Ти у світі не один

Post date: Nov 14, 2016 11:34:23 AM

Нещодавно працівники районної бібліотеки для дорослих запросили в бібліотеку дітей – сиріт з ПТУ №38 на щиру, відверту розмову за чашкою чаю «Ти у світі не один», присвячену Міжнародному дню сиріт, тобто дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме у цей день у церквах України моляться за кращу долю цих дітей. Ситуація дитячого сирітства в Україні стоїть досить гостро. По закінченню часу, прожитого в державному закладі, діти виходять в світ, невідомий для них і незнаний, ба навіть чужий. Що робити далі? На це питання дала вичерпну відповідь спеціаліст районного центру зайнятості населення Ступаченко Світлана Сергіївна, яка ознайомила присутніх з регламентом роботи закладу, відділом з питань надання соціальних послуг з працевлаштування неповнолітніх та дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; надала інформацію про особливості працевлаштування неповнолітніх, організацію їх професійного навчання, громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру; розповіла про роль профорієнтації в професійному самовизначенні. Під час розмови учнівська молодь обмінялись інформацією щодо проблемних питань, які в них виникають. В ході розмови бібліотекарі розповіли про бібліотечні послуги, якими може користуватися дана категорія підлітків, а також роздали присутнім виготовлені бібліотекарями Інформаційно – ресурсного центру бібліотеки буклети - «Інформаційний гід по сайтам благодійних фондів».

Нікого з присутніх не залишив байдужим перегляд документального фільму «Вибачити та повернути – історія нового життя сироти». На згадку про неординарну зустріч в бібліотеці, підлітки отримали подарунки , які надав центр соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді. Працівники бібліотеки також подякували за участь у заході директору ПТУ №38 Леонтюку Б.Б., в.о.заступника директора ПТУ №38 з виховної роботи Гринько О.Л., та викладачу Мельнику О.В. , які також докладають багато зусиль, щоб дітям-сиротам, які навчаються в ПТУ №38 було комфортно та затишно.

Чаювання та пригощання солодощами, приємні та відверті розмови, надіємось, залишать у присутніх теплий спомин про зустріч.