«Українські вишиванки – наче райдуги світанки »

Post date: May 22, 2015 8:46:30 AM

21 травня в районній бібліотеці для дорослих відзначали День української вишиванки. Бібліотекарі гуртом вийшли на роботу у вишиванках та залучили до цієї акції й читачів.Окрім флешмобу у читальній залі презентували експозицію фрагментів вишивок з сіл району та тематичну виставку книг «У вишивці - ціле життя». Активну участь у святі вишиванки взяли учні10 – го класу місцевої школи з вчителем української мови та літератури Арчібасовою Т.С. Також до свята долучились: Руда Тетяна Дмитрівна – методист драматичного жанру районного будинку культури та Коверна Ольга Олександрівна – викладач по класу сольного співу Голованівської щколи мистецтв з ученицями цієї школи Белімовою Вікторією та Кулик Мариною, які внесли родзинку до заходу, заспівавши чудову пісню «Українська вишиванка» та прочитавши вірш «Про сорочку», які до глибини душі вразили присутніх.

Саме вишита сорочка була найкращим оберегом, бо вона захищала не тільки тіло від хвороб, але й душу від злих духів. Традиційно в Україні сорочку вишивала мати для сина чи доньки, вкладаючи у цей виріб свою любов, думи, мрії і світлі надії, щоб ішли сини у складну дорогу життя з маминим благословенням сміливими і сильними, мужніми і відважними, справжніми українцями.Про історію національного одягу українців, традиції і особливості пошиття, актуальність етно-стилю познайомив учасників заходу відеофільм, який продемонстрували працівники бібліотеки.

Одягайте вишиванку і Ви відчуєте енергетику пращурів, гордість за те що Ви належите до волелюбного українського народу, пізнаєте таємничу мову символів!