Жити і пам'ятати…

Post date: Sep 26, 2017 8:46:23 AM

До Дня пам'яті жертв політичних репресій у нашій бібліотеці відбулася година пам'яті «Жити і пам'ятати».

Мова йшла про трагедію нашого народу, основні етапи політичних репресій в Україні, починаючи з 1917 року: “розкуркулення”, сталінські репресії, повоєнні репресії.

Головним наслідком масових репресій було фізичне винищення активної інтелектуальної частини нації. Про цю сторінку історії розповіли присутнім учнівська молодь місцевої школи 10-го класу Бойко Софія, Пахолюк Влада, Соловйов Владислав (вчитель історії Склярова Н,С.), та учні ПТУ № 38(вчитель історії Бурдейний Ю.С.). Про цікаві, маловідомі факти про долю репресованих в'язнів розповів Миндаль В.С. заступник голови районної ради ветеранів.

У читальному залі було оформлено книжкову виставку «Між життям і безсмертям мости», присвячену жертвам політичних репресій 1937-1938 рр., що створювала особливу атмосферу та спонукала до розуміння шляху, сповненого труднощів і випробувань, яким пройшов наш народ.

Директор музею історії розповіла про репресії в нашому району. Під час заходу присутні переглянули відео - фільм «Воскресіння розстріляного відродження». На заході були присутні представники від районної державної адміністрації, районної ради ветеранів, відділу культури, туризму та культурної спадщини РДА, учнівська молодь, громадськість селища.