Пам’ятаємо жертви Голокосту!

Post date: Jan 28, 2015 1:03:25 PM

27 січня світова спільнота відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році солдатами 1-го Українського фронту були відчинені ворота нацистського концтабору Аушвіц неподалік міста Освенцим у Польщі. Тисячі в'язнів вийшли з табору смерті. Саме цей день Генеральна Асамблея ООН визнала Міжнародним Днем пам'яті жертв Голокосту.

Людство мусить не забути про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану. Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам’яті відстоювати гідність людини. Саме цій темі і присвячена година пам’яті «Голокост – це незагоєний біль людства», яка була проведена районною бібліотекою для дорослих ім. С.В.Шеврякова спільно з музеєм історії Голованівського району для учнів

10-го класу НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г. Шевченка – гімназія».

Працівник музею Непотенко О.О. познайомив присутніх з трагічними сторінками тих страшних подій.

Бібліограф районної бібліотеки Каземірська С.С. провела огляд біля книжкової виставки «Голокост – це незагоєний біль людства».

На завершення заходу, учасники переглянули буктрейлер на книгу Миколи Мащенка «Дитя єврейське». Це зворушлива історія порятунку єврейської дівчинки в часи Великої Вітчизняної війни.