Запис без заголовка

Post date: Oct 21, 2016 7:21:34 AM

Бабин Яр: біль нашої пам’яті

...Великий боже, ми з твоєї згоди

Проходимо дорогу в Бабин Яр,

Де смертю ти поєднуєш народи,

Щоб зберегти життя й свободи дар...

Дмитро Павличко

Бабин Яр — одне з найвідоміших пам'ятних місць, пов'язаних із людською трагедією. Тут, починаючи з 29 вересня 1941 р. і до жовтня 1943 р., гітлерівські окупаційні власті знищили понад 100 тис. осіб (за даними повідомлення Надзвичайної державної комісії по встановленню й розслідуванню злодіянь, скоєних німецько-фашистськими загарбниками).

Масове знищення єврейського народу протягом 1933-1945 років отримало назву «голокост», і трагедія у Бабиному Яру — одна з його чорних сторінок.

Пам'ять про неї увічнено архітектурними пам'ятниками, художніми та музичними творами, кінострічками, а головне — пам'ять живе в наших серцях.

У зв'язку з відзначенням Дня пам’яті жертв Бабиного Яру в нашій бібліотеці для всіх бажаючих, хто цікавиться фактами історичної долі України та її громадян було проведено поетичну годину – реквієм « Бабин Яр: біль нашої пам’яті». У виконанні учнівської молоді місцевої школи звучали поетичні твори єврейських, українських і російських авторів, написані в різний час, з різною мірою особистої причетності до жахливої події, але об’єднані однаковим болем. Декламувались і вірші, які безпосередньо мали емоційний відгук на пережите, як-от вірші 1941 – 43 років Людмили Титової, поезії-нагадування (Сава Голованівський, Віталій Заславський, Абрам Кацнельсон та ін.) і глибокі та історико філософські роздуми (Павло Антокольський, Микола Бажан, Наум Коржавін, Дмитро Павличко). Річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.