченко Л.І. та Олійник Л.О.

Свято бібліотек проводилось в читальній залі районної бібліотеки, куди зійшлися та з’їхались всі бібліотекарі району.

З вітальними, теплими словами звернулись до присутніх керівники району , голова профспілки працівників культури Тріщенко Л.М., запрошені гості. Грамоти та подяки, слова вдячності за плідну багаторічну працю та високі результати роботи з розвитку бібліотечної справи в районі прозвучали з вуст керівників району.

Святкування було теплим, душевним, цікавим в колі друзів та шанувальників бібліотек за чашкою чаю, кави, цукерок та святкового пирога.

Голованівська районна бібліотека для дорослих щиро вітає ветеранів усіх рівнів та пенсіонерів з Днем ветерана і Міжнародним днем людей похилого віку. Бажаємо всім міцного здоров'я, щасливого довголіття, радості і поваги від дітей, онуків та близьких вам людей.

Подолаємо самотність разом!

1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку — свято, яке покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших — одна з головних цінностей людської моралі. Саме тому в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про заснування Міжнародного дня літніх людей, призначивши його на перший день жовтня.

Люди літнього віку – одна з найчисельніших категорій користувачів бібліотеки, серед них є чимало таких, які все життя відвідували бібліотеку, любили книгу, читання, спілкування з бібліотекарем, а тепер не вистачає здоров’я, сил для відвідування книгозбірні. Допомогти цим людям знайти нові мотивації в житті, зруйнувати бар’єри самотності (втрата зв’язків із трудовим колективом, виросли і живуть окремим життям діти тощо) - мета благородна й варта тих зусиль, що докладаються нашими бібліотекарями. Бібліотека зосередила свою роботу на основних, найважливіших потребах пенсіонерів, пріоритетом для яких являється надання довідково-консультаційної допомоги з проблем пенсійного забезпечення і соціального захисту . Інформуємо про нові зміни у пенсійній системі, пільговому забезпеченні, соціально-законодавчі документи через інформаційні стенди, тематичні папки, індивідуальні повідомлення стають основними формами роботи. При бібліотеці діють курси комп’ютерної грамотності, де бібліотекарі навчають літніх людей основам роботи з комп’ютером, отримати практичні навички для активного ділового та особистого листування, відправлення копій документів в будь-яку точку світу, безкоштовного зв’язку з друзями і родичами за кордоном, читання в Інтернеті газет в електронному варіанті, прослуховування музичних файлів, перегляду улюблених фільмів, купівлі та продажу через Інтернет речей, цікавих інтелектуальних ігор в хвилини відпочинку тощо

Працівники відділу обслуговування промоніторили коло потенційних користувачів і вирішили запропонувати їм таку послугу, як книгоношення додому. Послуга не нова, але трохи призабута. Назвали її "Бібліотечна швидка допомога". "Швидка допомога" доставляє й обмінює книги вдома, причому замовлення на книги - “ліки” - виконуються оперативно, саме в той час, коли вони потрібні, а візити бібліотекаря неодмінно супроводжуються бесідами- рекомендаціями, міні-диспутами з приводу прочитаного (якщо це доцільно); не забувають тут і поінформувати опікуваного читача про новинки, що з’явилися у фонді бібліотеки.

Люди з радістю сприйняли ініціативу бібліотеки. Так Стрікалова М.Я., Левченко В.М., Волоха С.М., Мусійчук А.В. дякували за увагу, за надану послугу, за можливість прочитати нову, цікаву книгу, поспілкуватись з бібліотекарями.

Напередодні свята працівники нашої бібліотеки щиро привітали ветеранів бібліотечної родини квітами та солодощами.

Флешмоб ««Віват, читач! Віват, бібліотека!»

Сьогодні на знайомство з нашою бібліотекою завітали першокурсники ПТУ№ 38 . Беручи участь у флешмобі «Віват, читач! Віват, бібліотека!», в рамках РR – акції «П’ять днів з бібліотекою», присвяченої Всеукраїнському дню бібліотек, вони стали її користувачами. Всі учасники зібралися біля бібліотеки і створили з літерів напис «Віват, читач! Віват, бібліотека!» і вигукували лозунг «Голованівськ, читай!» Головною метою флешмобу було – привернути увагу жителів селища до читання та книги, залучення нових користувачів та реклами бібліотеки.

«Бабин Яр пам’ятає…»

Вже стало доброю традицією, щорічно у вересні наша бібліотека знаходить нових друзів – першокурсників ПТУ№ 38. В останні вересневі дні до бібліотеки були запрошені учні 11- ої ОКС та 11 - ої ЕМ груп, щоб познайомити їх з однією із найтрагічніших сторінок в історії нашої Батьківщини – вересневими подіями 1941 року у Бабиному Яру. Нині, коли наша країна знаходиться в стані війни, вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру стає особливо важливим.

Про цей день в історії розповіла літературно – музична композиція «Бабин Яр пам’ятає…», протягом якої в читальному залі демонструвався відеопоказ «Трагедія Бабиного Яру – трагедія українського народу», звучали поетичні твори у виконанні учениць Лівітчук Анни, Ковальської Марії, Крисюк Дар’ї. Бібліограф Кандур Віта познайомила молодь з книгою Кузнецова А. «Бабий Яр», в якій зібрано розповіді тих, хто вижив і своїми очима бачив страшні події вересня 1941 року, та те, як нацисти намагалися приховати злочини. Переглянувши фотофакти з цієї книги та слухаючи оповідь про страшні події того часу, присутні прийшли до висновку, що такі трагедії не повинні повторюватися, що людям потрібен мир!

Від зустрічі у бібліотеці, в молоді залишилися лише позитивні емоції, а коло друзів бібліотеки стало ширшим і міцнішим.

Феєрія творчості бібліотекаря

Ірини Король

Гортаєш сторінки життя:

Рожева, білая, смугаста…

Ну де зустрінеш ти іще

Такі насичені контрасти?

Буденність ця, що є навколо,

Не гріє душу, не милує очі.

Віддайте мої пензлі й фарби –

Життя своє намалювати хочу!

(«Фарби», автор Ірина Король)

Коли говорять: «якщо людина талановита, то вона талановита у всьому». Цей вислів можна сміливо, не вагаючись, віднести до нашої колеги, бібліотекаря Пушківської сільської бібліотеки Король Ірини Анатоліївни. Ця талановита молода жінка малює на папері, на склі, виготовляє різні м’які іграшки, поробки, шиє, вишиває, грає, вирізає витинанки, пише вірші…

Минулого року ми, її колеги, щоб вшанувати творчість Ірини, організували бенефіс «Феєрія бібліотечної творчості», на якому вона розкрила всі свої творчі секрети, поділилася своїми думками, мріями, переживаннями, провела для колег майстер-клас. А в цьому році її найкращі роботи будуть представляти наш район на виставці «Hobby-time бібліотекарів Кіровоградщини», присвяченій Всеукраїнському дню бібліотек, яка відкриється 25 вересня о 14.00 в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського (відділ документів з економічних, технічних та природничих наук, ІІ поверх).

Ми раді та горді, що така талановита бібліотекар буде представляти наш район в області.

«Сторінками партизанської слави та мужності».

З нагоди відзначення Дня партизанської слави у читальному залі нашої бібліотеки з учнівською молоддю 11 ОКС та 11 ЕМ ПТУ № 38 було проведено годину історичної пам’яті «Сторінками партизанської слави та мужності». Бібліотекарі розповіли молоді про партизанський рух на території Голованівського району під час Другої Світової війни , переглянули документально – хронікальний фільм «Нескорений Спартак». Крім того, бібліограф Кандур В.М. зробила огляд літератури книжкової виставки «Ще довго в пам’яті болітиме війна…», надаючи багато цікавої інформації про підпільну діяльність в роки Другої Світової війни як в Україні, так і, зокрема, в області і районі.

Пам’ятаймо!

Ми продовжуємо тему Великого Голоду в Україні, про що були наші попередні дописи.

Голод 1932-1933 років. Україна і український народ були пограбовані до нитки, в ярках, на цвинтарях, в погребах поховано мільйони людей, ще мільйони перебували на висилках і концтаборах, блудили по чужих краях в пошуках рятунку.

Ось яку картину змалював у листі до Сталіна «комсомолець», секретар осередку, член бюро РКМ» з с.Полонисте Пастушенко. Лист цей виявлений в архівах ЦК КПУ у 1989 році, зареєстрований у секретному відділі комітету Всесоюзної Комуністичної партії (більшовиків) 10 лютого 1932 року: «Добрий день, шановний секретар ВКП(б) товаришу Сталін. Пишу листа з України – з глухого закутка села. Візьміть військову карту і знайдіть село на річці Ятрань, зветься Полонисте, на Уманьщині, Бабанського району (тепер Голованівського району Кіровоградської області)…Зараз буксир над буксиром-бригада 86 осіб ходить три місяці, нічого не роблять, день у день ходять під кожну хату. Від початку компанії уже перенишпорили разів 60 кожну хату. Забрали до фунта всю городину, у колгоспників на душу два пуди картоплі, а всю до фунта – в заготівлю.

Ніякого передбачення на весняний посів насіння, ні фунта ніякої культури, ні картоплі, ні квасолі, ні віки, ні сочевиці, ні гороху, ні гречки, ні проса, ні ячменю, ні вівса, ні сої. Все до фунта – і буряки, і капусту квашену, і забирають курей. І здають селяни, бо нічим годувати, йде забій кролів. Оце таке, товаришу Сталін! Трудодень обійшовся 37 копійок, пара чобіт- 36 карбованців, який був торік 25. Розумієте, тов .Сталін, сто днів на одну пару чобіт. Зрівняйлівка. Довела влада Рад, керують робітниками й селянами (поміщики і буржуї), тому, що робітник не буде висмоктувати останньої крові із серця, тому, що він розуміє голод і холод».

Подібне міг написати будь-хто і з будь-якого українського села.

Читати далі

Шанувальників творчості Усатюка В. М. додалося!

Всім відомий у соціальних мережах, зокрема Facebook, художник Усатюк Володимир Миколайович, став гостем нашої бібліотеки. Ми ознайомилися з його творчістю – портретами відомих світу людей: Черчіль, Хемінгуей, Макаревич, Кузьма, Биков і ін., які виконані чорним олівцем. Його картини голованівці могли бачити під час проведення дня селища 15 вересня 2018 року.

Наша бібліотека має певний досвід здійснення презентації творчості земляків. Так, влітку цього року, ми презентували жителям району творчість молодої художниці Олени Подкаури, яка знайшла серед відвідувачів бібліотеки багато своїх прихильників та палких шанувальників. Маємо надію, що і картини Усатюка В.М. сподобаються нашим односельцям. Виставка буде знаходитись в читальному залі бібліотеки з 17 до 30 вересня 2018 року. Тож кожен бажаючий зможе у будь-який час переглянути картини.

Пам’ятаймо!

Вчитуючись у сотні і тисячі спогадів свідків Голодомору, мимоволі ловиш себе на думці, що основний їхній масив – це дитячі спогади, дитячі враження, дитячі рефлексії. Пронесені в душі через десятки років, вистраждані, переосмислені, але – дитячі! Бо старшим людям Великий Голод наклав на вуста печать мовчання. А радянська влада до кінця 80-х тримала цю тему під жорстким табу.

Читати далі

Пам’ятаймо!

Сьогодні, підтримуючи інформаційну кампанію Українського інституту національної пам'яті, з'ясуємо що таке Голодомор та звідки походить ця назва?

Слово "Голодомор" означає масове вбивство - мор голодом, від якого не було порятунку. Цим словом українці називають свою Національну катастрофу та геноцид 1932-1933 рр.

Перші відомі згадки вживання цього слова датуються 1960-ми роками. Зокрема, вперше його було вжито у передмові Василя Барки до його роману "Жовтий князь".

Читати далі

Пам'ятаймо!

1 вересня 2018 року в Києві стартувала Міжнародна акція "Запалімо свічку пам'яті", присвячена 85-тим роковинам Голодомору. А вже 2 вересня символічна Свіча пам'яті запалала за кордоном.

Протягом цієї Акції пам'ять убитих Голодом українців вшанують у 85-ти куточках світу.

Читати далі

Читацьке літо 2018 року плавно перейшло в читацьку осінь.

Протягом літа ми намагались інформувати про цікаві бібліотечні заходи на своєму офіційному вебсайті, блозі, соціальних мережах, публікували фото з відвідувачами літніх читань у бібліотеці та в центральному парку відпочинку. А їх було так багато! Читачі різного віку, всі ті, хто любить живу книгу, щосереди зустрічались, щоб обмінятися книгами, газетами, журналами, враженнями про прочитане, поділитися власними думками, тай послухати інших. Лише протягом літа читачами нашої бібліотеки стало 6 нових шанувальників книг, регулярно на природі, в парку обслуговувалося 48 читачів.

Працівники відділу обслуговування проводили свою роботу не лише на літньому читацькому майданчику, але й обслуговували щочетверга державні та приватні організації. Адже в кожній з них є вірні поціновувачі друкованого слова. Протягом літа бібліотекарі відвідали 38 організацій, в яких знайшли 92 нових користувача, що отримали 386 книг.

Читати далі

Книжкова виставка-реквієм

«Друга світова війна: український вимір»

2 вересня 1945-го року - офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни. У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії.

Напередодні цієї історичної події у бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки- реквієму «Друга світова війна: український вимір».

Читати далі

Вшанували роковини трагедії

під Іловайськом

29 серпня – народний День Пам’яті полеглих захисників України.

«Коли скінчиться ця війна? Напевно, це запитання хоча б раз, але виникало у кожного. А у декого – по кілька разів на день. Важко не запитувати себе (Бога, Всесвіт) знову і знову про це, коли чуєш новини про смерть військових і мирних мешканців, що стало вже щоденним, про зруйновані будинки, сотні тисяч переселенців і тисячі поранених у госпіталях по всій країні, коли купуєш ліки на схід і підписуєш листи для бійців на передовій…Навіть коли прогулюєшся літнім днем залитою сонцем алеєю, де так затишно пахне кавою, де лунає музика, а діти запускають в небо повітряні кульки, невпинно і гостро десь під шкірою пульсує це нове для нас знання – триває війна. Наша війна. На нашій землі. Не десь там і з кимось, а тут і з нами. Ця думка підточує серце. Лізе у сни. Витісняє якісь звичні бажання і плани…Коли вона скінчиться, ця війна?», - саме про це мова йшла під час проведення години пам’яті та вшанування роковин трагедії під Іловайськом.

Читати далі

День Незалежності працівники нашої бібліотеки, як і більшість жителів селища, зустрічали на центральній площі, де святково вбрані та натхненні пройшлися в вишиванках під запальну українську музику, а в бібліотеці познайомилися та переглянули презентовану напередодні книжково-документальну виставку «Незалежність. Від 1991-го-назавжди!».

Читати далі

Читацьке літо в розпалі!

Можливо комусь видається, що влітку в бібліотеці затишшя-читачі в довгоочікуваних відпустках, від’їхали в далекі краї на відпочинок, про книги та бібліотеки забули. Але це не так! Ми бібліотекарі, констатуємо, що літо - саме пік читання: в бібліотеці, на морі, біля сільського ставочка чи річечки, у бабусі в садочку під вишнею, чи яблунею!

Враховуючи потреби користувачів, наша бібліотека, вже багато років поспіль здійснює нестаціонарне обслуговування користувачів, тобто - за межами бібліотеки. Працівники відділу обслуговування знаходять нових користувачів у міському парку відпочинку на лавочці, біля фонтана. Обслуговують, і тих, хто роками традиційно не зраджує бібліотеці. Саме там, щосереди, в літні місяці року, обслуговування відбувається на природі в приємній, теплій, дружній атмосфері.

Читати далі


Художня творчість Олени Подкаури, стає все більш популярною серед жителів нашого селища. Прийшовши за книгами до бібліотеки, читачі не минають виставки її картин: захоплюються, цікавляться автором, виказують свою думку, пропонують, радять…От і цього дня прихильниками творчості Оленки стали працівники територіального центру з надання соціальних послуг населенню району на чолі з керівником- Ткач В.Л.

Читати далі

Крок до мрії – хрещення Київської Русі

Щорічно 28 липня в Україні відзначається державна пам’ятна дата – День хрещення Київської Русі.

Напередодні цієї дати в Голованівській районній бібліотеці для дорослих ім. С.В. Шеврякова відбулась година духовності «Роль християнства у житті українського народу».

Читати далі

Напередодні відзначення в Україні Дня державного службовця, представники районної державної адміністрації відвідали нашу бібліотеку, щоб познайомитися з інформаційною зоною, організованою до цього дня та з нагоди відзначення у 2018 році в Україні 100 річчя державної служби.

Особливе зацікавлення серед відвідувачів викликали книги відомого в Україні журналіста, телевізійного ведучого, доктора історичних наук Данила Яневського «Загублена історія втраченої держави» та «Проект «Україна». Грушевський. Скоропадський. Петлюра». У книгах з історичною достовірністю йде мова про становлення української державності періоду 1917-1920 років. Державним службовцям було цікаво познайомитися з написаним, погортати сторінки цих книг, переглянути офіційні документи та фотографії минулих років, що в них вміщено.Як і очікувалося, виставка картин молодої, талановитої художниці із Голованівська Олени Подкаури, що вже кілька тижнів експонується в бібліотеці, набуває все нової і нової популярності. ЇЇ прихильниками стали не тільки відвідувачі бібліотеки, а й жителі селища та району.

Читати далі

« Ще довго в пам’яті болітиме війна…»

Нам не забути днів війни…

У нашій пам'яті вони.

І ті герої незабутні,

Що з нами йдуть в віки майбутні.

Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000 з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час війни 1941 - 1945 років, їх подвигу та жертовності, Україна встановила День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

Ще довго пам'яттю болітиме війна. Кожен раз в цей день ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни, про тих, хто кров'ю і потом відстоював нашу перемогу, про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар. З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні у читальному залі районної бібліотеки для дорослих ім. С.В. Шеврякова був проведений «круглий стіл» « Ще довго в пам'яті болітиме війна…» за участю представників від райдержадміністрації, районної ради, ветеранської організації, учнівської молоді місцевої школи та ПТУ №38.

Читати далі

"Заробітчанство"


Довгоочікуване засідання клубу «Молодь Голованівщини», що функціонує на базі Голованівського центру зайнятості відбулося 15 червня в приміщенні нашої бібліотеки. Тема засідання «Заробітчанство». Присутні, а це категорія- безробітна молодь до 30 років, прослухали повідомлення спеціалістів вторинної правової допомоги, бібліотекарів та переглянули відеоролики, які красномовно розповіли про цю соціальну проблему не лише в Україні, я й в усьому світі. Учасники засідання поділилися думками, досвідом та враженнями щодо обговорюваної теми.

Пора літніх зустрічей у нашій бібліотеці розпочалась відвідинами відомого у нашому краї та й в Україні творчого подружжя - Капустіна Володимира Семеновича, українського поета, публіциста, перекладача, члена НСПУ з 2001 року та Галюк Марії Федорівни - композитора, педагога, яка народилася в с. Березівка Голованівського району. Марія Федорівна створила відомі дитячі хорові колективи «Червона калина» та «Ладо», член Національної Всеукраїнської музичної спілки.

Це не перша їх зустріч з шанувальниками їх творчості. Вони стали традиційними у нашій бібліотеці.

Приємним сюрпризом для митців стала виставка картин Олени Подкаури, яку вони із захопленням переглянули

Бібліотечна акція "Лавочки - читалочки" в селищному парку відпочинку набрала обертів. Люди літнього, середнього віку та й малята залюбки читають книги, журнали, газети. Адже свіже повітря лише сприяє цьому.

Як і очікувалось, сьогодні у нашій бібліотеці відбулось відкриття персональної виставки пейзажів Подкаури Олени. Захід відбувся у теплій атмосфері, присутні переглянули дві відеопрезентації "Мій життєвий і творчий шлях" у виконанні молодої художниці та "Чи є у неї Крила?" - представила колега - педагог Світлана Бак.

На останок всі присутні побажали Олені успіхів, творчого натхнення, здійснення мрій."Дзеркало душі" молодої художниці з Голованівська Подкаури Олени

7 червня об 11.00 в читальному залі бібліотеки відбудеться презентація персональної виставки робіт молодої художниці, нашої краянки - Подкаури Олени.

Олена - людина з великим творчим потенціалом і широким спектром обдарувань. Крім роботи на педагогічній ниві, вона захоплюється живописом. Малювати почала ще в ранньому дитинстві. І відтоді не зраджувала своє захоплення, попри всю зайнятість вчителя англійської мови. Вона завжди знаходила і знаходить час для живопису — на відпочинку, у вихідні й святкові дні. Як художник, працює в різних техніках — олія, акварель, пастель, олівець, акрил. Чаруюча природа, душевні люди надихали її на творчість. Її твори – це погляд у самобутність українських звичаїв, сповнені філософського змісту. Це – мистецтво, що примушує людину думати.

У часть у презентації візьмуть батьки Олени, колеги, творча та обдарована молодь селища. Виставка буде функціонувати до кінця червня. Тож запрошуємо усіх бажаючих до ознайомлення з творчістю нашої землячки. Просимо інформувати своїх знайомих, організовувати екскурсії для дітей та молоді!

Увага! Увага! Увага!

6 червня о 10.00 год. у Центральному парку селища відбудеться одна з найоригінальніших бібліотечних акцій «Лавочка – читалочка» із циклу «Літній «читай – парк», яку організовують працівники Голованівської районної бібліотеки для дорослих ім.С.В. Шеврякова.

Що може бути кращим чудового літнього дня ніж посидіти з цікавою книгою у сквері? Цього дня бібліотекарі десантують найцікавіші книжки на вулицю, щоб кожен бажаючий зміг ознайомитися з новинками, які є у бібліотеці, стати користувачем бібліотеки та залучити до читання всю сім’ю. Читачам будуть широко представлені новинки літератури, свіжа преса, краєзнавчі видання. Бібліотекарі запрошують усіх жителів та гостей селища до « літнього читай – парку», а відтак – до світу знань, цікавих подорожей та палкого кохання. Коротка зупинка у «літньому читай - парку» дозволить не тільки стати користувачем бібліотеки, але й відпочити, поспілкуватися та отриматити позитивні враження. В програмі акції: 6.06 Книгомода - 2018 - бібліошопінг для юнацтва

13.06 «Відкрий! Це твій журнал!» Журнальний коктейль Для широкого кола користувачів

20.06 «Книга про кохання на екрані» Медіа - вікторина Для широкого кола користувачів

11.07 «Бестселер, дайджест, комікс – що краще?»» Книжковий клондайк

22.08 «Відчуй себе детективом…» День веселих розслідувань Для юнацтва

«Геть палінню – ми за здорове покоління»

Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням з’явився у 1987 році завдячуючи Всесвітній організації охорони здоров'я, його мета - відмова від куріння та сприяння зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби з курінням усіх верств населення, особливо молоді. У цей день до районної бібліотеки для дорослих ім.. С.В. Шеврякова завітали учні 11 –ої ЕМВ групи ПТУ№38 з майстром виробничого навчання Жиковим Едуардом Ігоровичем на годину – застереження «Куріння божевільна справа, чи невинна забава?». При проведенні заходу бібліотекарі познайомили присутніх з статистичними даними про хвороби, лихом, якому сприяє тютюнопаління, присутні дізналися про сумну статистику щодо куріння серед дітей та підлітків та його наслідки в дорослому віці, прослухали повчальні легенди, взяли активну участь у вправі «Мозковий штурм» та вікторині «Геть палінню – ми за здорове покоління!». Перемогу у змаганнях отримав учень Шмідт Владислав, за що отримав заохочувальний приз від бібліотеки. Затамувавши подих юнаки переглянули відеофільм «Правда про куріння» та стали респондентами анкетування «Куріння як соціальна проблема суспільства». Проведення заходу в рамках Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення тієї великої шкоди, небезпеки, яку несе здоров’ю нації тютюнопаління. Бібліотекарі закликали курців знайти в собі сили та звернути з дороги, що веде до різних хвороб та передчасної смерті, зробити вибір на користь свого здоров’я, матеріального та психологічного добробуту своїх родин, свого майбутнього. З давніх - давен найціннішим скарбом людини вважалося здоров’я, тому хочеться побажати «Дихайте вільно та будьте здорові!».

http://www.pfu.gov.ua
http://pfu.infocom.kr.ua/
http://portal.pfu.gov.ua/