«Соборність держави – єднання народу».

Post date: Jan 22, 2016 12:22:25 PM

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу.»

Уривок з Універсалу Директорії УНР

З нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України, 22 січня в Голованівській районній бібліотеці для дорослих відбулася презентація книжково – документальної виставки «Соборність держави – єднання народу».

У презентації взяли участь громадськість селища, учні ПТУ 38, учасники АТО. Розробили та підготовили виставку працівники відділу обслуговування бібліотеки. За допомогою літератури, яка представлена на виставці, бібліограф Каземірська С.С. мала за мету поглибити знання присутніх про історію виникнення свята Соборності України, державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України.

Виставка складалася з трьох розділів. У першому розділі «На шляху до Соборної України» представлена література, що висвітлює ідеї побудови української, самостійної, соборної держави. Другий розділ «Ідейні провідники української соборності» знайомить з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу.

Про ідеї соборності та її значення в політичному житті сучасної України розповідає література, яка представлена в третьому розділі «Ідеї соборності в політичному житті сучасної України».

Презентацію виставки підсилив показ відеофільму, який був присвячений воїнам – учасникам АТО нашого району; демонструвалися світлини воїнів – земляків. На згадку про захід, радник голови райдержадміністрації з питань надання допомоги учасникам АТО Канайкін М.В. подарував бібліотеці книги про буремні події на Майдані Незалежності 2013 – 2014 роках та на Сході України. Ці книги є бестселерами не тільки в Україні, а й за кордоном. Тож в нашій бібліотеці вони чекають свого читача.