Скарб країни – рідна мова

Post date: Feb 19, 2016 8:23:34 AM

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці. З нагоди відзначення Дня рідної мови в районній бібліотеці для дорослих писали диктант з української мови, який диктувала вчитель української мови та літератури «Голованівської ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г.Шевченка – гімназія» Арчібасова Тетяна Семенівна. Охочими написати диктант та перевірити свої знання з української мови були представники з районного центру зайнятості, районного будинку культури, центру у справах сім’ї, дітей та молоді, школи мистецтв та інших організацій селища .Метою написання диктанту було не перевірка грамотності, а єднання навколо рідної мови.

Дорогі читачі! Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!