«Байки Л.І. Глібова – чудова скарбниця мудрості»

Post date: Mar 14, 2017 12:33:03 PM

Ім’я Леоніда Глібова ввійшло в історію української літератури як ім’я славнозвісного талановитого байкаря. Але творча спадщина митця українською мовою — це не тільки байки, це й цикл віршів для дітей, а також ліричні поезії. 5 Березня відзначається 120 - річчя від дня народження поета. З цієї нагоди працівники бібліотеки провели двадцять хвилин з байкарем «Байки Л.І. Глібова – чудова скарбниця мудрості», протягом якої познайомились з життєвим та творчим шляхом видатного українського байкаря, читали його чудові твори. Після смерті поета у 1895 році його син видав збірку «Байки Леоніда Глібова». В ній було надруковано 88 байок, а у 1904 році давній друг Л. Глібова О. Тищинський з допомогою сина поета підготував і видав найповніше дожовтневе видання під назвою «Твори Леоніда Глібова». Сюди увійшли всі 107 байок, казки, жарти, ліричні вірші, епітафії, уривок з незакінченої поеми «Перекотиполе» та п’єса-жарт на одну дію «До мирового».

В наш час вийшла багаторічна праця дослідників творчості видатного байкаря «Леонід Глібов. Твори в двох томах». Плодотворні зерна, принесені в літературу Леонідом Глібовим, дають щедрі сходи в нових творчих поколіннях.

Пам'ять про видатного байкаря залишається в свідомості нових поколінь. Він є і буде улюбленим поетом українського народу. на його батьківщині у Веселому Подолі, вдячні нащадки спорудили пам’ятник Леоніду Глібову. З високого постаменту дивиться поет у широкий рідний степ, немов промовляючи:

Там ясная зоря, як радість привітала,

Літала на коні там молодість моя…