Пам’ятай про Крути…29 січня 1918р.

Post date: Feb 21, 2018 11:42:01 AM

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров.

“На порох стерти, перебити!” -

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішаться кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей – не перемогти!

Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам і гімназистам – які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя. У пам'яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.

Минуло сто років, а ми знову змушені боронити власну незалежність ціною людських жертв. Цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг Небесної Сотні та «кіборгів» Донецького аеропорту. Він є пересторогою тим, хто сподівається поставити нашу націю на коліна.

Наша бібліотека щороку долучається до вшанування пам'яті Героїв Крут. В пам'ять тих подій бібліотечні працівники взяли участь у проведенні усного журналу «Пам'ятай про Крути…», який відбувся у місцевій школі – гімназії. Бібліограф Каземірська Світлана познайомила присутніх з книжковою виставкою «Герої Крут – відлуння подвигів кривавих». Родзинкою її виступу стало повідомлення про те, що учасниками бою під Крутами були наші земляки з Кіровоградщини – Шульгини Олександр та Володимир, в пам'ять яких сьогодні в місті Кропивницькому відкрито меморіальну дошку. На заході були присутні представники від ветеранських організацій, держслужбовці райдержадміністрації та учнівська молодь.