Краща краєзнавча книга останнього десятиріччя: рейтинг популярності

Post date: Jul 7, 2014 10:22:09 AM

В рамках заходів, присвячених 75-річчю утворення Кіровоградської області, наша бібліотека взяла участь у соціологічному дослідженні "Краща краєзнавча книга останнього десятиріччя: рейтинг популярності". Метою дослідження стало:

- виявити рейтинг популярності кращих книг краєзнавчої тематики останнього десятиріччя серед бібліотечних працівників області та користувачів бібліотек;

- розширити уявлення бібліотечних працівників та користувачів щодо обізнаності літератури з краєзнавчої тематики;

- виявити стратегічні орієнтири для поповнення бібліотечних фондів краєзнавчою літературою.

Покладаючись у тому числі і на багаторічний досвід бібліотечної роботи, працівники бібліотек, що брали участь у соціологічному дослідженні відмітили, що останнім часом значно збільшилась кількість бібліотечних працівників та користувачів, які мають усвідомлений і стійкий інтерес до краєзнавчої літератури.

Отже, за результатами соціологічного дослідження було визначено книгу - лідера авторів Б. Кузика та В. Білошапки "Кіровоградщина: історія та сучасність центру України" в 2-х томах, яка майже в кожній номінації отримала найбільше визнання.

Далі місця розподілились таким чином: на другому місці А. Корінь "Стежками століть", на третьому - Ю. Обжелян "Останній караван", на четвертому -

О. Жовна "ЇЇ тіло пахло зимовими яблуками".

Серед книг, які мають нижчий рейтинг і книга нашого земляка, знаного в області краєзнавця, лауреата краєзнавчої премії ім. Д. Ястребова С. Піддубного "Голованівщина: від Трипілля до сьогодення".

Слід зазначити, що більшість опитуваних зауважили, що в бібліотеках недостатньо книг підвищеного попиту краєзнавчої тематики. Особливо це стосується сільських бібліотек. Тому значна частина, як бібліотечних працівників, так і користувачів не має можливості ознайомитись з цими виданнями.

Це стає підставою для покращення стану комплектування бібліотечних фондів відповідно до реальних потреб і запитів користувачів на краєзнавчу літературу.