Рідна мова

Що для мене рідна мова?

Ти постаєш в ясній обнові,

Як пісня, линеш, рідне слово,

Ти наше диво калинове,

Кохана материнська мово!

Д. Білоус

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають День рідної мови. Українська мова є рідною мовою українського народу. Отже, вона і тільки вона повинна бути рідною для кожного, хто вважає себе приналежним до української нації. Для кожної людини її мова – найкраща. Але в українській мові є щось насправді чарівне, щось співуче, ніжне, лагідне. Вона може бути сумною чи веселою, але водночас щирою, відкритою, красивою. А чи замислювалися ви коли-небудь, яке місце у вашому житті займає рідна мова? І чи зробили ви щось у своєму житті для популяризації нашої мови?

З метою привернення уваги громадськості нашого селища до шанобливого ставлення до української мови, підкреслення важливості державної мови для існування української нації, досягнення усвідомлення того, що саме через спілкування рідною мовою найлегше відчути себе часткою свого народу, Голованівська районна бібліотека для дорослих провела флешмоб «Що для мене рідна мова?». Яке ж зараз ставлення наших односельчан до рідної мови? Саме з цим запитанням працівники бібліотеки звернулися до працівників установ та організацій селища: комунгосп, районо, аптек, районної служби зайнятості та ін. На листівках з зображенням серця, учасники флешмобу писали, що для них значить рідна мова. «Рідна мова – це: національна святиня, засіб спілкування, душа народу, зв’язок з рідною землею, спадок моїх батьків, збереження традицій, дорогоцінний скарб, невід’ємна частина життя…..».

Всі учасники бібліотечного флешмобу «Що для мене рідна мова?», стверджували, що щоб змінити ситуацію на користь української мови, треба робити щось і від себе на роботі, вдома, чи у колі друзів!