ЗВІТ ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»

Post date: Sep 7, 2015 7:50:37 AM

у І та ІІ кварталах 2015 року

Насамперед, слід зазначити, що від самого початку бойових дій у зоні АТО українські бібліотеки не залишаються осторонь всенародної допомоги Збройним силам України. Бібліотеки створюють у себе центри для підтримки армії, збирають необхідні речі та ліки і передають їх через волонтерів до зони АТО, організовують благодійні заходи (концерти, виставки, ярмарки тощо) для збору коштів на придбання матеріально-технічних засобів.

Для підтримки морально-психологічного стану захисників Вітчизни бібліотеки різних областей України долучилися до акції «Допоможи українській армії», брали активну участь в ініційованій Українською бібліотечною асоціацією акції «Подаруй книгу учасникам АТО», організовували подібні акції на рівні своїх регіонів.

Трепетною увагою оточують бібліотечні працівники своїх колег, які самі, або члени сімей яких (чоловіки, батьки, брати, сини) воюють на сході України. Бібліотеки опікуються пораненими військовослужбовцями, котрі перебувають на лікуванні у обласних військових шпиталях, надаючи їм матеріальну, морально-психологічну підтримку та правову допомогу. Соціокультурні заходи у бібліотеках набувають все більшого патріотичного звучання і спрямовуються на зменшення негативного впливу інформаційної війни.

Ініціатива Міністерства культури України щодо здійснення Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» стала добрим приводом для бібліотек і громад усіх регіонів згуртуватися задля підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців.

Підсумки результатів реалізації Акції у І та ІІ кварталах 2015 року виглядають наступним чином:

Участь у Акції взяли 3378 учасників, у т.ч.:

- 1193 бібліотек;

- 9 закладів та установ;

- 66 громадських організацій та видавців;

- 2109 фізичних осіб (працівників та користувачів бібліотек, авторів, волонтерів, небайдужих жителів міст і сіл України ).

Загальна кількість зібраних книг складає 24579 примірників, у т.ч.:

- 14893 прим. вітчизняної художньої літератури та 6401 прим. зарубіжної художньої літератури;

- 1184 прим. видань з історії Української держави, 95 прим. – з історії Збройних сил України, 251 прим. – з історії культури;

- 131 прим. склали довідкові видання з різних галузей знань;

- 1628 прим. – інші видання.

Книги передавалися:

- у м. Києві - до бібліотеки Центрального будинку офіцерів Збройних сил України та до бібліотеки Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України;

- у областях України – до бібліотек гарнізонних будинків офіцерів та військових частин, до обласних військових шпиталів, до обласних військових комісаріатів, до бібліотек військових учбових закладів,

Через посередництво волонтерських організацій та окремих волонтерів книги передавалися у зону АТО до дитячих будинків, військових частин, шпиталів та для формування польових бібліотек.

Дізнатись більше про результати акції Ви можете на сайті Національної парламентської бібліотеки України