Історія, що твориться…

Post date: Nov 21, 2014 9:49:11 AM

Сьогодні, 21 листопада, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка в Україні відзначається День гідності і свободи.

В історії української держави відбулося багато різних подій, які залишили свій відбиток і вплинули на подальший розвиток держави та українського суспільства.

22 листопада 2004 рік. Саме в цей день у всіх містах України стали в масовому порядку виходити на вулиці люди із закликом відновити справедливість у виборчій компанії 2004 року. Акції громадської непокори, які проходили в холодні осінні дні 2004 року стали початком Української «Помаранчевої» революції, яка символізувала волелюбність українців і прагнення до демократичних цінностей. Мітинги, пікети, протести і страйки проходили повсюдно маючи під собою революційний підтекст. Історичне значення «Помаранчевої» революції українці та світова громадськість сприйняли як знак відродження української нації. Від тих подій нас відділяє десятиліття.

Рік тому назад, 21 листопада 2013 року, коли на центральній площі країни – Майдані Незалежності зібралась невелика кількість студентів та журналістів, що протестували проти рішення влади відмовитись від Євроінтеграції, ніхто навіть передбачити не міг, що за цим послідує... Сьогодні ми згадуємо події тих великих днів, які назавжди змінили історію нашої нації, народивши Революцію Гідності. Багатьом тоді здавалось, що революція тріумфально завершилась…Але незабаром був окупований Крим, а ще через два місяці почалась війна на Донбасі, яка триває нині.

Про ці сторінки в історії України розповідає організована для відвідувачів у читальному залі бібліотеки фотодокументальна виставка «Історія, що твориться…», яку було презентовано 21 листопада для учнів та педагогічного колективу НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка – гімназія».

Дві історично вагомі для України події, розділяє десятиліття. Як підсумок: «Помаранчева» революція 2004 р. була успішною, але незавершеною, оскільки нова політична еліта так і не реалізувала окреслених революційних завдань. Тому Революція Гідності є, фактично, продовженням Помаранчевої революції і черговою спробою українського суспільства не лише змінити владну еліту, але й змусити її виконувати революційну програму.