Мій світ без жорстокості та насильства

Post date: Nov 27, 2014 11:24:01 AM

З 25 листопада по 10 грудня щорічно на території України проводиться акція «16 днів проти насильства». Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім'ї та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Наслідки насильства в сім'ї - це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім'ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними.

Щоб привернути увагу громадськості до трьох актуальних для українського суспільства проблем: подолання насильства в сім’ї, торгівля людьми та будь-яких проявів гендерної дискримінації, наша бібліотека щорічно бере участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства». У рамках даної акції для учнівської молоді 21 ОКС групи ПТУ№38 було проведено відео – перегляд «Торгівля людьми: це може статися з кожним». Також працівники бібліотеки познайомили присутніх з статистикою жертв торгівлі людьми, текстом закону України «Про протидію торгівлі людьми», веб - списком літератури на дану тему. З метою популяризації ідей соціальної справедливості та реалізації на практиці соціально значимих заходів, для підтримки громадян відповідних категорій(представників різних соціальних категорій, які мають право на пільги та державні соціальні виплати) в читальному залі для користувачів бібліотеки відбувся інформаційний калейдоскоп «Соціальні гарантії – гарантії життя». В обговоренні одержаної інформації, учасники заходу підтримали думку щодо важливості привернення уваги суспільства до врегулювання питань соціальної рівності для недопущення в державі порушення конституційних і громадянських прав та свобод, що призводить до зубожіння різних верств населення (у т.ч. пенсіонерів, працівників, студентів, молодих сімей та сімей з дітьми), моральної деградації особистості, формування злочинного середовища тощо. Крім того було акцентовано увагу на те, що основою побудови соціально справедливого суспільства в Україні повинні стати відповідна законодавча база і правова освіта населення. З цією метою у відділі абонементу організована експрес – викладка «Знати закони - бути освіченими».