Будуємо мости спілкування та єдності

Post date: Oct 2, 2014 8:53:53 AM

Разом із прекрасною осінньою порою приходить до всієї бібліотечної спільноти України свято – 30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Це час, коли шелестить падолистом осінь і снує в лузі мереживо бабиного літа, а червоні жоржини пломеніють над землею, немов дарують весь свій жар любові нашим бібліотекарям.

У народі кажуть, що письменник живе у своїх книжках, митець – у своїх творах, а бібліотекар – у справах своїх читачів. Бо кожен візит до бібліотеки дарує радість спілкування, мудрі поради і бібліотечний затишок.

Вшанування бібліотеки розпочалося проведенням акції «Тиждень бібліотеки», в рамках якого наша книгозбірня проводила різноманітні заходи, долучившись до Всеукраїнської бібліотечної акції у межах проекту Української Бібліотечної Асоціації (УБА) «Читай! Формат не має значення!». Проведення заходів розпочалось в Інтернет-центрі із знайомства присутніх з офіційним сайтом бібліотеки «Наш віртуальний дім».

Чимала кількість поціновувачів друкованого слова під час проведення Дня відкритих дверей змогла ознайомитись у читальному залі з виставковим вернісажем «Книжковий Всесвіт на полицях нашої бібліотеки». Наступного ж дня спеціалісти сільських книгозбірень мали можливість займатись та отримати майстер-клас з оформлення бібліотечного інтер’єру, декору, освітлення та ін. у Бібліоліцеї «Професії необхідно вчитись!». Сільські бібліотекарі також взяли участь в інтернет-презентації «Бібліотечні інтер’єри: найкраще в практику роботи».

У вересневі дні найбільшу подяку та вдячність бібліотекарі районної бібліотеки для дорослих слали шанувальникам читання та меценатам бібліотеки за вагомі подарунки – книги, які протягом 2014 року отримала бібліотека, організувавши для перегляду виставку подарованих книг «Даруючи – збагачуємося!».

26 вересня за традицією вся бібліотечна спільнота району взяла участь у проведенні святкових заходів з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, адже отримували за роботу подяки, нагороди, подарунки. Не менш вагомим подарунком для наших бібліотекарів стало онлайн-спілкування з колегами із міста Дніпропетровська та поетом-земляком Куликом Іваном Артемовичем, якого вони запросили до своєї бібліотеки для онлайн – спілкування з нами.

Неабиякий інтерес аудиторія виявила до творчості поета, який народився, провів дитячі та юнацькі роки в селі Красногірці та Голованівську. Присутні читали його вірші, слухали нові твори у виконанні автора, пісні покладені на його вірші у виконанні знаного в нашому районі краєзнавця, директора музею «Спартак» села Красногірки Кулика Г.В.

В спілкуванні активну участь взяли директор Дніпропетровської міської бібліотеки №2 Сохацька Г.М., бібліотекар Красногірської сільської бібліотеки Мала Н.Г., яка передала поету слова привітання від односельців. Наприкінці онлайн-зустрічі всі учасники спілкування обмінялись враженнями та побажаннями. Адже значна віддаленість двох бібліотек, які розташовані в різних областях України не стали на заваді спілкування. Тож попереду ми чекаємо на нові цікаві онлайн – зустрічі в бібліотеці з нашими відомими земляками.

30 вересня, в заключний день «Тижня бібліотеки», фахівці нашої бібліотеки разом з учнями 10 класу НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка – гімназія», вчителем української мови та літератури Арчібасовою Т.С. стали учасниками голосних читань, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка «Читаймо Шевченка разом у любому форматі». Захід відбувся біля пам’ятника Великому Кобзарю. Учнівська молодь у вишиванках читала улюблені вірші Шевченка ланцюжком з різних носіїв інформації: книжок, планшетів, мобільних телефонів. Захід закінчився покладанням квітів до пам’ятника Великому Українцю.

Як підсумок, всі учасники проведених заходів були однієї думки, що праця бібліотекарів не даремна, вона проявляється в добрих справах читачів, яких повсякчас об’єднує навколо себе. Недаремно головним девізом 2014 року для нашої бібліотеки стало гасло «Бібліотек@ - територія єдності!».