«Книга пам'яті України розповідає…»

Post date: Mar 15, 2017 7:58:38 AM

(До 73 - ої річниці визволення Голованівська)

Пам'ять, стій! Зупинись на хвилинку.. Серце замри… Це потрібно сьогодні. Всім хто лишився живий…Такими словами розпочався меморіальний урок «Книга пам'яті України розповідає…» , присвячений другому тому єдиного пошуково-видавничого проекту «Книга Пам'яті України»: Кіровоградська область, який відбувся в нашій бібліотеці з нагоди визволення Голованівська від фашистських загарбників. У заході взяли участь учнівська молодь, громадськість району.

Учасники заходу дізналися, що «Книга Пам'яті України» — наукове історико-меморіальне видання, присвячене з'ясуванню масштабів демографічних втрат України в Другій світовій війні та увічненню пам'яті воїнів, вихідців з України, що загинули на фронтах Другої світової війни зі зброєю в руках чи пропали безвісти; померли від ран, отриманих у бою; померли в концентраційних таборах для військовополонених; були необґрунтовано репресовані та розстріляні органами СМЕРШ або загинули в радянських ВТТ і реабілітовані. У «Книзі Пам'яті України» також увічнені імена партизанів, підпільників.

Зворушливою була розповідь бібліотекаря про пережиті воєнні роки учасників бойових дій на території району, який 32 довгих місяців був окупований фашистами. На каторжні роботи в Німеччину було забрано 2213 юнаків та дівчат нашого краю. В гестапівських застінках було знищено 2480 людей, в тому числі 622 дітей. Ратними подвигами увіковічили себе на фронтах війни голованівці. Героями Радянського Союзу стали О.Д. Каньовський, М.Т.Лановенко, Е.Е.Петровський, В. А. Хало. Ціною життя 4971 земляка заплатили голованівці за Перемогу. Жителі Голованівська брали активну участь у пошуковій роботі по збору, уточненню і підготовці матеріалів для «Книги пам'яті України».

Захід завершився закликом до молодого покоління, щоб поважали і шанували ветеранів, адже з кожним роком їх стає все менше і менше. Вічна пам’ять усім, хто поліг за звільнення рідної землі, й тим, хто загинув на окупованій території, в концтаборах та фашистських катівнях.