«Невимовний біль Чорнобиля»

Post date: Apr 30, 2015 8:28:26 AM

24 квітня 2015 року проведено засідання круглого столу, який був організований в пам’ять про постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи нашого краю напередодні 29-річниці аварії на Чорнобильській АЕС під назвою «Невимовний біль Чорнобиля». На теплу, щиру зустріч до читального залу Голованівської районної бібліотеки для дорослих ім.С.Шеврякова було запрошено саме дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яким найболісніше і найпекучіше щемить чорнобильська рана.

Ведуча районного Будинку культури у вступному слові розповіла про трагічні події 1986 року, навела статистичні дані про кількість людей в районі, які постраждали внаслідок жахливої чорнобильської трагедії. З цікавістю всі учасники заходу слухали невеличкі розповіді про кожну жінку, яка знайшовши в собі сили і час, завітала на зустріч з посадовими особами різних установ селища, які займаються питаннями громадян, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. До них під час зустрічі зі словами щирої вдячності за мужніх чоловіків і зі словами підтримки в такий нелегкий час звернулися: заступник голови Голованівської РДА – БУГАЄНКО О.П.; головний державний інспектор Голованівського РВУДСНС України у Кіровоградській області – ДИШЛЕУК О.В.; завідувач сектору по обслуговуванню інвалідів, ветеранів війни та праці, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, УСНЗ Голованівської РДА – ПОЧТАР І.Д.; начальник Управління Пенсійного фонду в Голованівському районі - ЦИЛЮРИК Л.В.; відповідальний лікар за медичне обслуговування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Голованівської ЦРЛ - САЧУК О.В..

Ніхто з учасників урочисто-сумної події не пройшов осторонь фотовиставки «Пам’ять Чорнобиля – пам’ять болю”, яка була підготовлена працівниками Голованівської районної бібліотеки для дорослих ім.С.Шеврякова. По завершенню заходу на честь загиблих земляків, які не шкодуючи власного життя стали на захист всього народу, учасниця гуртка РБК «Художнє читання» ГОРДІЙЧУК ІРИНА прочитала вірш «Чорнобильська біда», після чого всі присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. Соліст районного Будинку культури ГОРДІЙЧУК В’ЯЧЕСЛАВ, побажавши всім учасникам заходу щасливого сьогодення, заспівав пісню «Боже, Україну збережи». На згадку про зустріч дружини померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС отримали обереги, виготовлені працівниками Будинку дитячої та юнацької творчості. В кінці заходу всі вони мали чудову можливість поспілкуватися між собою за чашкою кави.