Я – українець і мова моя українська

Post date: Nov 14, 2016 11:30:23 AM

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято – День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. Також, цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови. В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації.

З 2 по 9 листопада для наших шановних читачів в фойє бібліотеки експонується виставка найкращих плакатів на тему мови та писемності «Я – українець і мова моя українська», а також книжкова виставка «З рідним словом міцніє держава».

Книжкові видання, представлені на виставці, дали змогу читачам поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності. Бібліограф бібліотеки Каземірська С.С. познайомила відвідувачів з мовною панорамою, розповіла про складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення. Приємно, що особливо сподобався захід молоді, адже вони отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення.

Дорогі друзі, любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову,

адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!