Українська мова – мова єднання

Post date: Nov 12, 2014 9:09:04 AM

Відомий український поет Володимир Сосюра свого часу сказав: «Українська мова – це душа народу, а український народ без мови не народ». Ці мудрі слова стали червоною ниткою у проведенні низки заходів, присвячених відзначенню у районній бібліотеці для дорослих Дня української писемності та мови.

Одним із чи не найголовніших заходів, які проводила бібліотека у ці дні, стало написання диктанту єдності, який було організовано 11 листопада у читальній залі бібліотеки, де зібралося чимало шанувальників рідної мови. Диктант начитала вчитель української мови та літератури НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка – гімназія» Арчібасова Т. С. Запрошені писали диктант не за призи, а тільки в ім'я ідеї. Адже, всі учасники диктанту були свідомі того, що сьогодні необхідно кожному українцеві дбати про рідну мову – це справа совісті сучасної людини, як дбати про рідну матір, про Батьківщину, про своїх дітей та рідних, про свій народ. Тут варто згадати слова ще одного українського поета Дмитра Білоуса, що прозвучали на заході: Коли забув ти рідну українську мову,

яка б та мова не була –

ти втратив корінь і основу,

ти обчухрав себе дотла.

У час важких випробувань, які сьогодні переживає український народ, цей захід став беззаперечним підтвердженням єднання навколо рідної мови. Тож, плекаймо щоднини, щохвилини ту мову, яка нам дісталася у спадок від наших предків! Слава українській мові!