« Ще довго в пам’яті болітиме війна…»


Нам не забути днів війни…

У нашій пам'яті вони.

І ті герої незабутні,

Що з нами йдуть в віки майбутні.

Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000 з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час війни 1941 - 1945 років, їх подвигу та жертовності, Україна встановила День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

Ще довго пам'яттю болітиме війна. Кожен раз в цей день ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни, про тих, хто кров'ю і потом відстоював нашу перемогу, про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар. З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні у читальному залі районної бібліотеки для дорослих ім. С.В. Шеврякова був проведений «круглий стіл» « Ще довго в пам'яті болітиме війна…» за участю представників від райдержадміністрації, районної ради, ветеранської організації, учнівської молоді місцевої школи та ПТУ № 38.

Обговорюючи актуальні питання, присутні на заході зазначили, що тема Другої світової війни залишається вкрай болючою для українського народу ось уже протягом фактично 77-ти років. Саме сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Хоч би скільки книжок було написано про війну в Україні, мабуть ніколи не настане час, коли можна стверджувати, що вже досить сказано. Бібліограф Каземірська С.С. познайомила присутніх з книжковою виставкою по темі заходу, з книгами, які розкривають велич перемоги народу в цій страшній і кривавій війні..