Круглий стіл «Україна у Другій світовій війні: погляд з ХХІ століття»

Post date: Nov 14, 2016 11:26:14 AM

28 жовтня 2016 року у нашій бібліотеці відбулося засідання круглого столу з нагоди відзначення 72-ї річниці вигнання нацистів з України за участі представників влади, громадськості, членів районної організації ветеранів України, вчителів історії Склярової Н.С. та Бурдейного Ю.С., учнів опорної школи НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка – гімназія» та ПТУ 38, представників установ та організацій селища.

Засідання круглого столу відкрила директор районної бібліотеки для дорослих Коваленко Н.Б., яка відзначила визначну роль України, її внесок у здобуття перемоги над нацизмом. Учасники переглянули документальний фільм «Непрості часи».Після чого, слово передали молодому поколінню, а саме: учням опорної школи НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка – гімназія» Скрипар Аліні, Артвіх Юлії та Крижанівській Діані, темою виступів яких було визволення України у цифрах та фактах та власний погляд на події Другої світової війни. Учні ПТУ 38 Зеленяк Яна, Бекало Анна та Курмишов Олександр розповіли про визволення від нацистів нашої Кіровоградської області. Мороченець О.В., начальник архівного відділу райдержадміністрації познайомила учасників круглого столу з історією окупації нашого району та його визволення, спираючись на матеріали обласного архіву та свідчення очевидців, а директор музею історії Голованівського району Іванчишина А.Г. - про експозиції, виставки та експонати музею, присвячені періоду Другої світової війни та пошукову діяльність музею.

Голова районної організації ветеранів України Гаврищук Є.Л. розповіла присутнім про роботу районної організації ветеранів України з ветеранами, дітьми війни та молоддю та про акцію пам’яті «Ми вдячні за життя», яка проводилася протягом вересня – жовтня 2016 року з метою упорядкування пам’ятників та пам’ятних знаків періоду Другої світової війни.

Вчитель історії ПТУ 38 Бурдейний Ю.С. висловив свою думку, що як і у роки Другої світової війни так і в теперішній час, наш народ відстоює свою свободу на Сході України та згадав наших земляків, які беруть участь у антитерористичній операції.

Коваленко Н.Б. презентувала присутнім учасникам круглого столу книжково – документальну виставку «Друга світова війна: український вимір».

Завершила засідання заступник голови райдержадміністрації Бугаєнко О.П., яка звернулася до підростаючого покоління про збереження пам’яті про події Другої світової війни та згадала наших земляків, загиблих у ході антитерористичної операції і висловила сподівання про мирне життя в Україні.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятників та пам’ятних знаків періоду Другої світової війни та Меморіального комплексу загиблим учасникам АТО, вшанувавши пам’ять наших співвітчизників.