День людей похилого віку

Голованівська районна бібліотека для дорослих щиро вітає ветеранів усіх рівнів та пенсіонерів з Днем ветерана і Міжнародним днем людей похилого віку. Бажаємо всім міцного здоров'я, щасливого довголіття, радості і поваги від дітей, онуків та близьких вам людей.

Подолаємо самотність разом!

1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку — свято, яке покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших — одна з головних цінностей людської моралі. Саме тому в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про заснування Міжнародного дня літніх людей, призначивши його на перший день жовтня.

Люди літнього віку – одна з найчисельніших категорій користувачів бібліотеки, серед них є чимало таких, які все життя відвідували бібліотеку, любили книгу, читання, спілкування з бібліотекарем, а тепер не вистачає здоров’я, сил для відвідування книгозбірні. Допомогти цим людям знайти нові мотивації в житті, зруйнувати бар’єри самотності (втрата зв’язків із трудовим колективом, виросли і живуть окремим життям діти тощо) - мета благородна й варта тих зусиль, що докладаються нашими бібліотекарями. Бібліотека зосередила свою роботу на основних, найважливіших потребах пенсіонерів, пріоритетом для яких являється надання довідково-консультаційної допомоги з проблем пенсійного забезпечення і соціального захисту . Інформуємо про нові зміни у пенсійній системі, пільговому забезпеченні, соціально-законодавчі документи через інформаційні стенди, тематичні папки, індивідуальні повідомлення стають основними формами роботи. При бібліотеці діють курси комп’ютерної грамотності, де бібліотекарі навчають літніх людей основам роботи з комп’ютером, отримати практичні навички для активного ділового та особистого листування, відправлення копій документів в будь-яку точку світу, безкоштовного зв’язку з друзями і родичами за кордоном, читання в Інтернеті газет в електронному варіанті, прослуховування музичних файлів, перегляду улюблених фільмів, купівлі та продажу через Інтернет речей, цікавих інтелектуальних ігор в хвилини відпочинку тощо

Працівники відділу обслуговування промоніторили коло потенційних користувачів і вирішили запропонувати їм таку послугу, як книгоношення додому. Послуга не нова, але трохи призабута. Назвали її "Бібліотечна швидка допомога". "Швидка допомога" доставляє й обмінює книги вдома, причому замовлення на книги - “ліки” - виконуються оперативно, саме в той час, коли вони потрібні, а візити бібліотекаря неодмінно супроводжуються бесідами- рекомендаціями, міні-диспутами з приводу прочитаного (якщо це доцільно); не забувають тут і поінформувати опікуваного читача про новинки, що з’явилися у фонді бібліотеки.

Люди з радістю сприйняли ініціативу бібліотеки. Так Стрікалова М.Я., Левченко В.М., Волоха С.М., Мусійчук А.В. дякували за увагу, за надану послугу, за можливість прочитати нову, цікаву книгу, поспілкуватись з бібліотекарями.

Напередодні свята працівники нашої бібліотеки щиро привітали ветеранів бібліотечної родини квітами та солодощами.