«У кого є кішка, той може не боятися самоти»

Post date: Mar 3, 2017 9:06:06 AM

Мало знайдеться у світі людей, хто б залишився осторонь до цих пухнастих, рухливих, ласкавих і дуже розумних домашніх тварин. Мова йде, звісно ж, про котів. Любов до них виявляється у світі настільки великою, що для цих улюбленців було запроваджено спеціальне свято – Всесвітній день котів, який відзначають скрізь у перший день весни, 1 березня. Учені вважають, що коти, стільки років живучи біля людини, відчувають себе рівними з нами, і тому спілкуватися з цими тваринами потрібно як з собі подібними, розмовляти поважно і пояснювати, що вони роблять неправильно, але ні в якому разі не карати. Окрім емоцій, коти ще й виконують ряд корисних для людини функцій: винищують гризунів, лікують деякі хвороби, та й просто продовжують життя своєму хазяїнові. У деяких країнах коти знаходяться на особливому державному реєстрі, наприклад, в Австрії кожній киці, яка охороняла склади з продовольством, виплачується по-життєва пенсія у вигляді м'яса і молока, а в Китаї котів охороняють на законодавчому рівні.

Кішка — це найближча до людини тварина. Наука, яка займається вивченням цього виду тварин, твердить, що кішки є надзвичайно розумними створіннями, багато в чому перевершують собак. Вважається, що кішки не приносять кинуту їм палицю, як це роблять собаки, лише тому, що вони не вважають цю роботу своїм обов'язком.

Напередодні Всесвітнього дня кішок, працівники бібліотеки організували для своїх читачів пізнавально-ігрову програму «Мій вусатий, муркотливий менший друг». Учасники заходу, які без котячої ласки не можуть прожити і дня, взяли участь у конкурсі міні-повідомлень «Кращий літературний портрет чотириногого друга», а також підготувати фотопортрети своїх улюбленців для бібліотечної виставки «Домашні красуні».

Бібліотекар читального залу Тріщенко Людмила розповіла присутнім про історію походження сімейства кошачих, про їхніх предків – генетів, про одомашнення кішок та їх розповсюдження по світу. Цікавою та корисною була інформація про незвичайні властивості кішок, про їхню відданість господарям, уміння передбачати природні катастрофи тощо. Захід не залишив байдужим жодного учасника.