Толерантність врятує світ

Post date: Dec 7, 2017 11:21:59 AM

Щороку 16 листопада людство відзначає Міжнародний день толерантності.

16 листопада 1995 року організація ЮНЕСКО затвердила офіційний текст «Декларації принципів толерантності», тому члени ООН вирішили заснувати таке свято.

На жаль, останнє десятиліття принесло людству багато зла, агресії та випадків нетерпимості по відношенню до представників інших релігій, інших рас, інших держав. Цей день нагадує всім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування — це ті явища, яким не повинно бути місця в 21 столітті. Широкомасштабний геноцид повинен змусити кожну людину замислитись над своїми особистими вчинками, оскільки толерантність потрібно проявляти не тільки на рівні держав та націй, а й на рівні спілкування між близькими людьми. Толерантність можна назвати цінним даром, даним згори. Отримав її кожен, але не кожен здатен бути настільки сильним, щоб скористатися нею.

Учнівська молодь ПТУ №38 група 21 ОКС стала учасником Дня толерантності «Толерантність врятує світ», який був проведений у бібліотеці за участю фахівців із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Труснікової Інни Ігорівни та Іванчишиної Надії Іванівни.

Метою проведення заходу стало розкриття поняття «толерантність», показати певні рівні толерантної поведінки молодої людини, розвивати адекватну самооцінку, вміння аналізувати, приймати рішення, вчитися конструктивно виходити з конфліктних ситуацій, бути лояльними та терпимими до думок та вчинків інших.

Фахівці ЦСССДМ дали визначення поняттю «толерантність», розповіли про значення цього слова, наголосили на необхідності виховання почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів, підкреслили, що кожен мусить поважати права інших людей. Звернувшись до присутніх, Інна Ігорівна запитала, кого вони вважають толерантною людиною, тож частина учнів основними рисами толерантної людини вважає: повагу людської гідності, терпимість до чужих думок, готовність сприймати погляди інших. Деякі молоді люди толерантність в певній мірі ототожнюють з байдужістю, аргументуючи свою позицію необхідністю відстоювати власну думку і власні права. Але всі погодилися, що розуміння і повага один до одного — запорука комфортного життя у соціумі. Особливо сподобалась учасникам вправа «Компліменти», найкраще з якою справились Жиловий Андрій, Чепис Каріна, Безверхня Вікторія, Іващенко Владислав. Протягом заходу працівники бібліотеки демонстрували соціальні відеоролики «Вчися бути толерантним».

Учасники Дня толерантності зробили висновок, що тільки злагода, взаєморозуміння, взаємодопомога, вміння поважати думку іншої людини принесуть щастя і впевненість у майбутньому. Разом з учнівською молоддю захід відвідали і взяли в ньому активну участь вчителі ПТУ №38 Овчінніков Віталій Миколайович та Морочинець Андрій Миколайович.