Майбутнє варто планувати

Post date: Feb 26, 2016 6:47:51 AM

Підлітковий, юнацький вік - це один із найцікавіших і дуже важливих періодів у житті, коли людина стає дорослою. Під впливом статевих гормонів тіло починає змінюватися. Разом з ним змінюється психіка, бажання, інтереси, захоплення. Це період, коли в життя входять нові звички і заняття, це період нових зустрічей та знайомств.

Але, крім радості, в цей час можна зустрітися і з прикростями та неочікуваними проблемами. Щоб цих прикростей було як найменше, юнацтву необхідно багато чого знати. Наприклад, про раннє статеве життя, інфекції, що передаються статевим шляхом, про культуру статевих відносин, методи контрацепції та інші питання, важливі для репродуктивного здоров’я неповнолітніх. Щоб молодь уникнула багатьох прикростей, Голованівська районна бібліотека для дорослих з учнями 11 КК та 11ОКС груп ПТУ№38 провели зустріч з лікарем- гінекологом ЦРЛ Мосіндз Оленою Володимирівною за темою: «Статеве життя та інфекції, що передаються статевим шляхом, їх вплив на репродуктивне здоров’я неповнолітніх». Як спеціалізований фахівець, Олена Володимирівна розповіла про реальну небезпеку зараження інфекційними захворюваннями, якщо не виконувати запобіжних заходів, переконала в тому, що статеве життя у юному віці може бути небезпечним, особливо для жіночого здоров’я. Зважаючи на те, що молодь зараз дуже рано починає жити статевим життям, лікар грамотно та доступно розповіла про методи та засоби сучасної контрацепції, адже у сексуальних взаєминах є загроза зараження венеричними хворобами, СНІДом, небажана вагітність. Несприятлива ситуація зі станом здоров’я молоді в Україні пов’язана з низьким рівнем сексуальної культури населення та браком знань щодо відповідальної репродуктивної поведінки. Статеве виховання молоді на сьогоднішній день є однією з найактуальніших проблем. Обізнаність молоді з питань статевих стосунків, захворювань, що передаються статевим шляхом, дозволить зберегти фізичне і моральне здоров'я молодого покоління і в недалекому майбутньому допоможе покращити здоров'я населення України і демографічну ситуацію.

Всі учасники заходу отримали цікаві та корисні інформаційні матеріали: буклети (які надані програмою «Здоров'я жінок України»). Під час проведення заходу було переглянуто документальний фільм про міфи дієвості народних методів контрацепції., а також представлена книжкова виставка на відповідну тематику. Допомогу в організації заходу надала бібліотекар ПТУ№38 Смаженко Ліна Олексіївна.