Мрії зламане крило

Post date: Feb 26, 2016 6:48:30 AM

У рамках відзначення 145 – річного ювілею геніальної української поетеси Лесі Українки, в нашій бібліотеці відбувся поетичний вернісаж «Мрії зламане крило», учасниками якого стали учні 10 «А» класу «Голованівської ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т. Г. Шевченка – гімназія» з учителем української мови та літератури Леоновою Людмилою Миколаївною. Молодь побувала у царстві мудрого й красивого, правдивого і цінного, сильного і ласкавого, доброго і мужнього слова поетеси.

Є люди, як свічки,-

Згорають, відходять у небуття.

Є люди, як зірки,-

Горять, і світять все життя.

Зіркою такої величини є Леся Українка. Людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, чиє ім'я овіяне особливою всенародною любов'ю. Учні перегорнули сторінки книги життя поетеси, які мелодійно перепліталася з декламацією її поетичних творів, виконанням пісень. Як зачаровано звучали такі до болю знайомі рядки: «Хто вам сказав, що я слабка», «Надія», «Хотіла я тебе, мов плющ, обняти», «На шлях я вийшла ранньою весною» та багато інших! А з якою невимовною тугою звучав лист Лесі до Сергія Мержинського! Весь поетичний вернісаж був пронизаний легким сумом, присутнім у ліричній поезії, глибокою любов'ю до рідної землі, неньки України.

«…Вона була, є і буде. Дякуймо за це долі, що зродила на нашій землі Лесю Українку, яка стала символом і гордістю нашої України, яка вірила у своє безсмертя і стала безсмертною», - щиро промовляли юні поціновувачі Лесиного слова. Захід було підсилено книжковою виставкою, оглядом літературної спадщини поетеси, переглядом відеофільму «Леся Українка. Поетична пісня України», які організували працівники бібліотеки.